Sa kohė zgjatė dashuria?

  Share
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Erisel prej 3/10/2008, 16:11

  Ka raste kur dashuria midis dy personave gradualisht edhe perfundon...
  Sa kohe zgjatė dashuria, 4-5 vjet, 10-15 vjet apo pergjithmone?

  A besoni se dashuria mund te zgjasi pergjithmone, apo eshte iluzion i njerezve?
  avatar
  fiona
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 325
  Mosha : 30
  Vendi : ferr
  Data e rregjistrimit : 31/08/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga fiona prej 3/10/2008, 16:29

  Dashuria zgjat aq sa duam ne , deri ath sa njeri nga partneret mos te bej ndonje gafe,ne pergjithsi jane meshkujt ato qe gabojn sepse mendoj qe nje femer kur i futet nje lidhjeje jepet me gjithe shpirt.Nese pastaj flasim per raste qe jan ta martuar sbesoj se nje dashuri zgjat pergjithmone por me kalimin e kohes dashuria behet respekt, dhembsuri etj per njeri tjetrin se ne pleqeri nuk mund te rrish vetem apo jo?
  avatar
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Qejfliu prej 5/10/2008, 07:45

  Dashuria zgjate nje dite!!

  Nje dite e shkurter kur vertete dashurohet ose
  Nje dite shume e gjate kur ruhet lidhja sa per te thene...
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Erisel prej 5/10/2008, 11:50

  Qejfliu, nuk jam dakort me ty! Si mund te zgjasi nje dite??
  Une shkruajta diēka ne blogun tim lidhur me kete, por nuk isha i bindur ne ate qe shkruajta.

  Njerezit mund te dashurohen edhe kur plaken, pavaresisht se nuk kane force seksuale prej moshes se thyer. Dashuria eshte e gjate, orgazma eshte e shkurter!
  Nejse, ku ta dish te verteten!?
  avatar
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Qejfliu prej 5/10/2008, 14:21

  Erisel shkruajti:Qejfliu, nuk jam dakort me ty! Si mund te zgjasi nje dite??
  Une shkruajta diēka ne blogun tim lidhur me kete, por nuk isha i bindur ne ate qe shkruajta.

  Njerezit mund te dashurohen edhe kur plaken, pavaresisht se nuk kane force seksuale prej moshes se thyer. Dashuria eshte e gjate, orgazma eshte e shkurter!
  Nejse, ku ta dish te verteten!?

  Erisel, nese e lexon me kujdes do ta kuptosh se NJE DITE, don te thote nje jete dhe ajo dite-jete eshte shume e shkurter kur dashuron me te vertete dhe shume e gjate kur dashuria eshte vuajtje!
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  heart Sa kohe zgjat dashuria?

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 26/10/2008, 16:58

  Sa kohe zgjat dashuria?
  Per gjith jeten kuptohet


  Edituar pėr herė tė fundit nga **GISHTEZA** nė 26/10/2008, 21:23, edituar 1 herė gjithsej


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  WENDI
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 18
  Vendi : Tirana City/Shqiperi
  Data e rregjistrimit : 08/07/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga WENDI prej 26/10/2008, 17:58

  dashuria ime ka kohe qe zgjat dhe akoma ska mbaruar por a do te sgjase dhe sa do te zgjase nuk i dihet sepse cdo te dashuruari i duket sikur dashuria e tij do te zgjase pergjithmone......
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 26/10/2008, 22:41

  jo te gjithė dijnė tė dashurojnė njėsoj,dikush din tė e ruaj tėrė jetėn,diku dashuria vyshket shpejt!
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga kiss_today prej 6/11/2008, 10:57

  Dashuria zgjat aq sa zgjat dhe pasioni, dmth, me pak fjale: s'ka dashuri te perjetshme...
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga skifter prej 6/11/2008, 22:45

  dashurija zgjat shum nese asht e sinqert

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 7/11/2008, 11:58

  kiss_today shkruajti:Dashuria zgjat aq sa zgjat dhe pasioni, dmth, me pak fjale: s'ka dashuri te perjetshme...
  Plotesisht dakort me ty :roll:
  avatar
  MONDI
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 414
  Data e rregjistrimit : 22/06/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga MONDI prej 7/11/2008, 12:50

  heyy sa me zgjat mua pija aq zgjat edhe dashuria

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 7/11/2008, 17:32

  MONDI shkruajti: heyy sa me zgjat mua pija aq zgjat edhe dashuria
  hahahahahaha po ti i pire je dite nate dmth zgjat shume dashuria jote hmmmmmmmm :8)
  avatar
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Qejfliu prej 7/11/2008, 21:19

  Morena - dashuria e vertete ngjat tere jeten, mu sikur edhe vuatja e vertete! Fatkeqesisht ka shume pak dashuri te tilla!

