TY

  Share
  avatar
  xheladin
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 170
  Vendi : rahovec
  Data e rregjistrimit : 13/06/2007

  default TY

  Mesazh nga xheladin prej 15/4/2008, 12:22

  Ty…  Dashuria ime… mė dhemb e gjithė kjo qė shkruaj. Kisha pasur dėshirė qė tė gjitha kėto tė ti them nė sy, qė tė mund tė pėrqafoj butėsisht, e prapė aq forte sa qė tė mos lėshoj kurrė mė. Mė dhemb dijenia se e di qė nesėr do tė jesh shumė larg meje. Dhe ēdo ditė, larg e mė larg…

  Faleminderit… pėr tė gjitha ato qaste tė bukura, fjalė dhe puthjet e ėmbla. Faleminderit pėr tė gjitha gjėra tė bukura qė mi dhurove. Ēfarė do tė mė jetė jeta pa ty? E di… ditėt do tė mė jenė tė zymta dhe tė mėrzitshme, e net tė rėnda dhe tė gjata. Rreth meje do tė jetė qetėsi e rėndė dhe vrasėse e cila do tė mė shtrėngoj derisa nuk mė thėrmonė.

  Ti, dashuria ime ke zgjedhur rrugėn tėnde, e nė atė rrugė nuk qėndroj unė. Patjetėr duhet tė pajtohem me te. Ndoshta jam vet fajtor pėr kėtė… mirėpo, nuk mund tė tė pres mė. Ndoshta jam qyqar, ndoshta jam i ligė… ndoshta edhe nuk meritoj tė tė dashuroj. Por dije, qė asnjėri nuk do tė tė dashuroj kurrė si unė, ndoshta do tė pendohem tėrė jetėn time pėr shkak tė shkrimit tė kėtyre fjalive, por nuk jam mėsuar tė jem i fundit nė radhitjen e radhės…as qė do tė jem. Pa mėdyshje unė nuk jam atė qė ti kėrkon… nuk ėshtė me rėndėsi. Unė nga e gjithė zemra tė dėshiroj lumturinė e gjithė botės, tė dėshiroj qė sinqerisht tė gėzohesh dhe tė qeshėsh. Unė me tė vėrtetė tė dua dhe shumė mė ka mbetur deri tek ti dhe lumturia jote. Dije qė pas kėsaj dashurisė sonė tė marrė (tani vetėm e imja) unė mė nuk do tė jem i njėjti. Nuk do tė jem mė ai vogėlushi naiv i ėmbėl. Ndoshta do tė jem person i keq dhe i mllefosur nė tėrė botėn, mirėpo, ty kurrė nuk do tė tė urrej, nga se ty vetėm di tė tė dashuroj. Askush nė jetėn time nuk do ta zė vendin tėnd, as qė mund tė krahasohet me ty. Ti mė je fati im mė i madh, e njėherrit edhe dėnesa ime mė e madhe. Jam i sigurt se do tė gjen njė dashuri tė re, pastaj edhe ndonjė… nuk jam as xheloz e as i zemėruar. Ndjej se si vetė vetėn e shtyjė nė ambis, nga se tė lėshoj tė shkosh, por rrugėdalje tjetėr skam.

  Mė falė pėr gabimet e bėra, mė falė nėse ndonjėherė tė kam ofenduar… dije qė tė gjitha ato i kam bėrė nga dashuria. Mė falė qė tė dua!

  Tė dėshiroj tė jesh e dashuruar… mjerisht unė nuk jam ai qė do tė tė dashuroj, por ti vetė kėtė e ke dėshiruar. Mendoj se kjo dashuria jonė ka pas aq vlerė sa qė tė them LAMTUMIRĖ pėrmes kėsaj letre, kur ti nuk dėshiron tė bisedosh me mua si njeri. Por nuk mundem tė tė fajėsoj pėr asgjė… nga se largohesh pėrgjithmonė nga jeta ime, dhe tė pėrsėrisė tė dėshiroj tė gjitha tė mirat.

