Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Share

  marko
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 27/04/2008

  shok mirmbrema te gjitheve !

  Mesazh nga marko prej 2/1/2009, 15:59

  Sapo kemi aritur ne oborin e hotelit dhe po parkoj makinen ..Ndihemi pak tw lodhur ,por pamja e mbrekullueshme qe kemi para dhe nderkoh duke imagjinuar ju qe po na prisni ndihemi te lumturuar ...pa parashikuar me pase castet magjike te ketij pushimi ne alpe ,mes bardhesise dhe freskise ..

  marko
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 27/04/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga marko prej 2/1/2009, 16:02

  Mirmbrema te gjithve ... Prezantohemi Marko dhe Ludmilla ..

  marko
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 27/04/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga marko prej 2/1/2009, 16:06

  :8) :8) :lule: qenkeni me gjment fantastik ashtu sic e parashikoja :syze:

  marko
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 27/04/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga marko prej 2/1/2009, 16:10

  Po shkeputemi pak sa te shohim dhomen dhe te sistemojm plackat qe kemi mare me vete me pas takohemi perseri ketu ne holl per tu njohur me shume dhe per te mesuar dicka per njeri tjetrin ....pacim .
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/1/2009, 16:32

  marko shkruajti:Mirmbrema te gjithve ... Prezantohemi Marko dhe Ludmilla ..
  marko mirese erdhe ne shoqerine tone


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

  marko
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 27/04/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga marko prej 2/1/2009, 16:38

  dush oh cfar kenaqesie !!!
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 2/1/2009, 18:09

  bukuroshja_dr shkruajti: kam vendosur ti bej nje vizite Erisel ne dhomen e tij. sot ne mbremje........................

  Komplimente per kurajon Bukuroshe!
  Eja kur te duash, ti e di qe nuk jam tip i dhunshem. Une te propozoj te pijme ndonje gote shampanje,
  te bejme muhabet dhe shohim ndonje film ne dhomen time.

  Kemi kohe edhe per gjera te tjera. Pushimet tona sapo kane filluar.
  je e mirepritur mikesha ime !!
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 2/1/2009, 18:18

  Pas pak do zbres ne hollin e hotelit per tu takuar me shoket e tjere.
  Me pas do hame darken e shijshme. Te them te drejten kuzhinjerin e kemi te talentuar! Jam i kenaqur me ushqimin.

  Jam pak kurioz te njihem me ēiftin e ri Marko & Ludmilla sepse i kemi mysafire te rinj! Shyqyr qe erdhi kjo dita jone e fukarenjve, te gjejme sponsor dhe te kemi mundesi te harxhojme leke sa te na doje qejfi.:)

  Gishteza, ku ndodhesh moj moter? Eja per darke se duhet te te kete marre uria.
  Ke qene gjithe diten per ski. Une dhe Gishteza jemi ne krye te tavolines:) Jo per gje por Gishteza mezi e gjeti Sponsorin tone zviceran, ndaj eshte organizatorja kryesore e pushimeve.


  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 2/1/2009, 19:58

  Pasi u njoha me Markon dhe Ludmillen ,dhe ngrenia e nje darkeshume te shijeshme po shkoj te behem gati ne dhomen time sepse Erisel me pret...........
  Nuk di cte vesh.................. megjithese mendoj te mos vishem thjesht ....
  ika neser ju tregoj si do ta kaloj kete mbremje me mikun tim Erisel
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/1/2009, 22:42

  ketu jam erion ketu eja te dalim ne deboren e bardhe
  qaj si femi kur shoh kete debore shiko cfare mrekullie bie nga qielli


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 3/1/2009, 08:07

  bukuroshja_dr shkruajti: po shkoj te behem gati ne dhomen time sepse Erisel me pret...........
  Nuk di cte vesh.................. megjithese mendoj te mos vishem thjesht ....
  ika neser ju tregoj si do ta kaloj kete mbremje me mikun tim Erisel

  U gezova shume per viziten e Bukuroshes.
  Ajo ishte veshur ne menyre paksa provokuese dhe natyrisht qe admirova floket e saj bjond
  ne kontrast te thelle me minifundin e zi dhe kofshet e bardha.
  Me sa me kujtohet biseda jone qe mjaft e kendshme.
  Nuk mund te tregoj me teper, sepse dua te respektoj Bukuroshen.
  Mbase ajo ka deshire te rrefej me teper...?!
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 3/1/2009, 08:14