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 8/11/2008, 17:12

  se di varet
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga skifter prej 8/11/2008, 19:46

  nvaret prej dy partnereve
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Erisel prej 9/11/2008, 20:02

  jam i bindur se mund te zgjasi pergjithmone! :roll:

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 10/11/2008, 07:36

  Erisel shkruajti:jam i bindur se mund te zgjasi pergjithmone! :roll:
  mundet nuk jam shume e sigurt
  avatar
  akili
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 200
  Mosha : 36
  Data e rregjistrimit : 05/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga akili prej 12/11/2008, 18:24

  ne qeofte se eshte dashuri e vertet pergjithmone nese ne te vertet eshte simpati dhe ne e quajme dashuri jo me shume se nje vite nese nga te dyja anet quhet dashir vetem nga nje ane ateher sapo te ket mare ate qe do ka mbaruar
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Erisel prej 12/11/2008, 18:55

  bukuroshja_dr shkruajti:
  Erisel shkruajti:jam i bindur se mund te zgjasi pergjithmone! :roll:
  mundet nuk jam shume e sigurt
  Pasiguria eshte ajo qe shkurton dashurine, Mikesha ime durrsake.
  Ki besim tek vetvetja dhe dashuro sa te mundesh, pse jo edhe pergjithmone-

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 13/11/2008, 07:34

  Erisel shkruajti:
  bukuroshja_dr shkruajti:
  Erisel shkruajti:jam i bindur se mund te zgjasi pergjithmone! :roll:
  mundet nuk jam shume e sigurt
  Pasiguria eshte ajo qe shkurton dashurine, Mikesha ime durrsake.
  Ki besim tek vetvetja dhe dashuro sa te mundesh, pse jo edhe pergjithmone-
  :) :) :)
  avatar
  DeViL
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 20
  Mosha : 29
  Vendi : Diku larg .. atje ku ti sme arrin dot..!!
  Puna : Administrator
  Loisirs : Ne kohen time te lire merem me forume
  Data e rregjistrimit : 29/10/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga DeViL prej 22/11/2008, 21:54

  Zgjat deri kur plakesh se pastaj kur plakesh se ke menjen mo per dashni e ke menjen me cin me kalu pleqerin...
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga kiss_today prej 24/11/2008, 11:20

  Erisel shkruajti:
  jam i bindur se mund te zgjasi pergjithmone! :roll:


  Erisel, je shume enderrimtar ti ylli. Jeta nuk eshte roman :D:P
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 25/11/2008, 09:36

  dashuria hmmmmmmmm se di askush por kam lexu diku qe pas 4 vjetesh ne nje lidhje te dy partneret e ndjejne te nevojshme me nderru lidhje e vertete apo jo se di
  avatar
  xheladin
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 170
  Vendi : rahovec
  Data e rregjistrimit : 13/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga xheladin prej 25/11/2008, 18:28

