A besoni ne zot???

  Share
  avatar
  dano
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 56
  Mosha : 35
  Data e rregjistrimit : 02/02/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga dano prej 22/5/2008, 18:21

  stavri shkruajti:besoi shume ne zote

  por besoi ne zote dhe jo tek njerzit qe i sherbejen ati aktualisht ne per kisha dhe ne per xhami
  Stavro ca ke mer qe bertet ste tha njeri beso ne kishe apo xhami tema osht a beson ne Zot? kjo osht tema ska xhami ene kishe ktu por me sa shof un ju ju pelqeka kisha:D
  avatar
  dano
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 56
  Mosha : 35
  Data e rregjistrimit : 02/02/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga dano prej 22/5/2008, 18:24

  Dark_Angel shkruajti:Zotin E gjen kudo , jo vetem ne Kisha e Xhamija


  fjala a beson ne Zot esht nje fjale e Madhe per njerzimin .por shumica thon besoi dhe nuk din ku te besoin , vetem te thush nje fjal besoi ne Zot , ajo esht komplet kot , te besosh ne ZOT ke fuqi natyrore qe cdo gje te shkoi ne mendje e Leviz nga vendi vetem duke e shiku :bye:
  edhe njehere mos thuaj e gjen Zotin kudo se eshte gabim shprehje se Zoti me fal per fjalen nuk rri edhe ne banje por kujdes kur flet per te!
  avatar
  Dark_Angel
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 62
  Mosha : 33
  Vendi : hell
  Puna : hell
  Loisirs : hell
  Data e rregjistrimit : 21/07/2007

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Dark_Angel prej 23/5/2008, 14:44

  dano shkruajti:edhe njehere mos thuaj e gjen Zotin kudo se eshte gabim shprehje se Zoti me fal per fjalen nuk rri edhe ne banje por kujdes kur flet per te!


  HAAAH CKA ME KE BA ME QESH .
  NGA NJE HERE NJERZIT KUR BEHEN KAPS I LUTEN ZOTIT DHE NE BANJO


  :roll:

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Vizitor prej 24/5/2008, 00:52

  ne kete boten njerzore gjithkush beson te ZOTI , por ata qe nuk besojn ndoshta gjenden ne ndonje bote tjeter si psh,
  ne boten shtazore , atje nuk e njohin ZOTIN,
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 24/5/2008, 07:32

  mbravo..............
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga stavri prej 24/5/2008, 08:37

  besoiiiiiiiiiii shumeeeeeeeeeeeeeeeee ne zot

  dano mylli veshet lale se na shurdhohesh
  avatar
  Dark_Angel
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 62
  Mosha : 33
  Vendi : hell
  Puna : hell
  Loisirs : hell
  Data e rregjistrimit : 21/07/2007

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Dark_Angel prej 24/5/2008, 12:04

  ALEX shkruajti:ne kete boten njerzore gjithkush beson te ZOTI , por ata qe nuk besojn ndoshta gjenden ne ndonje bote tjeter si psh,
  ne boten shtazore , atje nuk e njohin ZOTIN,


  Dhe ti besoke ne zot shum mir me bahet qefi qe u shtu dhe nje besimtar ne ket teme :ups: .


  shih car krahasimi ben ky , nigjo mar te besosh e te thush besoi jan dy gjana ,


  mos je dhe ti nga ata qe besoin ne ZOT vetem e shef se te ka ardh e keqja afer >????

  Une besoi ne ate qe ka kriju UNIVERSING, jo ne cka perdikoin te tjeret , si puna e partive te gjith dun sa me shum me pas antare ne fet e qe besoin ne keto NUK besoi as nuk me shkon menja se kam per tu besu . :cig
  avatar
  Ambra
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 15
  Data e rregjistrimit : 21/05/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Ambra prej 9/6/2008, 21:12

  Pershendetje!Ti djali kujdes se mos digjesh..... me ate cigaren! :) Po besoj ne Zot ,nuk pretendoj as ta prek,as ta shoh thjesht nga natyra e njeriut mendoj se cdokush e ndjen ekzistencen e Tij.Argumenti?Dielli,hena,krijimi i gjithckaje dhe qe cdo gje eshte ne rregull me nje rregullsi te perkryer?A gjen arsye me te forte se kjo?E ke pare ndonjehere diellin te linde nga perendimi? :D

  dashnori shkodran
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 62
  Data e rregjistrimit : 08/03/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga dashnori shkodran prej 12/7/2008, 10:37

  Jo

  Zoti me duket prralle si prrallat e Hery Potter kur shof vujtjet e njerzimit ner kohna

  Zoti per mu s'ka kuptim per njerzimin
  avatar
  dano
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 56
  Mosha : 35
  Data e rregjistrimit : 02/02/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga dano prej 13/7/2008, 14:20

  Ti mer shkodrano ke lexuar ndonje nga librat qe pretendohet se eshte prej Zotit? dhe kush eshte ai mund te ma thuash? 🇳🇴

  baba rexha
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 78
  Data e rregjistrimit : 26/10/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga baba rexha prej 29/10/2008, 16:59

  besoj ne zot, dhe i perkulna zotit xheleshanuhu.
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga skifter prej 4/11/2008, 21:15

  besoj ne zot dhe i perkulna, po ju
  avatar
  MONDI
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 414
  Data e rregjistrimit : 22/06/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga MONDI prej 6/11/2008, 21:56

  besoj ne zot por ne fe jo
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga skifter prej 6/11/2008, 22:01

  shum besoj ne zot dhe i perkulna

  ariu121
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 44
  Data e rregjistrimit : 13/11/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga ariu121 prej 20/11/2008, 13:28

  besoj ne zot per ato fenomene qe nuk i di dhe nuk besoj per ato qe i di
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga skifter prej 20/11/2008, 20:32

  shum besoj ne zot dhe i perkulna, zoti asht krijusi i jun, un vetum zotit i faleminderoj per te gjitha, ALLAHU EGBER.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Vizitor prej 21/11/2008, 12:23

  Une Besoj plotesisht.
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga skifter prej 21/11/2008, 15:01

  besoj ne zot se aj asht krijusi im, dhe i perkulem
  avatar
  njomza
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 5
  Data e rregjistrimit : 21/12/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga njomza prej 21/12/2008, 16:52

  Sigurisht qe besoj,jemi krijesat e Tij dhe duhet tja kemi friken vetem Atij.Kush nuk beson dhe kush largohet nga rruga e zotit eshte i humbur :engj: . :baci:
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga skifter prej 23/3/2009, 12:36

  po shum besoj ne zot se aj naka kriju dhe aj na man ne jet
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Klea prej 23/3/2009, 17:51

  PO BESOI SHUM KA RASTE QE EDHE I LUTEM
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga skifter prej 3/4/2009, 11:50

  shum besoj ne zot i lutem po dhe i frigohem zotit, lailahe ilalla
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Morena prej 3/4/2009, 16:00

  Besoj!
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 4/4/2009, 09:55

  POOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga stavri prej 4/4/2009, 13:24

  sigurisht qe besoi

  Sponsored content

  default Re: A besoni ne zot???

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/7/2018, 02:09