dashuria

  Share
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga Ardhmeria prej 19/6/2009, 06:17

  dashuria esht ndjenj e thell ne shpirt
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga shaban cakolli prej 19/6/2009, 10:03

  ndjenje qe nuk te le te qete
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga Morena prej 7/10/2009, 17:56

  Mendoj qe jeta ka nje kuptim dhe dashuria gjithashtu.Shume epitete i jane vene dashurise....qenie lumturie,tejkalim vetvteje,energji pozitive.Dashuria eshte nje qenie ekzistuese te cilin e thithim qe te gjithe,e kerkojme pa mbarim,por fatkeqesisht mediokriteti instalohet te shume cifte dhe ndarjet e shpeshta shfaqen me kalimin e kohes.Dashuria,ashtu si te gjitha relacionet njerezore kerkon "mjekime dhe kujdes",gjithe jetes,asgje nuk eshte e fituar para kohe,duhet te luftojme e luftojme pa pushuar,me nje shikim dhe espri pozitiv,pasi eshte shume e rendesishme te kemi nje shikim te tille qe ne fillim....
  Dashuria ka nevoje te mbulohet me fjale te buta dhe te embla,me perkedhelje te dashuruara,dashuria eshte si nje bebe qe nuk mund te rritet pa ngrohtesine e prinderve,nje bebe qe sado e forte dhe e shendetshme te jete ne lindje,ka nevoje per te gjitha gjerat e duhura te cilat e bejne qe te behet e rritur.
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga >> TeLi << prej 7/10/2009, 20:15

  te na rroje dashuria
  pa te nuk ban hiē!
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 14/10/2009, 09:06

  dashuria hmmmmmmmmm i rafte pika kush e ka shpik
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga Morena prej 6/3/2010, 22:23

  Thone se dashuria eshte misterioze,magjike,komplekse,e veshtire,imazh provokues ne mendime,gezim,e pamatshme,ekstaz e papercaktueshme.Dashuria eshte durim,eshte miresi.Ajo nuk eshte xhelozi,as krenari.Dashuria eshte.....dashuri.Tek secili ajo shprehet ne menyra te ndryshme.Eshte e rendesishme te qendrosh ne dashuri,jo te biesh ne te.Dashuria eshte ajo fije qe mban te lidhur dy njerez,e qe con ne besimin,intimitetin dhe ndervaresine e tyre.Dashuri do te thote ti qendrosh prane dikujt qe ka nevoje per dashuri,dhe per dike qe te kujdeset per te.E kunderta e dashurise eshte frike dhe prandaj nuk ka frike ne dashuri.Dashuria e vertete eshte bekim i natyres.Nese do dashuri duhet te dashurosh.Ajo nuk mund te blihet.Ajo eshte force qe sjell unitet dhe harmoni.


  Edituar pėr herė tė fundit nga Morena nė 16/3/2010, 12:37, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga sandra prej 16/3/2010, 10:08

  Nese do dashuri duhet te dashurosh.Ajo nuk mund te blihet.Ajo eshte force qe sjell unitet dhe harmoni.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga shaban cakolli prej 24/3/2010, 07:34

  kush kerkon veper do pune,dashuria ne fjale,nuk peshon

  Sponsored content

  heart Re: dashuria

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:20