Adelina Ismajli

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Adelina Ismajli

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 28/5/2007, 12:06

  Kam arritur nė jetė mė shumė se ē'kam dashur dhe do tė vdes e lumtur qė isha e para, kėshtu ėshtė shprehur Adelina nė njė nga intervistat e shumta pėr mediat.
  E vėrtetė, ajo ka qenė e para kėngėtare shqiptare qė ka thyer disa tabu nė Kosovė dhe Shqipėri, ndėrkohė qė ne ishim mėsuar me njė model shabllon nė skenat tona. E kush nuk e mban mend vajzėn lozonjare mė kaēurrela, e cila nuk ishte mė shumė se 14 vjeē kur u shfaq nė skenėn e festivalit. Por nė atė kohė askush nuk mund tė imagjinonte qė vetėm njė vit mė vonė ajo vajzė ēapkėne do tė transformohej nė njė femėr seksi, duke mos ngurruar ta shoqėronte kėngėn me njė striptizė sensuale.

  Por ajo qė tė ēudit ėshtė fakti se ajo edhe sot vijon tė mbetet njė kėngėtare e veēantė edhe pse konkurrenca ėshtė mjaft e madhe. Adelina quhet fenomeni kosovar pikėrisht pėr risitė dhe ēudirat qė solli nė muzikėn mbarėshqiptare. Gjithmonė ka pasur kuriozitet pėr tė mėsuar sa mė shumė mbi jetėn e saj private, e cila sipas imagjinatės sė tė gjithėve mund tė ishte po aq interesante sa performanca e saj nė skenė, mirėpo Adelina ka ditur tė jetė e rezervuar duke mos bėrė asnjė koment pėr kėtė fakt, duke jua mbajtur antenat ngritur tė gjithėve pėr tė mėsuar tė renė e radhės Made by Adelina.
  Ja si shkruan njė fans i Adelinės nė njė nga forumet shqiptare nė internet: Ajo ėshtė femra mė seksi shqiptare. Adelina ėshtė yll muzikė, yll arti, yll seksi, yll lirie, yll rebelimi, yll afere, yll i sportit, yll pavarėsie. Adelina Ismajli ka thyer akullin, Adelina ka ēmendur meshkujt...


  Njė koncert 10 mijė euro, absolutisht mė e paguara

  Adelina Ismajli mbetet ende nė toplistėn e emrave mė tė paguar nga organizatorėt e koncerteve dhe mė e kėrkuara nga fansat. Asnjė prej kėngėtareve tė reja, qė kanė hyrė nė skenėn muzikore kosovare, e madje edhe nė skenėn shqiptare nuk kanė mundur tė arrijnė nė nivelet e Adelina Ismajlit. Sepse nė ditėn e saj mė tė mirė, kėngėtarja ka arritur tė fitojė deri nė 10 mijė euro nė njė koncert ndėrkohė, qė janė vetė kolegėt e saj shqiptarė, tė cilėt tregojnė se ėshtė e vetmja kėngėtare, pėr tė cilėn sallat dhe lokalet janė tė tej mbushura. Me zėrin e saj tė spikatur e natyrisht edhe pamjen tepėr intriguese Adelina Ismajli ka arritur tė shndėrrohet nė kėngėtaren mė tė kėrkuar, sidomos pėr shqiptarėt e diasporės. U fol se dalja e Genta Ismajlit kishte nisur tė dobėsonte potencėn e Adelinės, por nė fakt mėsojmė se shuma, qė paguhet pėr tė pasur Gentėn nė njė koncert ėshtė gati sa gjysma e shumės me tė cilėn paguhet Adelina. As motra e saj e bukur Zanfina nuk ka mundur kurrėsesi deri mė sot, tė arrijė nė nivelet e Adelinės.