  **GISHTEZA** shkruajti:
  ketu jam erion ketu eja te dalim ne deboren e bardhe
  qaj si femi kur shoh kete debore shiko cfare mrekullie bie nga qielli

  Wow! sa bukur Gishteza! Kemi zgjedhur vendin ideal per pushime! Po luaj me Gishtezen me debore. Po me gjuan me topa bore:)Ajo ka veshur rroba te kuqe dhe kjo e ben te duket si nje "zjarr" midis debores.
  Gishteza, sot ne mbasdite vjen helikopteri per te na marre.
  Kemi takim me gazetaret ne Venecia (venezia).Se pari bejme shopping dhe pastaj u fusim ndonje genjeshter
  atyre gazetareve hahahaha. I paska ēuditur tej mase libri jone i Anijes se dashurise dhe duan nje interviste prej meje :D Mos ki merak se flas une me gazetaret. :D
  kush po vjen ne Venecia sot ne mbasdite per shopping??
  avatar
  Frankfurt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 231
  Vendi : Frankfurt am Main / Germany
  Puna : www.alb-derflatv.com
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Frankfurt prej 3/1/2009, 13:23

  ...Vera iku. Dimri ka hedhur vellon e tij mbi catite e shtepive.
  Cdo gje eshte e mbuluar nga ftohtesia. Pemet jane te zhveshura dhe kane humbur ate bukurine, jeshilllukun qe kishin, me te cilen m'u kishin mesuar syte!
  Rruget jane te ngrira nga akulli. Ne mengjes duhet te gerrysh akullin nga xhamat e makines, pa te nisesh!..
  Duke ndjere ende nostalgjine e veres, veshtroj nga dritarja. Mundohem te depertoj nepermjet mjegulles se lehte, qe eshte krijuar nga ftohtesia e ajrit, dhe shikoj malet te mbuluara me debore. Pernjehere me lind nje mendim: "Po sikur te shkoj, te kaloj disa dite ne njeren nga pikat e pushimeve dimerore!?". Me keto mendime ne koke, hap pc-ne dhe chatoj neper Zvicer e Austri. Mbas njefare kohe shikoj qe te gjitha hotelet jane te zena ne kete periudhe turistike! Paksa i zhgenjyer, largohem nga kjo ide dhe ashtu i mbuluar nga nje ndjenje deshperimi hap adresen e e-mailit, te cilen kisha disa dite pa e kontrolluar. Ooooooohhhh, diku, ne mes te e-maileve me bie njeri ne sy, ne vecanti, i cili ishte nga "Botaforum". E hap dhe... syte me shkelqejne, ndjej nje gezim te mbrendshem duke lexuar:

  "Dhe erdhi mė nė fund momenti i pushimeve tona dimėrore. Le tė imagjinojmė se jemi mbledhur tė gjithė forumistat sė bashku nė malet me borė. Kushedi se ēka do tė ndodhte atje nė hotelin luksoz apo nėpėr qytetet e huaja pėrreth nesh........
  Aventura e re ka filluar ne bota juaj mos humbisni kohe ju mirepresim
  pushime te mbara
  Forumi Bota juaj " !!!!!

  Pra, Ftesa erdhi, ose me mire me thene, e lexova ne momentin e duhur, ne castin kur une po e deshiroja nje udhetim-pushim te tille, ne mes te maleve me debore...
  Nuk e zhgjata me, bera valixhen gati dhe i hipa makines...

  *** *** ***

  Tani, me pak mundim, por ju gjeta ku jeni. Hoteli shume i bukur. Ne recepsion marr celsin e dhomes Nr. 18 (C'koicidence!.. 18-ta eshte datelindja ime)...


  Keshtu... ja erdha dhe une!!! Pak me vonese, por ma mire vone se sa kurre-hic! :-)))


  Pershendetje te gjitheve!

