FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Share
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  heart FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga maca prej 17/2/2008, 13:38

  Mundohu qe endren ta kthesh ne jete e jo jeten ne ender
  :hart:
  Fali tė gjithė ata qė tė kan lėnduar ,se edhe ti mund tė kesh gabuar!?
  :hart:
  ME E RENDE ESHTE TE KERKOSH TE FALUR SESA TE TE FALIN
  :hart:
  Mendo pėr tė ardhmen,harroje tė kaluaren,jetoje tė tashmen.
  :hart:
  Syte dhe veshet e njeriut jane deshmitare te keqinj,nese mendja nuk eshte e arsimuar
  :hart:
  Me mendje vepro,me durim puno e jeto,me zemer jep mirėsi,me shpirt dashuri.
  :hart:
  Bukuria njeriut vdes hin ne dheh..por shpirti njeriut jeton per gjithmon!!
  :hart:
  Eshte e vertet se asnjeher nuk e dim cfar kemi para se ta humbim ate
  :hart:
  Mos u kurse ne dashuri!
  Dashurija eshte si pasurija, ka lindur per t'u shpenzuar
  sa me mire ta shpenezosh, aq me shume pasurohesh..
  :hart:
  Mos e prish dashurin,se kurr ne jet sdo gjesh lumturin
  :hart:
  Bere te miren hudhe ne det mos ta di peshku e di
  ZOTI vet...
  :hart:
  Te mekatoje sa me pak te jete e mundur?!-eshte ligji i njriut.Te mos mekatoje fare-eshte enderr e engjejve.
  :hart:
  Po dėshirove tė duash njė njeri, ose tė dojė ai ty, shihu shpesh me atė.
  :hart:
  Duke mos e parė pėr shumė kohė atė qė e do, njeriu fillon tė mos e dojė, duke e parė shpesh njeriun qė nuk e do, fillon ta do.
  :hart:
  Mėsimi mė i madh nė kėtė botė ėshtė vėshtėrsia ; s’ka sukses ai qė nuk has nė vėshtėrsi.
  :hart:
  Personi qė do ti, s’ka asnjė tė metė, fillo tė mos e duash, pa shih sa tė meta ka.
  :hart:
  Njerėzit janė tė njejtė para natyrės, edukata i bėn tė dallohen.
  :hart:
  Nė vend qė tė shesėsh dituri dhe zotėsi, pėrpiqu t’i fitosh ato.
  :hart:
  Edhe tė jesh i bardhė si bora, nuk i shpėton gojės nė dashuri tė keqe
  :hart:
  Kur te gjith mendojn nje soj,ateher d.m.th se askush nuk mendon shum.
  :hart:
  askush nuk i sheh te metat e veta!e te tjereve po!
  derisa ti pershkruan nje njeri tjeter ne te vertete pershkruan veten dhe te metat e tua!!!!
  :hart:
  ,,,,<<>>>
  :hart:
  Ti duhet te jesh vet ndryshimi qe deshiron te shohesh ne bote!
  :hart:
  Shijoje Kenaqsine tek bukuria aty ku Zemra qetesohet
  :hart:
  Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjeher,dashuria ne shoqeri?(Kurrė) «
  :hart:
  Thika t'vret nė trup, a fjala nė shpirt
  :hart:
  Nė fillim, duhet tė njohėsh tė vėrtetėn. Po e dite tė vėrtetėn, mund ta kuptosh tė genjeshtrėn. Por, po e njohe gėnjeshtrėn, nė fillim, ėshtė shumė e vėshtir ta kuptosh tė vėrtetėn.
  :hart:
  Jeto pse te jetohet,jo pse duhet jetuar....
  :hart:
  Kur linde ti qave por qeshen te tjeret andaj jeto ne at menyr qe kur te shkoj nga kjo bot ti te shkosh i gezuar e te tjeret te qajn per ty.
  :hart:
  Nuk e dime se a eshte njeriu zbukurim i natyres a apo nje e mete e saj
  :hart:
  os i beso fjalet e bukura se jan mėkate,beso fjalet e zemres,se ata fjal te dojn vertet.
  :hart:
  Ti duash te tjeret, do te thote ta duash veten.
  :hart:
  Jetojme sepse pavaresisht nga gjendja emocionale, cdo cast ne jeten tone eshte motivues dhe premtues. Cdo gezim, hidherim, dhe luhatje shpirterore te ben te shohesh perpara.Jetojme sepse jemi lindur ne 1bote,ku nga dita e pare qe hapem syte jemi trajnuar moralisht e fizikisht per perballjen e ciklit jetesor. Na čshte thene qe kemi nje jete per te jetuar dhe per ta gezuar dhe cdo moment s'perseritet 2 here ...ashtu ėsht dhe dashuria
  :hart:
  Mos e bej te keqen,se te ndjek nga pas
  :hart:
  Dashuria eshte si hija;kur ti e ndjek ajo te iken,kur ajo te ndjek ti ik prej saj....
  :hart:
  Dashurja eshte si lufta eleht per tu filluar e veshtir te perfundohet
  :hart:
  Ma mir me qen i varfer patriot se sa me qen i pasur zemer idiot.
  :hart:
  Dashuria per rinine, si qumesht per femine.
  :hart:
  Dashuria e tepert del hidherim.
  :hart:
  Dashuria eshte si bleta qe ka edhe mjaltin edhe thumbin.
  :hart:
  Dashurin sa e ke ne dor, e ke robin tend, kur te ik nga dora, behesh rob i saj.
  :hart:
  Dashuria per rinine, si qumesht per femine.
  Dashuria e tepert del hidherim.