  Jeta private, nga meshkujt problematikė tek Alban Skėnderaj

  Edhe pse e kyēur mbi jetėn e saj private, ndonjė thashethem ka qarkulluar pėr lidhjet e saj me meshkujt. Ajo vetė ka pohuar se nga vitit 1997 deri nė vitin 2000 ka pasur njė lidhje tė rėndėsishme, por asgjė mė shumė se kaq. Mė pas vetėm ėshtė pėrfolur dhe hamendėsuar pėr lidhje tė ndryshme. Natyrisht duke qenė me banim ne Prishtinė, mediat e Shqipėrisė nuk e kanė pasur tė lehtė qė tė vjelin lajme pėr tė. Por edhe kronikat rozė tė Kosovės nuk kanė ngelur duarkryq. Kėshtu ato e kanė pėrshkruar nė detaje njė natė romantike nė njė bar tė njohur tė Prishtinės, ku kėngėtarja ėshtė parė nė shoqėrinė e Alban Skėnderajt. Madje shkohet mė tutje duke aluduar pėr njė lidhje tė mundshme pasi ēuditėrisht qė tė dy kėngėtarėt janė tėrhequr nga jeta artistike nė tė njėjtėn kohė. Njė tjetėr thashethem vė nė qendėr tė vėmendjes njė tjetėr djalė, qė dikur ka qenė i dashuri i Adelinės, ndėrsa tani thuhet se po shoqėrohet me Nora Istrefin, njė tjetėr kėngėtare bukuroshe dhe e talentuar nga Kosova. Ky lajm ėshtė pak absurd pasi thuhet se tė dy kėngėtaret janė shoqe dhe nuk ka sesi njėra tė shkojė me ish tė dashurin e tjetrės, por megjithatė nuk i dihet, gjithēka ndodh. Ndėrkohė njė lajm tronditės tjetėr nga Prishtina na bėn me dije se njė natė, kur nė njė kazino ka ndodhur njė vrasje, Adelina ka qenė e shoqėruar me njėrin nga autorėt e kėsaj vrasjeje. Nuk kemi pasur asnjė mundėsi pėr ta konfirmuar kėtė lajm. Shpresojmė qė nė njė intervistė tė afėrt me kėngėtaren, hamendėsimet dhe lajmet e pakonfirmuara, tė marrin pėrgjigje.

  Gjithnjė e mė rrallė me krijime tė reja

  Ka lėvruar pothuajse tė gjitha gjinitė e muzikės, pop, rok, folk... Ka prekur tė gjitha temat e mundshme nė tekstet e saj, duke i shokuar tė gjithė me tė papritura. Po paraqitja skenike? E veshur nga koka tek kėmbėt kur kėndon strofėn dhe sapo vjen refreni, tė gjitha rrobat nė tokė duke u shfaqur me tė brendshme qė nxjerrin nė pah format e saja marramendėse. Njė vajzė e bukur, trendy, qė u bė model pėr shumė vajza por sidomos pėr kėngėtaret e reja. Edhe pse ka filluar tė nxjerrė gjithnjė e mė rrallė njė kėngė tė re, gjithsesi ajo arrin menjėherė tė tėrheqė vėmendjen e tė gjithėve.

  E vėrteta e sėmundjes

  Eshtė parė pėr herė tė fundit nė skenė nė koncertin e Vitit tė Ri dhe mė pas asnjė dalje e saj nė publik, asnjė turne, madje thuhet se kėngėtarja ka anuluar disa kontrata me mjaft leverdi. Sipas burimeve tona nė Prishtinė, thuhet se Adelina ka marrė ftohje nė mushkėri dhe situata ėshtė rėnduar pasi ajo pi shumė cigare si dhe tepron me pijen. Tani mjeku i ka ndaluar rreptėsisht jo vetėm cigaren, por ai kontrollon edhe dietėn e saj. Thuhej gjithashtu qė kėngėtarja ishte pėr kura nė Turqi, nė Zvicėr, dikush tjetėr aludon se mund tė jetė shtatzėnė, por e kontaktuar nė telefon nga redaksia, e ėma na pohoi se ajo ėshtė nė Prishtinė, nė fshat tek daja i saj. E pyetur nėse ėshtė e vėrtetė qė e bija do tė tėrhiqet nga kėnga, ajo na u pėrgjigj: Nuk e ka menduar asnjėherė, madje tani po pėrgatitet pėr klipin e ri dhe sė shpejti do tė jetė nė skenė. Gjithashtu e ėma e mohon faktin se e bija ėshtė e sėmurė duke mos dhėnė mė shumė detaje rreth fjalėve qė qarkullojnė nė media dhe ambientet artistike.