  Qė nga nesėr para teje ėshtė njė botė dhe njė jetė e re. Duke tė njohur mirė, e di se tė gjitha kėto do ti pranosh me njė buzėqeshje dhe si njė lojė, e di qė lehtė do tė vazhdosh mė tej. E unė do tė mbes kėtu nė vend dhe tė kėrkoj nė fytyra tjera tė njerėzve dhe lehtas duke thirr emrin tėnd. Do tė endem rrugėve nė shpresė se njėra prej tyre do tė mė sjell tek ti.... edhe nėse do ta dija se e gjithė ajo bredhje ėshtė e kot. Dashuria ime... nėse ndonjėherė ndjehesh e vetmuar nė ato qytete tė largėta dėgjoje erėn.... do ta dėgjosh zėrin tim.... e e di edhe vet se ēka do tė tė thotė..... atė qė gjithmonė pandėrprerė tė flisja derisa ishe e imja.

  Dhe erdhi koha tė tė them lamtumirė. Edhe njėherė tė dėshiroj lumturinė e gjithė kėsaj bote. Mė le bile pakėz vend nė mendimet e tua, mos mė harro aq shpejtė ashtu si mė le. Nė zemėr ruaj e gjithė dashurinė e kėsaj bote veē pėr ty.... por nuk jam ai i cili do ta jep. Shumė do tė vuaj dhe do qaj pėr ty, por ti mos u kthe.....ndjeke fatin tėnd. Nėse ndonjėherė kthehesh.... do tė mė gjen tek qėndroj te vendi i vjetėr dhe pres qė rastėsisht mos tė paraqitesh nga diku, e unė tė tė vjedh shikimin tėnd si dikur kur ishim tė huaj.

  Mos u hidhėro qė emrin tėnd do ta thėrras nė ėndėrr, e nė ėndrrat e mija do tė pėrqafoj dhe do tė puthi me mall. Kur nė kalendarin tėnd i sheh 06 ... ose 26... numrat tona.... kujto se nė atė moment njė njeri lutet pėr ty dhe fatin tėnd.

  E tash tė puthi pėr tė fundit herė...... nuk mund tė tė them mė asgjė, lotėt fytyrėn po ma djegin..... do tė shpresoj, do tė shpresoj se njėherė do tė tė takoj dikur diku.... nėse ndodhė.... eja dhe mu afro, mos u hamend se unė ekzistoj vetėm pėr ty!  E Ty do tė dashuroj pėrjetėsisht......
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 22/5/2008, 20:16

  tyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  kto fjalti dedikoj vec ty

  me mungon zemra ime
  heshtja jote sot me ka bere si te cmendur
  dashuria jote qe se kampas pran sot me ka bere te terbuar
  largimi yt sot me ka bere te ndjehem krejtesisht i vetmuar

  kto fjal jan vec per TY cpilti im qe ndodhesh larg meje
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 22/5/2008, 22:50

  Zgjohem ne mengjes mendoj vetem per ty, Bi per te fjetur te enderroj vetem ty, dal te shetis te perfytyroj vetem ty. Pastaj marr te mesoj por prap mbi shkronja vetem emrin tend lexoj! Por i madh eshte zoti, dhe do me ndihmoj o do jem pergjithmon vetem me ty, o me sdo te jetoj!!!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 23/5/2008, 05:50

  TE dua,per ty shkruaj.
  Te dua,per ty vuaj.
  Te dua ,per ty enderroj.
  Deri ne vdekje ty s'te harroj.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 24/5/2008, 01:06

  naten rri pa gjum per ty mendoj
  diten shkoj ne pun nga mendja s'te largoj
  sa shum dit u bené e'sdi a'te takoj
  por nga zemra ime ty s'munde te't largoj
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 24/5/2008, 08:40

  ty e vec se tyyyyyyy

  ty te kame frymezimin e dites
  tek ty me shkon mendja cdo ore cdo min cdo sek

  ty dhe vec tyyyyyyy

  e lash me kaq se vallai u lodha ene harrova fjalet :D

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 24/5/2008, 10:52

  Ty te enderroj
  Ty te adhuroj
  Ty te dashuroj
  Ty te mendoj
  per ty po jetoj ..

