Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Share
  avatar
  Frankfurt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 231
  Vendi : Frankfurt am Main / Germany
  Puna : www.alb-derflatv.com
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  djathtas Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Frankfurt prej 10/3/2009, 23:00

  Si e konceptoni Ju kete shprehje?
  A e shijoni Ju dhe si?
  Keni kufizime ne shijimin e jetes, kufizime te imponuara-opinioni,ambjenti ku jetoni,frike paragjykimesh- ?


  ...Do te ishte gje e mire qe secili ketu te shprehej lirshem duke dhene mendime apo perjetimet e te veta!...
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 10/3/2009, 23:29

  teme mese origjinale Frankfurt urime


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Klea prej 11/3/2009, 10:41

  jeta esht e bukur po te dish ta jetosh
  avatar
  Frankfurt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 231
  Vendi : Frankfurt am Main / Germany
  Puna : www.alb-derflatv.com
  Data e rregjistrimit : 29/08/2008

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Frankfurt prej 11/3/2009, 12:14

  Per ta ditur e dine te gjithe(mendoj) por jane disa elemente te cilet i kam shtruar si pyetje me lart qe I Pengojne DISA (shumicen) ta shijojne ate!
  Rreth kesaj do ishte mire te flisje-flasim...
  Te shijosh jeten, nuk do te thote vetem, te jeshe i/e pasur por ne thelb eshte Botekuptimi qe ka secili per shijimin, per jeten!
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga skifter prej 23/3/2009, 12:29

  jeta asht shum e bukur nese don dhe din me e jetua

  Vizitor
  Vizitor

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Vizitor prej 23/3/2009, 20:37

  Jeta eshte e' bukur e' eger e'veshtir eshté me fat dhe pa fat , eshte magjepse , eshte errsir , eshte edhe plot Drité eshte gjithsesi ta ndertoj njeriu ,

  por shum e veshtir
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga skifter prej 23/3/2009, 20:43

  jet o jet sa e bukur je
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Besa prej 24/3/2009, 20:48

  Dikush nga ju mire e ka thene respektivisht mire e ka shkruar se "po dite ta jetosh, jeta eshte me shume se e bukur" prandaj uroj qe te gjithė miqt eforumit ta kene se pari shendetin dhe te jetojne hete e tyre ashtu sic ua don zemra.

  Jeta perpos gjerave te mira i ka edhe te kqiat,si njera ashtu edhe tjetra vijne si rezultat i juaji gjegjesisht i punes suaj dhe angazhimeve tuaja ndaj nese punojme me qellime te mira doemos do na prijne te mirat tė kunderte pergjegjeja dihet!

  Jetoje jeten dhe mos experimento mete ngase nuk i ke dy qe ta provosh njeren pas tjetres, ajo,jeta eshte njė dhe jetoje duke logaritur se cdo dite eshte pjesee saj, asnjera dite nuk rikthehet perseri ndaj jetojesi eshte me se miri.

  pershendetje per te gjithė
  e juaja "BESA"
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga stavri prej 24/3/2009, 21:34

  te thuash tashme qe jeta eshte e bukur eshte nje budallik

  jeta sot eshte dicka qe ti urosh te mbaroi sa me shpejt dhe sa me pare sepse eshte bere dicka qe quhet me e merzitshme nga gjithcka gjerat qe na rrethojen
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Klea prej 24/3/2009, 23:28

  MOS MENDONI PASURIN BUKURINE MENDONI SHPIRTIN E NJEIUT ZEMREN SE TE TJERAT VIN VETE SHIJOJENI JETEN SE JENI TE RINJ JU UROI NJE LUMTURI NE JET
  avatar
  liri
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 418
  Mosha : 97
  Vendi : Prit, te presi ♥
  Data e rregjistrimit : 08/06/2008

