Festa dhe nuset e bukura!!!

  Share
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Erisel prej 31/12/2008, 15:02

  Kesaj here skenari eshte i lire . Secili eshte i lire te shtoj ndonje ide apo teme te vogel persa i takon pushimeve dimerore!
  -----
  Po afron ēasti i festės sė vitit tė ri. Tė gjithė po bėhemi gati pėr darkėn madhėshtore e cila parashikohet tė jetė argėtuese midis tingujve tė muzikės, pijeve, gjellėve tė shijshme, madje ka edhe disa kėngėtarė dhe humorista qė do tė zhvillojnė spektaklin pėr ne turistat e forumit dhe klientet e tjere ne hotel. Vajzat po vishen dhe zbukurohen si nuse. Kjo do tė jetė njė natė e paharrueshme pėr to. Duke pritur vitin e ri tė veshura si nuse, me shpresėn qė viti i ri t'ju sjelli fat dhe gėzime, ndoshta edhe martesė.:) Kushedi se cila nga nuset do zgjidhet mė e bukura!?
  Atmosfera ėshtė e kėndshme nė sallėn e restorantit tė hotelit. Gocat po hyjnė njėra pas tjetrės nė sallė dhe ne djemtė i presim me duartrokitje dhe brohoritje. Urime, komplimente. Pas pak ato afrohen dhe ne mbetemi tė mahnitur nga bukuria e tyre prej nusesh tė bukura!

  Kushedi se sa dite dhe nete te gjata e kane enderruar vajzat fustanin nuseror dhe vellon mbi krye.?!
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Erisel prej 31/12/2008, 15:19

  Kjo eshte festa juaj vajza!
  n.q.s keni deshire imagjinoni veten tuaj te veshur si nuse dhe postoni ndonje foto, ju lutem!
  Pastaj me ngadale zgjedhin Nusen me te bukur (Imagjinare). Do te ishte nje fitore virtuale, si neper endrrat tuaja.
  Ju gjithmone e keni enderruar te jeni nuse te bukura te bukura , apo jo?

  GEZUAR 2009!!!

  DANOOO
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 6
  Data e rregjistrimit : 07/11/2008

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga DANOOO prej 31/12/2008, 20:25

  Ky me duket se i shkon bukuroshes te durrsit :roll:


  Edituar pėr herė tė fundit nga DANOOO nė 1/1/2009, 18:12, edituar 1 herė gjithsej

  DANOOO
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 6
  Data e rregjistrimit : 07/11/2008

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga DANOOO prej 31/12/2008, 20:26

  Kurse kjo eshte camarrokja:ino:  Edituar pėr herė tė fundit nga DANOOO nė 1/1/2009, 18:14, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 1/1/2009, 11:26

  te bukura jan danoo po puna eshte se keto nuk kane emra
  E kuptimi i kesaj teme eshte per vajzat qe jan te pranishme ne alpe dmth qe marrin pjes ne loje


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Erisel prej 1/1/2009, 18:33

  Jam ende pak i lodhur nga festa e mbremshme!
  U kenaqa duke bere shaka me grupin. Me pelqeu shume vallezimi me Gishtezen dhe shoqet e tjera.
  Ndoshta bukuroshja ishte pak e drojtur dhe e kishte fytyren flake te kuqe kur hyri ne salle e veshur si nuse bashke me te tjerat.

  Kur u zgjova nga gjumi rreth mesdites gjeta nje pusulle poshte deres.
  Nuk e kishte firmosur letren por lexova fjale te bukura, nder te cilave triumfonte fjala "Te dua":)
  Jo keq si fillim viti:)
  Mbase edhe ju te tjeret keni gjetur ndonje leter dashurie poshte deres?? Nuk e di!?

  Vizitor
  Vizitor

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Vizitor prej 1/1/2009, 19:30

  Akoma jo se di ,se kam pare ,ndoshta kam dhe une dicka poshte deres ,se nuk kam shkuar akoma ne dhomen time
  Dje u deha pak , festa e vitit te ri ishte magjike,sidomos kur je mes miqsh.
  Une nuk kisha harruar te merja disa CD me kenge te shqiperise se mesme dhe jugore dhe kemi kercy te gjithe deri ne mengjes.
  Fishekzjarredhe shampanje pafund.............
  bukur apo jo? :puc: :engj:
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Erisel prej 2/1/2009, 14:58

  Nuset e bukura meritojne edhe letra dashurie. Po shkruaj nje leter shpejt e shpejt.

  Po ku je moj nuse e bukur,
  po me dukesh si nje flutur,
  per ty po mendoj
  ta dish sa shume te admiroj,

  eja ne dhomen time
  per te shijuar dashurine time:)
  Te dua shume :)

  P.S
  tani po shkoj ta fus letren anonime poshte deres se ndonjeres ketu ne hotel. tafti -bafti kur i thone muhabetit:)
  nuk e di se ciles do i bjere letra ne pjese, poshte deres!?
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 2/1/2009, 22:39


  debora me jep nostalgji e me zgjon kujtime
  Duke shkuar ne mbremjen e madhe e duke u gezuar me gjithe te tjetet
  Ju flm te gjitheve
  Gezuar 2009


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Erisel prej 3/1/2009, 15:41

  Gishteza shume romantik ky imazhi yt!
  Kam pershtypjen se po te zbukurojne malet me debore. Me pelqeve shume gjate mbremjes se fundvitit.


  P.S
  shpresoj qe t'ja dalim mbane ta zgjedhim nusen me te bukur, ose po i perzgjedhim te gjitha Nuse perrallore.?!

  une po shkruaj nje leter dashurie:) I bej anonime letrat.:)
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Erisel prej 4/1/2009, 09:06

  Kjo eshte letra ime per vajzen X

  kam nevoje te rri me ty, veē per pak embelsi.
  Ate embelsi qe di ta dhurosh vetem ti.
  Te dua moj embelsira ime, princesha alpine

  Eja, mos ik, se perndryshe behem nevrik !Sad

  P.S po shkoj t'ja fus letren poshte deres. tani e kam mesuar numrin e dhomes se saj :)

  Vizitor
  Vizitor

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Vizitor prej 4/1/2009, 11:00

  Te dua ne menyren time pa kornize.
  pa forme,si ajer ne cdo pike te globit.
  Do te zgjohem duke menduar per ty,
  sepse e gjithe bota eshte ndertuar per ne te dy.
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga stavri prej 4/1/2009, 14:25

  urime nuseve ne kete fest
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  lexo nuset e bukura

  Mesazh nga skifter prej 30/1/2009, 15:03

  femra perjeton gzim te madh kur ta vesh vallen dhe fustanin e bardh
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 30/1/2009, 18:17

  e per ca behet fjale ktu per shembull cilet nuse :folim:
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga stavri prej 30/1/2009, 18:32

  ti prsh
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 31/1/2009, 14:24

  ehh............e lash spo e them
  avatar
  prit
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 81
  Vendi : Afėr Teje Mė ndjej!
  Data e rregjistrimit : 31/01/2009

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga prit prej 31/1/2009, 19:13

  ēka nuset e bukura?

  lugjet e verdha... ku ėshtė pyetja, ēfarė kėrkon?

  apomund tė postosh ndonjė foto nuse tė bukur, nėse ka kund...;)

  Sponsored content

  lexo Re: Festa dhe nuset e bukura!!!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:22