>> Fraza Dashurie <<

  Share
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/6/2008, 08:51

  dashuriaa boooooooooooooooo sdi me Laughing

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 26/6/2008, 16:50

  :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 26/6/2008, 18:03

  sme vjen as nje fraz sot vallai

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 26/6/2008, 18:07

  e' vrave dashurin me doren tende moj e'pa bes
  pse ke deshir te tadhesh me shpirtin tim te mjer ,
  mos me vrit dy her ???
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/6/2008, 20:23

  he se nje mjafton vec te jete ne shenje mire :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 27/6/2008, 17:32

  duje grun tamam si komshien :D
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 22/7/2008, 08:05

  dashuria ime per ty eshte me e thelle se oqeani me e larte si mali me e radhe se jeta
  ma bukur se keshtu nuk bahet :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 22/7/2008, 09:55

  :cig
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 22/7/2008, 19:26

  :x ku ka fraze me te bukur se sa te thuash te dua aq me teper kur ke kujt tja thuash kjo i ploteson te gjitha

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 23/7/2008, 10:16

  Me thuaj te dua
  1 ore
  Te them te dua
  1 dite
  Me thuaj te dua
  1 muaj
  Te theme te dua
  1 vite
  Me thuaj te dua
  1 shekull
  Qe te them te dua
  Edhe e vdekur

  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 23/7/2008, 10:47

  smarr vesh fare nga dashuria une me falni qe nuk shkruj dot sipas temes
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 23/7/2008, 11:03

  ahhahahahaaha ok te falim :D

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 24/7/2008, 20:45

  Shocked

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 24/7/2008, 22:32

  :8) :hart: :baci:
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 25/7/2008, 18:58

  :ups:
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga Morena prej 2/9/2009, 06:23

  Aq sa me shume dashurojme, aq me pak mund ta shprehim. (Proverb angle

  Dashuro dhe ben ate qe te pelqen ty. (S. Agostino)

  Dashuria eshte gjysma e fesė. (V.Hugo)

  Te dashurosh domethene ta transmetojsh lumturine tende ne lumturine e
  tjetrit. (G.W.von Leibnit

  Te dashurosh domethene te zgjedhish, puthja eshte vula e zgjedhjes.
  (Anonime)

  Dashuroni, dashuroni, gjera tjerat jane te pavlera. (La Fontaine)

  Dashuria dhe kollitja nuk mund te fshihen. (Ovidi)

  Dashuria shikon jo me sy, por me shpirt… (Shakespeare)

  Dashuria nuk eshte te shikuarit njeri tjetrin; te shikuarit se bashku
  ne nje drejtim. (A.deSaint-Exupery)

  Dashuri , dashuri, cfare skllaverie. (La Fontaine)

  Ta definojsh dashurine eshte e pamundur! (Giacomo Casanova)

  Te pasurohemi me dallimet tona reciproke. (Paul Valery)

  Puthjet e marra lehte, harrohen lehte. (Proverb anglez )

  Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vete. (Anonim )

  Puthjet: fjale qe nuk mund te shkruhen. (Anonim )

  Puthje. Aguliēe ( lule ) ne kopshtin e perkdheljeve. (P.Verlaine)

  Puthja eshte: dashuri, besnikeri, miqesi, pasion, adhurim dhe embelesi.
  (Anonime )

  Cka eshte kenaqesia, pos nje dhimbje jashtzakonisht e embel. (Heinrich
  Heine)

  Dashuri eshte cdo gje, kjo eshte krejt cka dijme per dashurine. (Emily
  ****inson)

  Cdo njeri qe dashuron...beson ne gjera te paarritshme. (Elizabeth
  Barret Browning)

  Ata qe jetojne nga dashuria, jetojne nga perjetesia. (Emile Verhaeren)

  Posa te pashe u dashurova. E ti buzeqeshe sepse e dije. ( )

  Elena e embel , me ben te perjetshem me nje puthje; buzet e saja
  thithin shpirtin tim: shiko po fluturon. (Marlowe)

  Aty ku shkojne syte vullnetarisht, atje shkon edhe zemra, as kembet nuk
  vonojne per tĀ“iu bashkangjitur. (Carlo Dossi)

  Eshte me e preferueshme te kesh dashuruar dhe ta kesh humbur
  dashurine, se sa te mos kesh dashuruar kurre. (Lord Tennyson)

  Puthja eshte poezia me e madhe e dashurise. (Anonim )

  Puthja eshte premtimi i shkruar ne buze. (Anonim )

  Zemra ndjen, koka konfrontohet. (Chateaubriand)

  Parate jane si grate: per tĀ“i mbajtur duhet kujdesur per to!
  (F.Bourdet)

  Une i kuptoj puthjet e tua, e ti te miat ?… (Shakespeare, Henriku IV)

  Lumturia eshte e fshehur kudo: mjaftojme te germojme. (Anonime )

  Xhelozia lind me dashurine, mirepo nuk vdes me ate. (F. de la
  Rochefoucauld)

  Arsyeja e shendoshe dhe dashuria jane armiq te perbetuar.. (Corneille)

  Dashuria eshte dobesia me fisnike e shpirtit. (J.Dryden)

  Dashuria eshte poezia e ndjenjave. (HonorĆØ de Balzac)

  Dashuria nuk ka moshė, ajo eshte gjithmone ne lindje e siper. (Anonim
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 2/9/2009, 06:42

  yyyyyyyyy Laughing  u sdi me kshu frazash tani jam plake :cig
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 11/9/2009, 17:50

  as un sdi me weeeeeeeeeeeeeeee na ehste thartu truni
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga >> TeLi << prej 12/9/2009, 09:46

  "vetem kur jam afėr teje, unė jam unė"
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 12/9/2009, 17:32

  sdi
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga >> TeLi << prej 12/9/2009, 17:35

  ``Blerta`` shkruajti:sdi

  kaq shume mendon dhe pastaj thua "s'di"!
  dashuria tė ēmendė!
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 12/9/2009, 17:45

  ca esht dashnia TEli?
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 13/9/2009, 14:04

  te dashurosh dmth mos te kesh kurr nevoje te thuash:me vjen keq
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 14/9/2009, 16:19

  te shijosh boten shpirterore te dikuj

  Sponsored content

  default Re: >> Fraza Dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:11