Femija vjen, dashuria iken...

  Share
  avatar
  liri
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 418
  Mosha : 97
  Vendi : Prit, te presi ♥
  Data e rregjistrimit : 08/06/2008

  default Femija vjen, dashuria iken...

  Mesazh nga liri prej 26/2/2009, 23:16

  Nje studie ne psikologji nzori ne konkluzion ne lidhje me kete teme:

  Pas pese viteve mbas aritjes se Femise ne jete shtohet konflikti nepermjet bashkeshorteve.

  Shume cifte lidhin lumturine tyre me martese dhe fillojne nje Jete te lumtur me njeri tjetrin,shume vite ..... deri ne mbarim.Ndersa ne realitet ndodh shpesh here e kunderta.Konfliktet shtohen me shume mbas 5 viteve te ardhjes ne jete te femise.
  Jo vetem menyra e sjelljes ndryshon(ne shume raste) por edhe ne drejtime te tjera....
  Bisedat nepermjet njeri-tjetrit fillojn te mos kene ate entuzianzem qe ishte ne fillim.Po ashtu edhe nga ana Seksuale.
  Mbas nje dite teper te lodhshme te nje gruaje me gjith femin e saj,deshiron ne mbremje te bisedoje me bashkeshortin per gjera te ndryshme.Por cfare ndodh ne disa raste? Partneri i saj deshiron pak qetesin e tij dhe ngre zerin e televizorit akoma me shume.

  Shume Femra ndodhen ne nje situat te cilen nuk e kane deshiruar. Lind pyetja Pse ardhja ne jete e nje femije ndonjehere nderhyn negativisht ne jeten bashkeshortore?! Perse ndodh ky ndryshim?.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Femija vjen, dashuria iken...

  Mesazh nga Morena prej 27/2/2009, 14:04

  Teme interesante .Ndodh kjo gje shpesh, nga nje ane
  mashkulli ka frike nga pergjegjesite dhe eshte fajtori kryesor,por nga
  ana tjeter dhe femra me ardhjen e femijes fillon ti perkushtohet sa me
  pak bashkeshortit duke i kushtuar me shume rendesi femies...Ka nga te dyja rastet.Ndaj ekuilibri nepermjet komunikimit dhe
  mirekuptimit ka rendesi te madhe.
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Femija vjen, dashuria iken...

  Mesazh nga stavri prej 27/2/2009, 17:52

  kur vjen femija ne jet gjithcka ndryshon per te dy palet

  ne momentin qe behesh nene apo baba nuk e ke mendjen as tek vetja jote por vec tek femija qe kshu zbehet disi dashuria

  Sponsored content

  default Re: Femija vjen, dashuria iken...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 19/7/2018, 17:30