Katėr nxėnės zhvishen nudo nė klasė

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Katėr nxėnės zhvishen nudo nė klasė

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 27/2/2008, 21:47

  Njė bast adoleshentėsh, njė lojė e nisur pa tė keq ka pėrfunduar me zhveshjen pothuajse nudo tė katėr nxėnėsve tė njė gjimnazi nė Berat. Tė katėr nxėnėsit janė pėrjashtuar menjėherė nga shkolla pasi ka qenė drejtori i saj qė i ka kapur teksa po kryenin aktin final.
  ngjarja me poshte
  *******
  Burime tė shkollės shpjeguan se nxėnėsit kishin hequr tė gjitha rrobat dhe nė momentin qė janė kapur ishin duke hequr mbathjet. Por pasi nxėnėsit kanė kėrkuar falje dhe problemi i tyre ka arritur deri tek prefekti i qarkut tė Beratit, ėshtė arritur njė kompromis pėr rikthimin e tyre nė shkollė.


  Edituar pėr herė tė fundit nga GISHTEZA nė 27/2/2008, 21:48, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Katėr nxėnės zhvishen nudo nė klasė

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 27/2/2008, 21:48

  Katėr adoleshentė nga fshati Syzes i komunės Poshnje, 18 km nė perėndim tė qytetit tė Beratit, kanė ideuar njė lojė "interesante" pėr moshėn e tyre por pa menduar aspak pėr pasojat. Ata kanė dalė nė pushimin e madh dhe pasi kanė biseduar edhe me disa nxėnės tė tjerė kanė vėnė njė bast. Nxėnėsit e vitit tė tretė do tė hynin nė njė prej klasave tė shkollės dhe do tė zhvisheshin nudo. Ai qė do tė arrinte tė zhvishej i pari do tė merrte edhe njė shumė parash qė kishin vėnė bast. Pak minuta mė pas katėr adoleshentėt dhe disa nxėnės tė tjerė kanė hyrė nė njė klasė tė boshatisur dhe kanė nisur qė tė zhvishen. Ata kanė hequr njė nga njė rrobat e trupit por nė njė moment janė diktuar dhe dikush ka rendur pėr tė njoftuar drejtorin e shkollės dhe mėsuesit. Burime nga shkolla pohuan se drejtori dhe mėsuesit e tjerė kanė mbėrritur nė klasė pikėrisht nė momentin kur katėr nxėnėsit po hiqnin edhe rrobat e fundit qė kishin nė trup. Ata janė ndaluar dhe janė dėrguar menjėherė nė drejtorinė e shkollės.
  ****
  Pas njė diskutimi tė gjatė me katėr nxėnėsit, drejtori i shkollės ka thėrritur nė mbledhje edhe Kėshillin Pedagogjik. Nė mbledhje ėshtė diskutuar rasti i katėr nxėnėsve qė janė zhveshur pothuajse nudo nė njė prej klasave tė shkollės dhe ėshtė vendosur qė ata kanė thyer normat e moralit dhe tė rregullores tė shkollės. Pėr kėtė gjė tė katėr nxėnėsve u ėshtė komunikuar masa e pėrjashtimit nga shkolla pėr vitin shkollor 2007-2008. Menjėherė pas kėsaj nxėnėsit kanė kėrkuar ndihmėn e prindėrve pėr masėn qė ka marrė drejtoria e shkollės dhe prindėrit kėrkuar nė drejtorin e shkollės qė fėmijėt e tyre tė mos pėrjashtohen. Njė tjetėr kėrkesė e prindėrve ka qenė qė fėmijėt e tyre tė mos pėrjashtohen nė mėnyrė pėrfundimtare por atyre t'iu jepet shpėrngulja nė mėnyrė qė tė vazhdojnė vitin akademik nė ndonjė shkollė tjetėr. Kjo gjė ėshtė diskutuar edhe nė drejtorinė arsimore tė Beratit dhe kjo e fundit ka qenė dakord nė parim. Kanė qenė vetė nxėnėsit qė kanė pohuar nė drejtorinė e shkollės se kanė kryer aktin e pahijshėm pa u menduar mė shumė dhe se kjo ka qenė mes disa shokėve pėr arsye basti ose si dhe e kanė quajtur vetė ata "njė shaka e hidhur". Prindėrit e nxėnėsve pasi kanė pritur disa ditė qė drejtoria e shkollės tė ndryshonte vendimin dhe tė pranonte fėmijėt e tyre nė shkollė dhe kur kjo e fundit nuk ka reaguar ndaj kėrkesės sė tyre.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Wc-ja

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 16/3/2008, 13:10

  NES SITI - Njė grua amerikane ka qėndruar dy vjet ulur nė nevojtore, saqė lėkura e saj ishte ngjitur nė stolėn e nevojtores. Ajo grua duhej tė sillej nė spital ku mjekėt janė detyruar ta shkoqin atė nga stola e nevojtores.
  "Ajo nuk ishte ngjitur me ndonjė ngjitės, poashtu nuk kishte qenė as e lidhur", prandaj ky rast edhe e befasoi policinė nga Nes Siti. Thjesht, trupi i saj ishte ngjitur nė stolėn e nevojtores." Supozohet se tek ajo grua ėshtė zhvilluar njė frikė si rrjedhojė e ndonjė traume nga e kaluara, prej sė cilės ajo mė nuk guxonte tė del jashtė.
  Policia ėshtė duke e hulumtuar rastin rreth mundėsisė eventuale pėr paditjen e shokut tė saj pėr ndonjė keqtrajtim tė mundshėm. Shoku i saj arsyetohej se ai pėrherė i kishte dhėnė asaj pėr tė pirė dhe pėr tė ngrėnė dhe ēdo ditė e kishte pyetur atė qė tė del nga nevojtorja si dhe ai thoshte se "njeriu nė njė moment tė caktuar bėhet krejt njėjtė.


  Edituar pėr herė tė fundit nga GISHTEZA nė 19/3/2008, 16:26, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Katėr nxėnės zhvishen nudo nė klasė

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 19/3/2008, 16:26

  Londėr, kėrkohen njė duzinė gra shtatzėna pėr balet

  “Pėrveē se janė tė rėnda, plot ankesa dhe tė ngathėta, gratė shtatzėna janė edhe mahnitėse, tė bukura dhe tė qeta”, thotė drejtori artistik i kompanisė britanike tė baletit. Pėr ta vėrtetuar, Balletloret po rekruton 12 gra shtatzėna pėr tė performuar nė njė produksion vallėzimi pėrkrah balerinėve profesionistė. “MaEternal” do tė shfaqet nė qytetin verior tė Newcastle nė maj dhe i ofron tė pėrzgjedhurave “mundėsinė tė ndajnė me audiencėn bukurinė e mbartjes sė njė tjetėr jete brenda tyre”. Eksperiencat e mėparshme nuk janė tė nevojshme, por rreziku i njė lindjeje nė skenė ėshtė i lartė.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  DeusExMachina
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Vendi : LostInThoughts
  Puna : Ncuq! :P
  Loisirs : ...qe dmth?
  Data e rregjistrimit : 12/03/2009

  default Re: Katėr nxėnės zhvishen nudo nė klasė

  Mesazh nga DeusExMachina prej 14/3/2009, 18:10

  hahahahahhahaa sa e forte ajo me nxenesit qe jane zhveshur nudo.
  Gjynah, shperthim hormonesh adoleshenca e shkrete...
  lol!

  Sponsored content

  default Re: Katėr nxėnės zhvishen nudo nė klasė

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/7/2018, 02:23