Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Share
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 27/12/2008, 13:09


  Dhe erdhi mė nė fund momenti i pushimeve tona dimėrore. Le tė imagjinojmė se jemi mbledhur tė gjithė forumistat sė bashku nė malet me borė. Kushedi se ēka do tė ndodhte atje nė hotelin luksoz apo nėpėr qytetet e huaja pėrreth nesh.
  Mos vallė ndonjėra nga femrat do tė donte tė shpallej Nusja mė e bukur!?


  Po fluturojmė me helikopter turistik mbi Alpet e Italisė. Bardhėsia ka mbuluar malet dhe, pyjet duken si tė pėrgjumura nga bora. Ne forumistat pasi u grumbulluam tė gjithė nė Milano, tashmė i jemi drejtuar alpeve italiane nė kufi me Austrinė dhe Zvicrėn.. Jemi tė mahnitur nga bukuria natyrore, dhe qetėsia e madhe qė karakterizon malet me dėborė.
  Kėto do tė jenė pushimet tona dimėrore, tė kushtuara argėtimit, skive dhe alpiniznit.
  Le tė shohim se cili do jetė skiatori mė i/e mirė, ose alpinisti/ja mė e shkathėt midis nesh.


  Pozicioni gjeografik na lejon qė pa shumė mundim tė vizitojmė shtetet fqinje dhe qytetet pėrreth. Ne jemi turistėt e "bardhė" pra skiatora dhe alpinista.
  Pėr tė mbetur gjithēka e bardhė gjatė kėtyre pushimeve do tė zgjedhim edhe nusen mė tė bukur! Vajzat e veshura me fustane e vello tė bardha do tė konkurrojnė se cila ėshtė nusja mė e bukur!:)
  Gjatė lojės ka tė ngjarė qė tė pėrzgjedhim edhe dhėndėrin mė tė bukur midis meshkujve Por le tė shohim se si do rrjedhin ngjarjet, pa u ngutur.

  Helikopteri ynė po i afrohet pistės pėrpara hotelit qė kemi zgjedhur pėr pushimet. Eshtė nje hotel majft i bukur, i drunjtė siē ndodh shpesh nėpėr alpe.
  Kjo do tė jetė qendra jonė fillestare ku do tė stėrvitemi pėr ski dhe alpinizėm. Kemi nevojė pėr trajnim nga ca trajnera tė talentuar. Mė pas do tė filloj aksioni jonė pėr "pushtimin" e alpeve veē pak km larg Bolzano-s, Italia e veriut.

  Sponsori: Sponsori jonė zyrtar ėshtė Banka zvicerane X2, kėshtu qė do tė kemi mundėsi tė shpenzojmė tė holla pa hesap
  :)

  Jemi sistemuar nė hotel dhe secili ėshtė mbyllur nė dhomėn e tij. Dhomat janė tė mbushura me dhurata nga sponsori ynė. Pėr kėnaqėsinė e vajzave ka njė pako tė madhe plot sende tė ēmuara, por dhurata mė pėrrallore ėshtė fustani i bardhė nusėror dhe velloja e bardhė. Tė veshura si nuse ato do tė presin vitin e ri, dhe do tė vallėzojnė gjatė festės sė madhe mė 31 dhjetor. Njėra prej vajzave do tė shpallet nusja mė e bukur!!


  P.S nėse keni dėshirė tė argėtohemi pak, ju ftoj tė merrni pjesė nė lojėn imagjinare. Mos e merrni seriozisht lojėn.

  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 27/12/2008, 13:13


  Si po ju duket ky Hoteli qe na ofron sponsori? :D
  Une po i hedh nje sy dhomes time.
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 27/12/2008, 13:26

  shum i bukur dhe romantic Erisel


  a thua valle ka ndonje dhome teper? :P
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 27/12/2008, 13:52

  Mireserdhe ne Hotel Blerta!
  Po ka dhoma per te gjithe. E kemi sponsorin te fuqishem kesaj here.:)

