Sa kohė zgjatė dashuria?

  Share
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga skifter prej 25/11/2008, 21:41

  per gjithmon
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/11/2008, 09:23

  hahahah xheladin paske pase frymezim :D

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 26/11/2008, 16:41

  Dashuria zgjat aq sa duam ne!!!
  avatar
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Qejfliu prej 27/11/2008, 09:46

  Dashuria zgjat deri sa te venitet, e kur venitet varet nga partneret!

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 27/11/2008, 12:27

  DERISA PARTNERET MOS TA DUROJNE ME NJERI TJETRIN
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga skifter prej 1/12/2008, 14:00

  morena m epilqen pergjigjja e juja, dashurij azgjet sa ne kem desshir bravo ashtu asht.
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Erisel prej 1/12/2008, 16:58

  Une dua te bej nje eksperiment dashurie per te pare sa kohe zgjat. Per keto gjera nevojiten prova bindese :D
  Nuk di se si mund te organizojme ketu nje eksperiment dashurie?! :pafajshem:

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 2/12/2008, 09:25

  skifter shkruajti:morena m epilqen pergjigjja e juja, dashurij azgjet sa ne kem desshir bravo ashtu asht.
  Eshte si puna e zjarrit ti e ke ne dor mos te fiket .
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Erisel prej 10/12/2008, 11:14

  Morena, paske bere goxha eksperiment me zjarr! :D

  Nuk e di, kam ftohte dhe dua te ndez zjarrin e dashurise.
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 10/12/2008, 15:59

  vallaj ftoht po kemi te gjithe booo si me u bo hot me eee :P:P:P


  dashuria si ta trajtosh aq me shume zgjat.....
  avatar
  akili
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 200
  Mosha : 36
  Data e rregjistrimit : 05/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga akili prej 10/12/2008, 18:08

  ka shume lloje dashurish po gjithmone ato kane nje funde ato qe quhen dashuri e vertet i ndane zoti dhe ato qe mendoin se jane dashuri po ne te vertet nuk jane ndahen shpejt pastaje ka dhe adhuri qe zgat nje jet

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 11/12/2008, 08:07

  :hart:

  ariu121
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 44
  Data e rregjistrimit : 13/11/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga ariu121 prej 17/12/2008, 18:17

  eshte si puna e bimes ,po nuk e ujite thahet , dashurine po nuk e trajtove humbet :luv:
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Erisel prej 20/12/2008, 09:43

  Po postoj kete shkrimin tim, te marre nga blogu im personal

  Orgazma dihet se zgjat pak sekonda, por secili prej nesh tė paktėn njėherė nė jetė ka bėrė pyetjen: Sa kohė zgjat dashuria midis dy partnerėve? Njerėzit janė tė aftė tė dashurojnė mė tepėr se njė herė nė jetė. Atėherė do tė thotė qė dashuria mund tė ketė edhe fund.

  Ka tė ngjarė qė tė zgjasi pėrjetėsisht ndonėse ende nuk kemi mjaft prova pėr kėtė. Mund tė zgjasi edhe 2-3 vite pas martese, ndoshta edhe 15 vjet por prapėseprapė asgjė nuk ėshtė e sigurt. Thonė se me kalimin e kohės dashuria kthehet nė dhembshuri ose miqėsi midis partnerėve. Mbase do tė ishte mė bukur qė partnerėt tė kishin qenė miq para se tė zbehej dashuria. Pra sipas mendimit tim modest kur njė ēift arrin tė krijoj edhe miqėsi me partnerin ka shumė gjasa qė dashuria tė jetė e gjatė. Nuk ka rregulla dhe as teorema bindėse nė dashuri prandaj gjithēka qė themi janė veē hipoteza.

  Ka diēka qė e shkurton dashurinė. Mania dhe nepsi pėr tė provuar gjėra tė reja. Pėr tė provuar diēka tė re, njerėzit tradhėtojnė partnerėt ndėr shekuj. Tradhėtia herė tė shkakton ndarje nga partneri ose nė rast tjetėr sjell dėshirėn pėr tė braktisur partneren/in. Nė kėtė rast tradhėtia e shkurton dashurinė, biles e mbyt krejt!
  Nė rastin e dytė kur pas tradhėtisė ndodh Ēudia e madhe, pra rikthimi tek partneri/ja akoma mė i dashuruar se mė parė. Shkurt muhabeti sapo kemi zbuluar se edhe ai/ajo tjetra nuk ka asgjė mė shumė nga bashkėshorti/ja jonė . Njėfarėsoj kjo mund ta zgjasi dashurinė. Orgazma e tradhėtisė zgjati pak dhe mbase e imagjinonim mė bukur. Kurse dashuria me partnerin ėshtė matematikisht mė e gjatė se ato sekondat tradhėtare....

  Nuk ka receta pėr zgjatjen e dashurisė dhe kur biem nė dashuri na duket se do zgjas pėrgjithmonė. Me kalimin e kohės e kuptojmė se pėrveē dashurisė partneri ynė ka nevoje sidomos pėr dhembshuri, respekt, dhe njė fjalė tė mirė.
  Kohėzgjatja e dashurisė varet nga shumė faktor, dhe pėr tė qenė e gjatė ose e pėrjetshme, ajo kėrkon pėrkushtim dhe sakrifica. Duhet ta meritojmė dashurinė, dhe jo ta presim tė vij nga qielli.

  Atėherė sa kohė zgjat? Secili prej nesh i ka tė gjitha mundėsitė tė dashuroj pėrgjithmonė, varet nėse ka dėshirė..:)
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga skifter prej 20/12/2008, 20:38

  ah dashuri e sinqert

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 20/12/2008, 21:37

  ohhhhhhhhhhhhhhh Dashuri ti erdhe per te me sjelle helm ne zemer,nga vetja dot ste ndaj ,kam frike ta belbezoj si emer dhe ta harroj fuqi nuk kam
  avatar
  njomza
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 5
  Data e rregjistrimit : 21/12/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga njomza prej 21/12/2008, 16:32

  Nuk e di............Por e di qe dashuroj,ose di te dashuroj.Kam par njerez qe sdin edhe si dashurohet,sidoqoft dashuria e sinqert zgjat pergjithmon besoj.Eshte ndjenje e mrekullueshme te dashurosh dhe te ndjehesh e dashuruar. :hart: :baci:

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 21/12/2008, 22:06

  Shocked
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga stavri prej 25/12/2008, 12:44

  nese eshte vertet DASHURI (por me germa te medha jo me te vogla)

  ajo ska kurr shterje eshte e pa vdekshme deri ne frymen e fundit
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga skifter prej 30/1/2009, 15:08

  dashurija zgjataq sa dhe ka dashuri mes dy qifte
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 30/1/2009, 18:11

  si ta trajtosh ate aq me shume zgjat...
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga stavri prej 30/1/2009, 18:43

  nuk ka kurr nje perfundim per ket teme

  mbaron shpejt por dhe nuk mbaron kurr.....varet nga rrethanat qe sjell jeta
  avatar
  prit
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 81
  Vendi : Afėr Teje Mė ndjej!
  Data e rregjistrimit : 31/01/2009

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga prit prej 31/1/2009, 19:23

  prore

  po sa kohė e shijon ti

  Vizitor
  Vizitor

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Vizitor prej 31/1/2009, 23:50

  sé'ka mbarim
  dhe .................
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga stavri prej 1/2/2009, 16:34

  per mendimin tim ska nje percaktim te sakt per ket gje

  Sponsored content

  heart Re: Sa kohė zgjatė dashuria?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 13:14