  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 3/1/2009, 15:04

  Vizita mbreme qe shume e bukur nje nate nga me te bukurat e jetes time.......
  Ersel me priti me shume ngrohte.
  Pasi me ofroi nje shampanje,te dy u drejtuam nga dritarja dhe poshikonim boren qe po binte..................
  Ky peisazh me frymezon per te pikturuar.
  Frymezohem nga piktoret impresioniste -saktesova
  Si te lindi pasioni per pikturen -pyeti
  Mbse dua te tregoj realitetin ashtu sic e ndiej une.
  Shpesh nuk me pelqen bota ku jetojme .............dhe une kerkoj te strehohem ne pikturat e mia ...........
  Papritur Erisel me fikson gjate me shikimin e tij me perkedhel mua floket e mije te verdhe ,me puth gjithe pasion......
  Mbeta e mahnitur e deshiroja shume kete puthje .
  Kur iu pergjigja me te njejten puthje me shtrengoi fort pas vetes me forcen e tij plot pasion.
  Je bere si Venera e Boticelit me peshperiste ne vesh........ te ndjej shume
  Dhe ti me pelqen shume i thashe .
  kam nevoje per perkedheliet e tua.................
  Pasioni na kishte rrembyer te dyve
  Ishte nje nate plot pasion..............
  Me siguri me e bukura ne jeten time...............

  marko
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 27/04/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga marko prej 3/1/2009, 16:27

  MirmbremA TE GJITHEVE ...JENI FANTASTIK ...Ludmilla mikja ime kroate po ndihet e befasuar me gjithe pjestaret e grupit .. Madje tashme ka nisur te mesoj emrat e te gjitheve dhe ne vecanti te Eriselit ,Bukuroshes dhe Gishtezes e tj .Spushon se pyeturi per Shqiperine dhe shqiptaret . Duke kaluar minutat dhe oret me shakat dhe aktivitetet e mireorganizuara shpesh me thote se me gjithment shqiptaret qenkan fantastike te qeshur,te komunikueshem dhe madje te "ngohte " sikur te kemi nje jete qe njihemi ....Po kenaqet jashtzakonisht madje po mban dhe nje ditar ku po hedh ne faqet e tije gjithcka pa i shpetuar dhe detaji me i vogel . Paradite kur po skijonim bashke duke shkembyer biseda te ndryshme me tha qe vitin tjeter mendoj qe keto pushime ti kalojme ne Kroaci ...ku do te na njihte dhe me shoket dhe shoqet e saje .
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 4/1/2009, 08:54

  Frankfurt shkruajti:...Vera iku. Dimri ka hedhur vellon e tij mbi catite e shtepive.
  Cdo gje eshte e mbuluar nga ftohtesia. Pemet jane te zhveshura dhe kane humbur ate bukurine, jeshilllukun qe kishin, me te cilen m'u kishin mesuar syte!
  Rruget jane te ngrira nga akulli. Ne mengjes duhet te gerrysh akullin nga xhamat e makines, pa te nisesh!..
  Duke ndjere ende nostalgjine e veres, veshtroj nga dritarja. Mundohem te depertoj nepermjet mjegulles se lehte, qe eshte krijuar nga ftohtesia e ajrit, dhe shikoj malet te mbuluara me debore. Pernjehere me lind nje mendim: "Po sikur te shkoj, te kaloj disa dite ne njeren nga pikat e pushimeve dimerore!?". Me keto mendime ne koke, hap pc-ne dhe chatoj neper Zvicer e Austri. Mbas njefare kohe shikoj qe te gjitha hotelet jane te zena ne kete periudhe turistike! Paksa i zhgenjyer, largohem nga kjo ide dhe ashtu i mbuluar nga nje ndjenje deshperimi hap adresen e e-mailit, te cilen kisha disa dite pa e kontrolluar. Ooooooohhhh, diku, ne mes te e-maileve me bie njeri ne sy, ne vecanti, i cili ishte nga "Botaforum". E hap dhe... syte me shkelqejne, ndjej nje gezim te mbrendshem duke lexuar:

  "Dhe erdhi mė nė fund momenti i pushimeve tona dimėrore. Le tė imagjinojmė se jemi mbledhur tė gjithė forumistat sė bashku nė malet me borė. Kushedi se ēka do tė ndodhte atje nė hotelin luksoz apo nėpėr qytetet e huaja pėrreth nesh........
  Aventura e re ka filluar ne bota juaj mos humbisni kohe ju mirepresim
  pushime te mbara
  Forumi Bota juaj " !!!!!