  Ty…

  Dashuria ime… mė dhemb e gjithė kjo qė shkruaj. Kisha pasur dėshirė qė tė gjitha kėto tė ti them nė sy, qė tė mund tė pėrqafoj butėsisht, e prapė aq forte sa qė tė mos lėshoj kurrė mė. Mė dhemb dijenia se e di qė nesėr do tė jesh shumė larg meje. Dhe ēdo ditė, larg e mė larg…
  Faleminderit… pėr tė gjitha ato qaste tė bukura, fjalė dhe puthjet e ėmbla. Faleminderit pėr tė gjitha gjėra tė bukura qė mi dhurove. Ēfarė do tė mė jetė jeta pa ty? E di… ditėt do tė mė jenė tė zymta dhe tė mėrzitshme, e net tė rėnda dhe tė gjata. Rreth meje do tė jetė qetėsi e rėndė dhe vrasėse e cila do tė mė shtrėngoj derisa nuk mė thėrmonė.
  Ti, dashuria ime ke zgjedhur rrugėn tėnde, e nė atė rrugė nuk qėndroj unė. Patjetėr duhet tė pajtohem me te. Ndoshta jam vet fajtor pėr kėtė… mirėpo, nuk mund tė tė pres mė. Ndoshta jam qyqar, ndoshta jam i ligė… ndoshta edhe nuk meritoj tė tė dashuroj. Por dije, qė asnjėri nuk do tė tė dashuroj kurrė si unė, ndoshta do tė pendohem tėrė jetėn time pėr shkak tė shkrimit tė kėtyre fjalive, por nuk jam mėsuar tė jem i fundit nė radhitjen e radhės…as qė do tė jem. Pa mėdyshje unė nuk jam atė qė ti kėrkon… nuk ėshtė me rėndėsi. Unė nga e gjithė zemra tė dėshiroj lumturinė e gjithė botės, tė dėshiroj qė sinqerisht tė gėzohesh dhe tė jesh e buzėqeshur. Unė me tė vėrtetė tė dua dhe shumė mė ka mbetur deri tek ti dhe lumturia jote. Dije qė pas dashurisė sonė tė marrė (tani vetėm e imja) unė mė nuk do tė jem i njėjti. Nuk do tė jem mė ai vogėlush naiv i ėmbėl. Ndoshta do tė jem person i keq dhe i mllefosur nė tėrė botėn, mirėpo, ty kurrė nuk do tė tė urrej, nga se ty vetėm di tė tė dashuroj. Askush nė jetėn time nuk do ta zė vendin tėnd, as qė mund tė krahasohet me ty. Ti mė je fati im mė i madh, e njėherrit edhe dėnesa ime mė e madhe. Jam i sigurt se do tė gjen njė dashuri tė re, pastaj edhe ndonjė… nuk jam as xheloz e as i zemėruar. Ndjej se si vetveten e shtyj nė ambis, nga se tė lėshoj tė shkosh, por rrugėdalje tjetėr s’kam.
  Mė falė pėr gabimet e bėra, mė falė nėse ndonjėherė tė kam ofenduar… dije qė tė gjitha ato i kam bėrė nga dashuria. Mė falė qė tė dua!
  Tė dėshiroj tė jesh e dashuruar… mjerisht unė nuk jam ai qė do tė tė dashuroj, por ti vetė kėtė e ke dėshiruar. Mendoj se dashuria jonė ka pasur aq vlerė sa qė tė them LAMTUMIRĖ pėrmes kėsaj letre, kur ti nuk dėshiron tė bisedosh me mua si njeri. Por nuk mundem tė tė fajėsoj pėr asgjė… nga se largohesh pėrgjithmonė nga jeta ime, dhe tė pėrsėrisė tė dėshiroj tė gjitha tė mirat.
  Qė nga nesėr para teje ėshtė njė botė dhe njė jetė e re. Duke tė njohur mirė, e di se tė gjitha kėto do ti pranosh me njė buzėqeshje dhe si njė lojė, e di qė lehtė do tė vazhdosh mė tej. E unė do tė mbes kėtu nė vend dhe tė kėrkoj nė fytyra tjera tė njerėzve dhe lehtas duke thirrur emrin tėnd. Do tė endem rrugėve nė shpresė se njėra prej tyre do tė mė sjell tek ti.... edhe nėse do ta dija se e gjithė ajo bredhje ėshtė e kot. Dashuria ime... nėse ndonjėherė ndjehesh e vetmuar nė ato qytete tė largėta dėgjoje erėn.... do ta dėgjosh zėrin tim.... e e di edhe vet se ēka do tė tė thotė..... atė qė gjithmonė pandėrprerė tė flisja derisa ishe e imja.
  Dhe erdhi koha tė tė them lamtumirė. Edhe njėherė tė dėshiroj lumturinė e gjithė kėsaj bote. Mė le bile pakėz vend nė mendimet e tua, mos mė harro aq shpejtė ashtu si mė le. Nė zemėr ruaj e gjithė dashurinė e kėsaj bote veē pėr ty.... por nuk jam ai i cili do ta jep. Shumė do tė vuaj dhe do qaj pėr ty, por ti mos u kthe.....ndjeke fatin tėnd. Nėse ndonjėherė kthehesh.... do tė mė gjen tek qėndroj te vendi i vjetėr dhe pres qė rastėsisht mos tė paraqitesh nga diku, e unė tė tė vjedh shikimin tėnd si dikur kur ishim tė huaj.
  Mos u hidhėro qė emrin tėnd do ta thėrras nė ėndėrr, e nė ėndrrat e mija do tė pėrqafoj dhe do tė puthi me mall. Kur nė kalendarin tėnd i sheh 08 ... ose 14... numrat tona.... kujto se nė atė moment njė njeri lutet pėr ty dhe fatin tėnd.
  E tash tė puthi pėr tė fundit herė...... nuk mund tė tė them mė asgjė, lotėt fytyrėn po ma djegin..... do tė shpresoj, do tė shpresoj se njėherė do tė tė takoj dikur diku.... nėse ndodhė.... eja dhe mu afro, mos u hamend se unė ekzistoj vetėm pėr ty!

  E Ty do tė dashuroj pėrjetėsisht......

  Sponsored content

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/7/2018, 05:43