dashuria dhe urrejtja

  Share

  donito
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 1
  Mosha : 33
  Vendi : kosova
  Data e rregjistrimit : 25/06/2008

  default dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga donito prej 25/6/2008, 10:21

  ju qe deshironi te shkruani ndonje koment ketu jeni te mirseardhur

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga Vizitor prej 25/6/2008, 18:08

  Dashuria dhe urrejtja nuk jan shum larg njera -tjetres
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga stavri prej 25/6/2008, 18:32

  une oper veten e ime si njof fare kto dy terma
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/6/2008, 09:18

  hmmmmm nuk njoh asnjeren por thojne se dashuri dhe urretje jane nje hap larg njera tjetres i bie qe kur te njoh njeren fap me nje hap do njoh dhe tjetren
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga stavri prej 26/6/2008, 18:21

  dashuria dhe urrejtja jan si dy motra binjake

  asnjera smund te jetoi pa tjetren
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/6/2008, 20:36

  te dashurosh do te thote tegjesh vuatjen tende te urresh do te thote te falish me shum se veten :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga stavri prej 27/6/2008, 17:19

  gezuar sot do pi zdo merrem me dashurin apo me urrejtjen
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 22/7/2008, 08:23

  mire ben un as sdo merrem me asnjeren
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga stavri prej 22/7/2008, 09:30

  jan dy gjera te lidhura bashk te cilat nuk jetoin dot pa njera tjeteren
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 22/7/2008, 19:17

  dashuria cmenduri xhelozia semundje

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga Vizitor prej 5/1/2009, 19:15

  Urrejtja vjen si pasoje e te te menduarit ne lidhje me dicka ose per dike, e cila kthehet ne ate ndjenj si dhe dashuria... varet nga mardheniet qe ke ne lidhje me dike.. Nuk diskutohet qe eshte e keqe por vjen si shkak i dickaje nuk lind kot, ashtu si shum ndjenja te tjera...
  Urrejtja dhe dashuria jane per mua antonime te jetes ne pole krejtesisht te kunderta. Megjithese duken larg njera-tjeres, shpesh here e ndihejm shume afer vetes...
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga stavri prej 8/1/2009, 17:00

  jan motra binjake
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga Morena prej 19/3/2009, 17:27

  Dashuria dhe Urrejtja kane te njejten natyre. Me
  duket absurde te cilesosh njeren si me te fuqishme se tjetren, sikur
  kjo te ish e prere me thike.

  Ato i ngjajne energjise qe
  shnderohet nga nje forme ne tjetren, psh nga kinetike ne potenciale, e
  megjithate e pandryshueshme ne 'vlere'. Pra, se cila eshte me e forte,
  kjo varet nga rrethanat, nga momenti. Se e shprehim apo jo, kjo eshte
  dicka tjeter.
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga stavri prej 19/3/2009, 17:37

  nuk jetoin dot larg njera tjetres
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga Morena prej 15/4/2010, 19:08

  stavri shkruajti:nuk jetoin dot larg njera tjetres
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga shaban cakolli prej 16/4/2010, 18:30

  urrejtja nuk me pelqen
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga Morena prej 16/4/2010, 18:31

  As mua ,por kan te njeten natyre...
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga sandra prej 23/4/2010, 18:08

  te dyja jan pjes e jetes qdokush urren diken qdokush dashuron diken........
  avatar
  Nastradin Hoxha
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 367
  Data e rregjistrimit : 07/02/2008

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga Nastradin Hoxha prej 26/4/2010, 00:28

  Te dyja bashkjetojne ne trurin e njeriut dhe aktivizohen nga te njetat zona te trurit. Mirpo une mendoj se urrejtja ndryshe nga cfar mendohet eshte shume here ma racionale se dashurija. I dashuruari sipas mendimit tim nuk arsyeton dhe eshte me pak kritik ndaj personit qe dashuron.

  Sponsored content

  default Re: dashuria dhe urrejtja

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:39