Angelina Jolie

  Share

  Musafir
  Vizitor

  default Brengat e Brad Pit-it

  Mesazh nga Musafir prej 25/7/2007, 12:52

  Thuhet qė Brad Pitt dhe vėllau i Angelina Jolie-it, James Haven janė shumė tė brengosur pėr peshėn e Angelina-s, e cila ėshtė nė rrėnje e sipėr dhe qė ata e kanė inkurajuar atė tė fillojė tė kujdeset pėr veten. “Brad dhe James e adhurojnė Angelina-n pėr kėrkimin e saj tė pafund pėr ta pėrmirėsuar botėn, mirėpo ata janė tė brengosur qė ajo nuk ėshtė duke ngrėnė dhe fjetur aq sa duhet. Vdekja e nėnės sė saj, Marcheline, e ka futur atė nėn presion dhe kjo pjesėrisht mund ta arsyetoj humbjen e saj nė peshė. Mirėpo tė gjithė janė tė brengosur ngase mėnyra se si ajo e pėrballon kėtė ėshtė duke e shtyrė veten tė punoj mė shumė nė punėt e UN-it dhe tė kujdeset mė shumė pas fėmijėve tė saj – me shumė pak kujdes pėr vete”, tha njė burim. Shpresojmė qė ata do ta tejkalojnė kėtė dhe ajo gradualisht tė kthehet nė peshėn e saj tė mėparshme.
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Angelina Jolie

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 22/2/2008, 16:43

  Angelina Jolie
  *********
  Aktorja dhe humanistja Angelina Jolie dhe partneri i saj, aktori Brad Pitt, raportohet se kanė nėnshkruar njė marrėveshje para-martesore tė vlefshme 200 milionė dollarė.

  Ēifti planifikojnė njė martesė ishullore gjatė kėsaj pranvere, derisa Jolie thuhet tė jetė shtatzėnė me binjakė.

  “Ata qė tė dy kanė kaluar nė divorce dhe mjaft tė menēur qė tė mos martohen me pa njė marrėveshje paramartesore mbi pronėn”, ka thėnė burimi. “Ata e dinė se nėse zoti i ndalon, gjėrat nuk funksionojnė, ata mund tė ndahen dhe tė ecin nėpėr rrugė tė ndryshme, me pronat e tyre”, ka thėnė njė burim.

  Pitt, mė herėt ka qenė i martuar me aktoren Jennifer Aniston, ndėrsa Jolie me Jonny Lee Miller deri nė vitin 1997. Mė pastaj ajo ka qenė e martuar me Billy Bob Thornton, nga i cili u divorcua nė vitin 2003.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 22/2/2008, 17:00

  urime qiftit :zontaid!:
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga MiLaN prej 24/2/2008, 13:23

  ca qani hallet e te tjereve aman... kta e kane ne terezi
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/4/2008, 07:54

  Cifti Jole-Pitt, ne pritje te dy binjakeve


  Shtatzania binjake po i jep veshtiresi Angelines: kembe te fryra, diabet gestacional


  1 Prill 2008- Shtatzania binjake po i jep veshtiresi Angelines: kembe te fryra, diabet gestacional. Por kur te lindin bebet e saje do te vleresohen 10 milion dollar…“Kembet e saj jane fryre dhe kane bere qe ti rritet ne gjysem numri i mases se kepuceve te saje”: Nga nje burim i periodikut “Star”, galeria popullore e “gossip” amerikan, mbi Angelina Jolie, ne te cilen shtatzania e binjakeve po i jep nje ngarkese te rende aktores. Angie ishte e lumtur dhe rrezellitese gjate pritjes se vajzes se saj te pare, Shiloh. Por kete here eshte me e veshtire. Qekur ka hyre ne trimestrin e trete, burimet e aferta te “Star”, bejne te ditur qe, 32- vjecarja aktore eshte prekur nga nje seri komplikimesh, nder te cilat fryrje, diabet gestacional, lodhje, ankth.

  Ne janar, “Star” publikon lajmin se Angie dhe bashkeshorti i saje, Brad Pitt, ishin ne pritje te dy binjakeve, duke konfirmuar zerat per deshiren e vazhdueshme te shtatzanise. Por tani gjerat duket se kane ndryshuar: “Angie eshte nen kontroll. Eshte konsultuar me nje dietolog per ecurine”. Ne realitet aktores i eshte dashur te ndryshoje thelbesisht dieten, gje qe nuk eshte e lehte duke pare ushqimin e shkuar te saje: ne nje fare pike, tregon nena e saje, Marchesine Bertrand, pesha e Angeline arrinte 45 kile.

  “Ajo nuk i ve shume rendesi ushqimit” tregon vellai i saje, James Haven”, por eshte ndryshe kur je shtatzene. Diabeti gestacional i Angie nuk eshte i vetmi problem: eshte edhe krijimi i fryrjeve te renda qe shkaktojne akumulim te lengjeve. Lodhja eshte nje tjeter problem: Angie eshte gjithmone e lodhur e irrituar dhe ndihet e dobet”, vecanerisht qekur eshte transferuar familja e saje numeroze ne Texas, ku burri Brad Pitt eshte i impenjuar ne xhirimet e filmit “Tree of Life”,”Pema e Jetes”.