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 24/5/2008, 11:14

  ēfar ti them zemres qe rreh per ty
  ēfar ti them mendjes qe ste largon dot
  ēfar ti them shpirtit qe eshte lar me lot
  ēfar ti them vetes ,qe ty s'te kam sot

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 24/5/2008, 11:19

  ALEX shkruajti:ēfar ti them zemres qe rreh per ty
  ēfar ti them mendjes qe ste largon dot
  ēfar ti them shpirtit qe eshte lar me lot
  ēfar ti them vetes ,qe ty s'te kam sot
  Sad po une kutu jam nuk me shef
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 24/5/2008, 16:03

  ty dhe vec se ty te jap nje dhurat :rraf: :zontaid!: :cig

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 25/5/2008, 00:21

  morena shkruajti:
  ALEX shkruajti:ēfar ti them zemres qe rreh per ty
  ēfar ti them mendjes qe ste largon dot
  ēfar ti them shpirtit qe eshte lar me lot
  ēfar ti them vetes ,qe ty s'te kam sot
  Sad po une kutu jam nuk me shef


  po po te shofé por te kam larg do te doja te kisha nje ēik me afer

  se per kaq sa jemi eshte njesoj si mos me te pas hahaahahahah a
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 2/6/2008, 12:58

  cdo dite pa ty eshte si nje dite pa diell
  cdo mbrembje pa ty eshte si nje nate pa hene
  cdo ore pa ty eshte si nje jete pa ndjenja
  cdo minut pa ty eshte si nje minut mos te kisha jete
  cdo sekond pa ty eshte si te mos me te rrihte zemra
  por gjithmone e ndjej se te dua shum...
  vec ty,,,,
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 22/6/2008, 17:05

  ty dhe vec ty
  ty ty

  tyryry tyryry

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 23/6/2008, 20:22

  ALEX shkruajti:
  morena shkruajti:
  ALEX shkruajti:ēfar ti them zemres qe rreh per ty
  ēfar ti them mendjes qe ste largon dot
  ēfar ti them shpirtit qe eshte lar me lot
  ēfar ti them vetes ,qe ty s'te kam sot
  Sad po une kutu jam nuk me shef


  po po te shofé por te kam larg do te doja te kisha nje ēik me afer

  se per kaq sa jemi eshte njesoj si mos me te pas hahaahahahah a
  po re po Sad

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 23/6/2008, 20:25

  po mar po :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 25/6/2008, 18:43

  ty se vec kjo me shkoi ne mendje tashme


  ty ty ty ty ty ty ja bo treni :D
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/6/2008, 08:44

  ty te te shoh eshte spektakel i vertete
  ty te te puth eshte nje koncert dashurie
  ty te te perkedhel eshte nje prehje pafund
  ty te te kem eshte nje obsesion qe po me cmend
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 26/6/2008, 18:41

  ty moj ty dhe vec ty

  se kur jam pa ty

  eshte njesoi si kur jam pa ty

  etj etj kuptohet vec per ty
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/6/2008, 20:04

  ty te shoh te strukur ne thellesine e shpirtit tim
  ty qe vec me shpirtin tim je bere nje
  ty qe ne enderr te shoh para buzeve te mia
  ty qe zjarrin do ta shuja
  ty qe oqeanin do ta thaja
  ty qe te doja as nga vdekja sdo ndalja
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 27/6/2008, 17:40

  ty ty ty ty ty ty ty

  dhe cik asaj se o gjynaf komshia
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 22/7/2008, 08:01

  ty po te mendoj e gjumi sme ze
  ty po te enderroj e ankthi me merr
  ty te shoh gjithkund si nje vegim
  ty qe erdhe dhe bere strehe ne shpirtin tim
  ty qe kurre sdo te te kem
  ty qe mallkoj qe ike me le
  ty qe kurre sdo te harroj edhe pse ti me sje
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: TY

  Mesazh nga stavri prej 22/7/2008, 10:04

  se di pse por me ka ik kenaqesia ti dedikoj nje personi fjal te embela

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 22/7/2008, 17:11

  study

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 22/7/2008, 18:24

  🇩🇪 TY te DUA

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: TY

  Mesazh nga Vizitor prej 22/7/2008, 18:25

  ueeeeeeeeeeeee ke mo

  Sponsored content

  default Re: TY

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 19/7/2018, 17:34