  Pamje gjithnjė e mė seksi

  Nė daljet e saj tė para, krahas cilėsive tė tjera, tė binin nė sy flokėt e bollshėm kaēurrela. Nė pėrpjekje pėr tė qenė gjithnjė ndryshe, Adelina ka eksperimentuar shumė me flokėt e saj, ka qenė e para qė ka pėrdorur gėrsheta extention qė mė pas u bėnė modė. Ndėrsa sot thuhet se kėngėtarja e ka aq pisk me flokėt sa ėshtė detyruar tė pėrdorė paruke. Nuk e dimė sa e vėrtetė ėshtė, pasi nuk kemi mundėsi ta konfirmojmė. Kur ende 14 vjeē dhe tejet e imėt kėndonte Mos ma gjuj diellin me gurė, nuk kishte asgjė seksi nė pamjen e saj, pėrveē lirshmėrisė nė skenė qė nuk e kishte pasur asnjė kėngėtare tjetėr. As buzė tė mėdha, as vetull me njė tė ēarė nė mes (ishte nė fakt Adelina ajo qė solli kėtė lloj vetulle nė modė) as mollėza tė kėrcyera e as fizik seksi. Por vajza ēapkėne njė vit mė pas do tė shfaqej me njė pamje mė seksi. Edhe pse natyra i ka falur njė trup elegant, ajo ėshtė aq e fiksuar mbas trupit tė hollė dhe mban dietė vazhdimisht pėr tė mos shtuar asnjė gram.

  https://www.youtube.com/watch?v=dSiXnd4JsTY
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga triniti prej 28/5/2007, 17:55

  hmmmm tani

  ne aspektin fizik eshte uuuuaaaaaauuuuuu
  nuk i shan dot asgje dmth, eshte shume e kendshme per syte.
  por nuk mund te them te njejten gje per veshet

  dmth duke iu pershtatur kohes, ne te kaluaren ndoshta ka qene e zonja dhe nuk e di ne te ardhmen, por sot per sot ajo dhe muzika jane shume larg
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga MiLaN prej 30/5/2007, 10:48

  eshet sexy nuk ke ci thua... vetem se une e dua sexin te nderthurur edhe me bukurine shpirterore... kshu qe zgjedh trintin qe e kam zemer :P:P
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga triniti prej 30/5/2007, 15:51

  hahahahaha kinezi kith shume se te kam si shpirt
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga MiLaN prej 31/5/2007, 09:27

  :)xemel
  avatar
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga roby prej 3/6/2007, 21:14

  ketu plasi dashuria e harruat adelina ismajli,
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga triniti prej 5/6/2007, 19:11

  roby he :D:D:D cfar mendimi ke per adelinen ti :D:D:D
  avatar
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga roby prej 5/6/2007, 20:12

  naqe mendon ti se adelina ka nevoje per koment? per mua ajo eshte e komentuar....
  avatar
  cobain
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 10
  Mosha : 29
  Data e rregjistrimit : 06/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga cobain prej 7/6/2007, 09:58

  po tani sa here del adelina ne tv e ul zerin e tij dhe shoh i kenaqur..kaq:lol:
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga triniti prej 7/6/2007, 14:19

  hahhaahhahaha
  avatar
  bad_boy_4_life
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 177
  Mosha : 32
  Vendi : Durres
  Data e rregjistrimit : 02/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga bad_boy_4_life prej 7/6/2007, 15:26

  Per mu adelina ismaili me mir din te bej filma porno
  se sa te kendoj.
  Per bukuri eshte si sorr e zez
  nuk me pelqen fare.