  Por te kesh femije per nje star te Hollywood eshte edhe nje biznes ne lulezim. Pasi kane paguar Christina Aguilera 1.5 milion dollar ne Shkurt per fotot e te sajit Max dhe me pas qe “People” ka shpenzuar 6 milion per te pasur ne kopertine Jennifer Lopez me dy binjaket Max dhe Emme, sipas “Pagesix” per fotot e para te femijeve te Angelina dhe Brad do te shpenzohet nje shume prej 10 milion dollare.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga Vizitor prej 28/5/2008, 17:52

  Jolie, e lumtur pėr binjakėt

  Aktorja bukuroshe e Hollywoodit, e cila kohėve tė fundit ėshtė angazhuar nė rolet e saj pėr filmat “Changeling”, dhe “Kung Fu Panda”, ka thėnė pėr media se ndihet e lumtur qė sė shpejti do tė lindė edhe dy binjakėt e saj.

  “Jam njė grua me fat. Shumicėn e nėnave nuk i lejojnė tė pushojnė shumė gjatė vitit. Por, unė do tė kem mė shumė kohė dhe do tė kujdesem mė gjithė qenien time pėr fėmijėt e mi”, ka thėnė Jolie.

  Ajo po ashtu ka lavdėruar burrin e saj Brad Pitt i cili gjatė tėrė shtatzėnisė po i qėndron afėr.
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 13/7/2008, 19:15


  Aktorja ka sjelle ne jete dy binjaket e saj nje djale e nje vajze ne nje spital ne France me ante te operacionit.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  alinos
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 440
  Data e rregjistrimit : 16/06/2008

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga alinos prej 13/7/2008, 19:28

  Brad Pitt ishte nė krah tė Angelina Joliet, derisa aktorja lindi njė djalė dhe njė vajzė gjatė mbrėmjes sė tė shtunės nė spitalin Fondation Lenval nė qytetin Nice tė Francės.

  “Foshnjat janė mirė. Operimi kaloi nė mėnyrė tė pėrkryer. Angelina ėshtė me njė gjendje shumė tė mirė.
  Brad Pitt ishte nė krah tė saj. Ai ishte aty dhe gjithēka shkoi mirė”,
  ka thėnė Dr. Michael Sussmann pėr magazinėn People.

  Ai ka konfirmuar se Angelina ka lindė njė djalė, tė quajtur Knox Leon,
  dhe njė vajzė, me emrin Vivienne Marcheline, pėrmes prerjes cezariane.

  Fotot e para te binjakeve, ju shiten nje gazete Amerikane per gati 7 milion euro e keto leke do perdoren per bamiresi ...............

  Binjakėt janė fėmija i pestė dhe i gjashtė pėr Jolien, 33-vjeēare, dhe
  partnerin e saj Brad Pitt, 44-vjeēar, tė cilėt tashmė janė prindėr edhe
  Maddox, 6-vjeēar;
  Pax, 4-vjeēar;
  Zahara, 3-vjeēare (tė tre tė
  adoptuar),

  si dhe vajzės biologjike Shiloh, 2-vjeēare.
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 14/7/2008, 20:27  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 14/7/2008, 20:39  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default foto baby`s angelina

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 4/8/2008, 15:37


  People e Hello publikojne sot fotot e binjakeve  Edituar pėr herė tė fundit nga **GISHTEZA** nė 4/8/2008, 15:39, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 4/8/2008, 15:38  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default drejt ndarjes perfundimtare

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 12/1/2010, 22:44

  Zėnkat gjatė Krishtlindjeve e bindėn
  Brad Pitt-in tė marrė njė vendim tė vėshtirė qė tė ndahet nga Angelina
  Jolie, njofton revista NOW. Pavarėsisht faktit se vendosėn tė qėndrojnė
  bashkė pėr tė mirėn e fėmijėve, zėnkat e shumta nė periudhėn e festave
  bėn qė tė kuptojnė se ėshtė mė mirė tė qėndrojnė larg njėri-tjetrit.


  Gjithashtu avokatėt e tyre po punojnė
  pėr ndarjen me marrėveshje nė mėnyrė qė situate mos degradojė. “Angie
  dhe Brad janė tė trishtuar qė u arrit nė ndarje, por nuk mund tė
  duronin zėnkat. Vendosėn tė bėnin kėtė hap qė tė mos humbisnin toruan.
  Nėse nuk ndahen as tani njė zot e di se ēdo tė ndodh me ta. Brad ėshtė
  i vendosur ta mbyll kėtė histori, ndėrsa Angelina e di se nuk mund t’a
  ndalojė”, deklaroi njė burim pėr revistėn NOW.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

  Sponsored content

  default Re: Angelina Jolie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:18