  Imagjino qe po hyn ne dhomen tende te bukur etj etj

  Per ty Blerta dhe disa goca qe i perjashtuan nga Miss Faqet.com, ky eshte rasti me i mire per te fituar trofeun si Nusja me e bukur!
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga stavri prej 27/12/2008, 16:11

  sa do me pelqente ti kaloja afer nje sobe me dru ene te ngrofesha atje gjith naten se me ka marr malli
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga stavri prej 27/12/2008, 16:19

  upsssssssssssssssss m,e falni mua e paskam lexo temen cik si gabim

  jam jasht hotelit une si perher qe kshu vazhdoni pushimet ju

  se une gjithmon qe marr pjes prish atmosferen qe kshu spo marr pjes qe ne fillim

  bofshi qef jarebi te gjith ne hotel dhe me pushimet
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 27/12/2008, 16:52

  Stavri kemi edhe sobe me dru per te pjekur geshtenja!
  Biles kemi edhe oxhak per te pjekur mish ne hell.

  une po pjek ca geshtenja. Ejani te hame geshtenja dhe pijme ndonje gote vere.

  P.S
  Stavri nuk ke pse iken nga hoteli. Te pakten ngrohu sonte te oxhaku dhe bejme ndonje dore muhabet.
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 27/12/2008, 16:58

  bukuroshja_dr shkruajti:Me pelqejne pushimet dimerore,bashkohem dhe une me ju.
  Jam skiatore e mire nuk do te zhgenjeheni ...........!!!!!!
  :roll:
  Gezohem qe erdhe Bukuroshe! Ketu perreth kemi pista te bukura per skiatoret.
  Sonte hame geshtenja dhe mish ne hell, do ngrohemi e qetesohemi te gjithe sepse jemi lodhur nga rruga dhe mua po me dhembin veshet nga zhurrma e helikopterit. Ketu ne maje te malit dhomat e gjumit i kemi te ngrohta prandaj do ēplodhemi dhe qetesojme shpirtin. :roll:

  Geshtenjat jane gati.


  Edituar pėr herė tė fundit nga Erisel nė 27/12/2008, 17:51, edituar 3 herė gjithsej
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 27/12/2008, 17:47

  stavri shkruajti:upsssssssssssssssss m,e falni mua e paskam lexo temen cik si gabim

  jam jasht hotelit une si perher qe kshu vazhdoni pushimet ju

  se une gjithmon qe marr pjes prish atmosferen qe kshu spo marr pjes qe ne fillim

  bofshi qef jarebi te gjith ne hotel dhe me pushimet


  mos ki merak zemra se kam pronetuar nje dhome per ne te dy :8)
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 28/12/2008, 06:56

  Jam zgjuar heret dhe mengjesin e hengra vetem. Te gjithe te tjeret jane ende ne shtrat.
  Po bej pak gjimnastike dhe me pas do vishem si skiator.
  Jam pak i emocionuar. Sot do rreshqasim me ski :roll:

  Kemi porositur edhe disa ēifte gjuetie. Ndoshta neser na ecen gjuetia dhe vrasim ndonje zog ose kaproll. Me kete rast pjekim pak mish te fresket per vitin e ri. Mezi po pres te dal per gjah. :D
  Mbase edhe Stavri eshte gjahtar i mire. Ku ta dish?!

  Hej miq, zgjohuni nga gjumi se po ju pres per ski.

  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 28/12/2008, 11:07

  Sapo u zgjova dhe une !
  Hedh syte nga dritarja dhe peisazhi jashtezakonisht i bukur.............
  pi kafen e mengjesit dhe behem gati per ski..............
  Me pelqen te bejm ski nisemi bashke me ERionin dhe Blerten ............
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga stavri prej 28/12/2008, 13:00

  a okkkkkkkkkkk blerta mqs paske pronotuar dhomen ateher po rri nje nate sa te shoh bukurin e dhomes

  e nejse pastaj pasi hyjem ne dhome kuptohet se cfare muhabeti do hapim:)

  pres te vij blerta ktu per ball hotelit qe te shoh se sa dhome te bukur ika marr dhe cfare sherbehen ne ate dhome
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 28/12/2008, 13:11

  mos ki merak stavri se do kalojm mire
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga stavri prej 28/12/2008, 13:18

  jam tu prit une kur te kesh kohe merre celsin e dhomes se qenka cik ftohet ne fakt jasht
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 28/12/2008, 13:57

  Erisel shpejt qelsin ore se ngrim ftohtit :P

  stavri he se do ngrohesh ylli :)
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 28/12/2008, 14:46