  AlBa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 4
  Data e rregjistrimit : 07/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga AlBa prej 7/6/2007, 16:53

  ADELINA JE YLL BOTE
  JE PRINCESHA E ESTRADES SHQIPTARE
  KE QENE E PARE DHE DO JESH E PARA GJITHMONE !!!!!

  ** RRNOFT ADELINA **
  ** RESPECT PER ATE OK **

  AlBa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 4
  Data e rregjistrimit : 07/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga AlBa prej 7/6/2007, 16:57  E kemi nje syn fell ne zemer,

  eshte e menqur si asnje tjeter femer.

  Eshte e mire dhe zemergjere,

  lulezon si lulet ne pranvere.

  Eshte nje yll qe ndriqon dhe diten,

  eshte trimeresh, ta hjek dhe friken.

  I don te gjithe, eshte njeri i thjeshte,

  ne cdo zemer ajo buzeqesh.

  I madh, i vogel e adhuron

  dhe kurre askush s'do ta harron.

  Eshte me e bukura,

  e din krejt Prishtina,

  e ka emrin A*D*E*L*I*N*A!!
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga triniti prej 7/6/2007, 17:55

  goooood e bukur poezia bravo
  gjithsesi nuk vume ne diskutim personalitetin e Adelines thjesht u komentuan aftesite e saj artistike dhe une jam prap e mendimit ( te pakten per sa i perket kengeve te koheve te fundit ) ajo dhe muzika jane shume larg
  avatar
  cobain
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 10
  Mosha : 29
  Data e rregjistrimit : 06/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga cobain prej 10/6/2007, 10:30

  o alba e morem vesh.......po thujj edhe ketu no i gje shpaten se e ke qef ti:geek:
  avatar
  converse_5
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 13
  Mosha : 29
  Puna : Converse world :))
  Data e rregjistrimit : 11/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga converse_5 prej 9/7/2007, 11:29

  pfffffffff e konsumuar sa sbehet me....nga te gjitha anet...:P
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga shaban cakolli prej 9/7/2007, 11:35

  Po Adelina eshte shpirti i kenges,e dashur per te gjithe,vetem kohen e fundit po na mungon.Thone se Adelina po kurohet nga nje semundje.

  Lutemi per nje sherim te shpejte te saj.
  avatar
  converse_5
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 13
  Mosha : 29
  Puna : Converse world :))
  Data e rregjistrimit : 11/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga converse_5 prej 10/7/2007, 18:43

  po urim te shpejte se njeri eshte,i thone jete mbi te gjitha...por sa semundje ka apo ta marrim me mend vete?
  avatar
  Ylli
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 10
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga Ylli prej 12/7/2007, 02:26

  ha ha ha converse_5 ,,,,,,,lere te shkreten se eshte gjynah.
  Per mendimin tim deli eshte kengetare nga halli ,kur ska pas kengetare kosova tha deli hajt se po behem une,,lek ka ,,,e fame po............seshte keq te jesh kengetare/////////////

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga Vizitor prej 8/9/2007, 17:41

  BIOGRAFI
  Adelina Ismajli lindi nė Prishtinė mė 14 dhjetor 1979, ajo ėshtė njė kėngtare dhe aktore nga Kosova, dhe pėr momentin njė prej kėngėtareve mė tė suksesshme nė Kosovė.
  Mė 1997 ajo u zgjodh Miss Kosova.
  Edhe motra e saj Zanfina Ismajli ėshtė kėngėtare e suksesshme. Konkurrentja kryesore e saj ėshtė Leonora Jakupi.
  Babai i Adelinės ėshtė lindur nė fshatin Sazli afėr qytetit Ferizaj, kurse nėna saj ėshtė nga Peja.
  Adelina ėshtė e njohur nga fėmijėria e hershme me entuziazmin e saj, si e re ajo pėlqehej shumė nga fėmijėt gjersa nuk u paraqit si e rritu me kėngėn "Frajeri".
  Adelina njihet me stilin e saj tė veēantė dhe herė herė arrogant.

  Sponsored content

  default Re: Adelina Ismajli

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 16/7/2018, 04:40