Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Share
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Morena prej 12/3/2009, 16:41

  Si dita pa diell
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga stavri prej 12/3/2009, 18:00

  si manushaqet kur celin ne vere
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 12/3/2009, 19:50

  si bote
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 13/3/2009, 09:55

  si shpirt do ishte ;D
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Morena prej 13/3/2009, 10:41

  jo si kungull ;D
  avatar
  Nastradin Hoxha
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 367
  Data e rregjistrimit : 07/02/2008

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Nastradin Hoxha prej 13/3/2009, 11:16

  perfecte do kalohej ne hobin tim avantura ;D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga stavri prej 13/3/2009, 13:36

  do ishte nje bukuri e rrall
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Morena prej 13/3/2009, 15:37

  Erresir do ishte
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga skifter prej 13/3/2009, 16:58

  do ishte si planeti pa uj dhe pa ajr
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Morena prej 13/3/2009, 19:26

  Ferr me nje fjal
  avatar
  Nastradin Hoxha
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 367
  Data e rregjistrimit : 07/02/2008

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Nastradin Hoxha prej 14/3/2009, 01:33

  Do na ngjante mua dhe ty morena M+M ;D
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga skifter prej 14/3/2009, 20:01

  si peshki pa uj
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 17/3/2009, 14:48

  ska me mire
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Morena prej 19/3/2009, 17:20

  Si njeriu pa shpresa 🔝
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 19/3/2009, 17:37

  si bote ma
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga stavri prej 19/3/2009, 17:56

  gjeja me e bukur qe do i ndodhte njerzimit do ishte
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Besa prej 19/3/2009, 20:31

  pa dashuri kjo bote do quhej ndryshe padyshim!
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 24/3/2009, 07:45

  bote do ishte njelloj si tani
  avatar
  Frankfurt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 231
  Vendi : Frankfurt am Main / Germany
  Puna : www.alb-derflatv.com
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Frankfurt prej 24/3/2009, 08:10

  ...e "erret" , pa drite, pa jete!!!!! kuss
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga skifter prej 24/3/2009, 14:07

  kjo bot pa dashuri katasrof
  avatar
  Xha Ademi
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 127
  Mosha : 70
  Vendi : Republika e Kosovės
  Puna : poet i vockėl
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Xha Ademi prej 25/3/2009, 12:05

  Unė kėto ditė lexova njė mendimtar tė ketė thėnė :
  "Mbi kėtė botė rrezatojnė tre diej : a)puna, b)dashuria, c) liria"
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 7/4/2009, 06:35

  shtjelloje xha ademi pak me shum temen qe te dime dhe ne ca te diskutojme pasi nga pamja e pare mu me duke teme e thelle
  avatar
  Xha Ademi
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 127
  Mosha : 70
  Vendi : Republika e Kosovės
  Puna : poet i vockėl
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Xha Ademi prej 7/4/2009, 08:33

  Pėrshėndetje e nderuara shkodranja_yll,
  ndonėse unė nuk jam autor i temės "Si do ish kjo botė pa dashuri", vetėm pėr shkurtazi u implikova nė kėtė temė duke pėrcjellur pikėpamjet e njė mendimtari. Kisha bindjen se ishte thėnie e qėlluar ndaj edhe e prezentova kėtu.
  Megjithate, kjo temė vėrtetė ėshtė edhe mjaft komplekse e cila mund tė elaborohet shumė mė gjėrėsisht dhe nė mėnyrė profesionale nga profesionistė tė lėmisė sė caktuar. Ėshtė paksa vėshtirė tė spekulohet se si do tė ishte kjo boto pa dashuri, por pėr mendimin tim, joprofesional, bota mbase do tė ekzistonte, por do ishte njė rėmujė tė cilen askush nuk do arrinte ta vendoste nė binarėt e normalės.
  E them kėtė duke pasur parasysh se koncepti dashuri vėrtetė ėshtė mjaft kompleks dhe nuk nėnkupton vetėm njė aspekt apo segment tė jetės. Thjeshtė, dashuria nėnkupton dashurin prindore, dashurinė ndaj natyrės, dashurinė ndaj atdheut, dashurinė ndaj tė bukurės, dashurinė ndaj personit tė caktuar, dashurinė ndaj gjithė asaj qė na rrethon . . .prandaj unė i bashkangjitem thėnjės sė mendimtarit - autorit tė konstatimit se :
  "Mbi kėtė botė rrezatojnė tre diej : a)puna, b)dashuria, c) liria.
  Unė pėr shkak tė natyrės sė temės sė hapur u ndala vetėm tek koncepiti i dashurisė, por gjithėsesi krahas kėsaj shkojnė edhe puna dhe liria pa tė cilat mendoj se edhe dashuria do tė ishte shumė mė e zbehtė.
  Ndonėse unė nuk jam kompetent dhe mbase as si plak nuk mė takon mua tė flas pėr kėto gjėra, megjithate desha qė nė pika tė shkurtėrta tė plotsoj kėrkesen tuaj e nderuara shkodranja_yll.
  Unė dashurinė e kam koncipuar si : "E bekuara e perėndisė por njėkohėsisht edhe si arma mė e fuēishme pėr tė vrarė urrejtjen".
  Njė strofė e poezisė sime "Duani jeten" midis tjerash thot :
  ...
  "Sa mė shumė tė dashuroni
  qe tė jeni tė lumtur prore,
  mėsim as punė mos i haroni
  pa ato nuk ka fitore".
  ...
  Ju pėrshėndes tė gjithėve dhe ju lė deren hapur qė ju anėtarėt dhe lexuesit tjerė tė kėtij forumi, tė vbazhdoni debatin nė kėtė temė.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 27/6/2009, 17:52

  ju e keni thene me te qarten baca Adem,nuk ka si te jete ndryshe
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Morena prej 27/6/2009, 19:15

  E varfer ...

  Sponsored content

  heart Re: Si dot' ishte kjo botė pa dashuri?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/5/2018, 02:48