  Po, Blerta e Stavri urdheroni ēelsin e dhomes tuaj! Ngrohuni me pare te zjarri ne holl e pastaj shkoni ne dhome. :roll:
  Pushim te kendshem!
  ---
  Sot u kenaqa me skiatoret e grupit! Afersia me bardhesine dhe bredhat e mbuluar nga bora me qetesoj syte dhe mendjen.
  Bukuroshja me dha disa leksione per ski. Ajo dukej si flutur kur rreshqiste me ski.tani po bie bore dhe po i shikoj nga dritarja e dhomes, floket e bardhe qe bien nga qielli. Laughing


  Kjo eshte dhoma ime. Po lahem e po nderrohem sepse me vone do pijme ndonje kafe ose aperitiv ne lokalin e hotelin. Sot jeni mysafiret e mi. Ju qeras me ēfare te doni.
  P.S
  veē dua nje ēifte per te dale per gjah.:)


  Edituar pėr herė tė fundit nga Erisel nė 28/12/2008, 15:01, edituar 2 herė gjithsej
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga stavri prej 28/12/2008, 14:47

  pret blerten ne te ftohet qe te vij me celes ne dore dhe kurioz se si do me ngrofi
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 28/12/2008, 14:55

  I gjeta ēiftet per gjueti. Stavri, sonte ngrohu prane zjarrit me Blerten.
  Neser po te kesh qejf une dyfekun e kam gati per gjah.Mbase vrasim ndonje kaproll. gezuar

  p.s
  Bukuroshe a je per darke me ne apo ke ikur me helikopter per qejfin tend?Si e ke mendjen?

  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 28/12/2008, 16:45

  U kenaqa jashtezakonisht duke bere ski,Erisel si skiator jo i mire u rrezua disa here ,por me ndihmen time ia arriti te mesonte shume mire te bente ski.
  Eksperience e bukur
  Tani dua nje darke te shijeshme ne pranine e miqeve te mij.
  Shpesoj te kete gjera te mira per darke ...............
  Ne se me pranoni dhe mua ERsel dhe Stavri te vije dhe une me ju per gjah :tel:
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 28/12/2008, 20:53

  pushimet filluan u nisa dhe un neser do i bashkohem grupit


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 29/12/2008, 08:09

  Gishteza , eja sa me pare!
  ne po dalim per gjueti. Takohemi ne darke.
  Blerta e Bukuroshe! Ejani edhe ju per gjueti. Ndezim nje zjarr te madh ne mes te pyllit dhe ngrohemi gjate dites se gjuetise:  ja pra po na terheqin qente mbi bore. Kemi zgjedhur qen rrace, te papermbajtshem. Po i afrohemi pyllit me ēifte ne dore:)

  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 29/12/2008, 10:44


  arber
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 11
  Data e rregjistrimit : 27/12/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga arber prej 29/12/2008, 11:29

  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 29/12/2008, 15:03

  ohh, u kthyem nga gjuetia me duart plot. Kemi pasur shumė fat nė gjah.
  Sot kemi vrarė shumė zogj e kafshė. Mė nė fund e kemi siguruar mishin e freskėt pėr vitin e ri e mbi tė gjitha u argėtuan nė majė tė malit. Edhe vajzat mėsuan te shtijne me armė. Dje Bukuroshja mė dha leksione pėr ski, ndėrsa sot i dhashė unė leksione pėr qitje me Ēifte :)

  Unė zura vend tek klubi i hotelit pėr tė pirė njė ēaj tė ngrohtė. Nga dritarja shihet pista e helikopterit qė do sjelli Gishtėzėn dhe ndonjė tjetėr.
  Hej grupi, kush po vjen pėr tė pirė kafe ose Ēaj? Ju pres. :roll:
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga stavri prej 29/12/2008, 15:43

  flm shume erisel do vija une me kenaqesi por une dje prita te vinte blerta ke dhoma qe kishte pronotuar por ajo nuk erdhi qe kshu sic e kam une perher qe nuk para jam per kto aventura sepse jam cik si ndryshe qe kshu te beft mire kafja lal me ndonje tjeter dhe te shijoft sa me shume

  Sponsored content

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:31