  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga triniti prej 19/2/2008, 11:05

  wooow wooow maca :D:D:D kiss kiss
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 20/2/2008, 18:18

  rri ti mi se e kiss une :D:D
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga maca prej 20/2/2008, 19:10

  e pra un ju kissss te dyve ylla :8) :puc:jeni njėsha
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 22/2/2008, 15:53

  kshu vec nuk bohet gje e ?
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga maca prej 24/2/2008, 22:13

  QFAR DON BRE KINA SE SU BONE REHAT JA TE PUQ :baci::baci::baci:YLLO
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 3/3/2008, 10:02

  i gatshem kinezi me puth
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 3/3/2008, 14:20

  hahahahhaha maca :puc: :puc:
  shkodrane kush nuk eshte i gatshem me puth maj... afrohu pak afrohu :D:D:D :puc: :baci: kuss

  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 4/3/2008, 11:21

  ja u afrova e tani????????? :silent:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga maca prej 7/3/2008, 13:38

  kis edhe per shkodranen :8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 7/3/2008, 20:01

  po muve ?
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 17/3/2008, 11:57

  kina ste dalin tu puthjet e mia qe kerkon nga te tjeret????
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 18/3/2008, 18:28

  hahahahhahahaha shkodrane me kape mat maj...
  shyqyr qe te kam ty une mi zemer se te tjeret aha me kane len vetem
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 19/3/2008, 10:27

  po po mat mat nejse
  dashuria eshte ajo qe i jep fund tiranise dhe e le te ardhmen te marre fryme lirisht
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 25/3/2008, 11:41

  po tani pse qesh kinezi????????
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 4/4/2008, 13:23

  sdu hic as pak as shum Sad
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 4/4/2008, 18:11

  mire me fal...
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 9/4/2008, 10:14

  te lutem ska gje
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 9/4/2008, 20:51

  Sad
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 11/4/2008, 13:24

  prap qan ti?
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 11/4/2008, 23:09

  Sad
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga kiss_today prej 12/4/2008, 17:21

  Po puthe me shkodrane me shume se mbeti tu u perlot per ty djali i huj. Na keputi shpirtin
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 12/4/2008, 18:05

  ke te drejte kisso jam bo me te kput shpirtin Sad
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga MiLaN prej 12/4/2008, 18:08

  kur te braktisin ata qe deri para pak kohesh i konsideroje miqte me te mire (dhe qe per mua jane akoma)... si mund te ndihesh ndryshe... le qe kot qe ti them ty se nuk i beson fjalet qe te thuhen... dhe ke te drejte... sepse shume gjera me jane thene dhe i kam besuar Sad por ja qe... gjithcka me kthehet permbys
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga kiss_today prej 12/4/2008, 18:47

  Fjale te urta dashurie??? S'ka ne bote...

  Sponsored content

  heart Re: FJAL TĖ URTA DASHURIE

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:16