  Pra, Ftesa erdhi, ose me mire me thene, e lexova ne momentin e duhur, ne castin kur une po e deshiroja nje udhetim-pushim te tille, ne mes te maleve me debore...
  Nuk e zgjata me, bera valixhen gati dhe i hipa makines!

  Frankfurt, mireserdhe mik!
  Me pelqeu pershkrimi yt i mesiperm! Kjo do te thote se ke ndermendje te ēplodhesh midis nesh ne alpe. Helikopterin e kemi ne dispozicion, prandaj organizojme ndonje eskursion verdalle. Si thua?

  Bukuroshja! te falenderoj e dashur per postimin tend te bukur! Me hamendje them se ti je pak
  "magjistare dashurie" ose te pakten je femer magjike! :roll:

  Sot kemi ne program te bejme ski dhe te dalim per gjah. Gjithsesi secili eshte i lire te bej ēka deshiron.

  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 4/1/2009, 10:56

  Zgjohem dhe ne mendje me vjen vendlindja ime,e ndjen qe me ka mare malli per Durresin tim...............per detin ,qe kur zgjohem i them atij te parit miremgjes.
  Sot kam vendosur te bej gara me te gjithe shpresoj te fitoj,e kam thene jam skiatore e mire.............
  Kur te kthehemi nga kam vendosur qe sot te bej banjo turke ,kam nevoj te relaksohem,del ndonjeri vullnetar per banjo turke.
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga stavri prej 4/1/2009, 14:27

  urime te gjithve ju qe jeni ne kto alpe kaq te bukura

  ju uroi te kaloni sa me mire ashtu sic po ja kaloni deri tashme

  uroi qe prishja e atmosferes qe ka fillur mos tu prishet deri ne fund te pushimeve tuaja

  marko
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 8
  Data e rregjistrimit : 27/04/2008

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga marko prej 4/1/2009, 16:42

  :syze: :syze: :twisted: :roll: Pershendetje ... mikja ime duke shetitur neper pyll hasi me nji keter te plagosur ne kembe duket se kur Eriseli me te tjeret doli per gjah pa dashur e kane qelluar dhe ketrushin . Ludmilla e mori ne dhome dhe ka nis ta mjekoj .. pasi i do shum kafshet e egra ,madje nga kujdesi qe po tregon per te duket sikur me ka len pak pas dore mua gjithsesi gjen momente dhe krijon atmosfere duke me ber dhe mua te ndjej keqardhje per ketrushin i cili brenda kafazit duket sikur kerkon ndihme per ta liruar dhe pse ende nuk eshte sheruar plotesisht . Ah se arova Eriseli nuk e di duket qe brenda forumit dhe grupit te pushimeve ka dhe gazetare dhe per kete mendova ti them se duhet te jet pak me i cilter me ta pasi gjithsesi dhe ata per te pershkruar ditet e pushimeve i kerkuan interviste .
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 4/1/2009, 20:00

  iiiiiii sa qef qenkeni tu bo juve mooo

  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 5/1/2009, 07:57  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 5/1/2009, 08:02


  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Erisel prej 6/1/2009, 09:49

  Sot po bie bore e madhe dhe nuk ja vlen te dal nga hoteli.
  Isha dy ore ne palestren e vogel te hotelit. E kane sajuar palestren poshte ne bodrum dhe nuk isha i vetmi atje. Kishte ca turista te huaj dhe me erdhi pak inat se ishin me muskuloza se mua.
  Kur vajta ne dhomen e zhveshjes dyshova se mos kishte vrima neper mure, nga ato qe bejne vajzat per te pergjuar meshkujt ne dhomat e zhveshjes. Por me sa pashe nuk paska vrima. Shyqyr! :D
  Diten e mire forum!

  Vizitor
  Vizitor

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Vizitor prej 6/1/2009, 13:47

  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 6/1/2009, 20:43

  neser do shkojme te bejme pak patinazh si thoni tel pishina e hotelit tashme qe uji ka ngrire komplet,


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

  Sponsored content

  shok Re: Alpet e pushimet dimerore ( Loje e imagjinates tone)

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:14