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga liri prej 25/3/2009, 07:52

  ju jeni shume te rinj per t'u merzitur. Me kalimin e viteve do t'a kuptoni se per ato c'ka jeni merzitur ne kete moshe do t'ju duken budallalleqe. Jeta eshte teper e shkurter per t'u merzitur, e sidomos rinia fluturon shpejte. Pra shijojeni ate deri ne piken e fundit, natyrisht jo duke abuzuar me te, por duke respektuar gjithmone veten tuaj dhe te tjeret.
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga skifter prej 25/3/2009, 09:53

  jeta asht ilaqi ma i mir
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Besa prej 25/3/2009, 18:48

  Per jeten kerkohen ilaqet skifter ndaj ilaqet jane punet dhe aktivitetet tona qe jeta te jetė sa ma e mire dhe qe tkemi sa ma shume shije per te!
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga skifter prej 26/3/2009, 09:02

  po besa ekom ba ni gabim dhe ti e kr vrjet dashurija asht ilaq se isha tue postue kit fjal n eni faqe jeter.


  jeta asht e mir nese din me e jetu
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Besa prej 26/3/2009, 17:58

  mbetesh plot respekt skifter.

  duaje jeten dhe gjej ilaqin e duhur per te pasur jeten tende me sa me teper shije!
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga skifter prej 2/4/2009, 10:31

  dhe ti besa je shum e mir respekt per ty
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Besa prej 2/4/2009, 13:54

  flm skifter,jeta eshte e mire po ditem ta organizojme si une,ti,ajo, ata apo ato!
  Po u organizua mire pastaj ka edhe per t'u shijuar sa mė mire Skifter :cig
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Morena prej 2/4/2009, 17:37

  Jeta eshte e shkurter ,per t'u merzitur shijoheni ate deri ne piken e fundit!
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga stavri prej 2/4/2009, 17:48

  jeta eshte si te te vij sepse sa do te mundohesh ta jetosh ate ndonjeher nuk ja realizon dot sa do qe ne luftoim ajo prap fiton ndaj nesh
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Morena prej 10/10/2009, 08:26

  Jeta eshte gjeja me e shtrenjt qe nuk mund t'ja dhurosh askujt.
  Jeta eshte nje liber me nje fund te hidhur ku cdo kapitull perbehet nga femijeria,adoleshenca,maturizimi,plakja...dhe kapitulli i fundit eshte vdekja.
  avatar
  Edi7
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 224
  Mosha : 38
  Vendi : europe
  Loisirs : sporti,,femrat
  Data e rregjistrimit : 13/09/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Edi7 prej 10/10/2009, 16:06

  do e shijojm pse joooooo?hajde edhe ti Morena
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Klea prej 10/10/2009, 16:16

  Jeta eshte nje dhurate nga Zoti, te cilen duhet t'a jetojme me sa me shume standarte dhe morale te larta. Por eshte edhe nje prove besoj, te cilen qe t'a kalosh duhet te kalosh shume veshtiresi dhe te mesosh nga keto veshtiresi. Jeta eshte nje periudhe kohore te cilen njerezit duhet t'a perdorin per te shpalosur gjithe potencialin qe iu ka dhene Zoti. Kjo eshte Jeta per mua.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Morena prej 10/10/2009, 16:28

  Klea shkruajti:Jeta eshte nje dhurate nga Zoti, te cilen duhet t'a jetojme me sa me shume standarte dhe morale te larta. Por eshte edhe nje prove besoj, te cilen qe t'a kalosh duhet te kalosh shume veshtiresi dhe te mesosh nga keto veshtiresi. Jeta eshte nje periudhe kohore te cilen njerezit duhet t'a perdorin per te shpalosur gjithe potencialin qe iu ka dhene Zoti. Kjo eshte Jeta per mua.

  Visage
  vbmenu_register("postmenu_1315990", true);

  femmedecarriere  Anėtarėsuar: 27-04-2006
  Vendndodhja: LarG ... aty ke veriu i veriut
  Postime: 606  Jeta eshte nje dhurate nga Zoti, te cilen duhet t'a jetojme me sa me shume standarte dhe morale te larta. Por eshte edhe nje prove besoj, te cilen qe t'a kalosh duhet te kalosh shume veshtiresi dhe te mesosh nga keto veshtiresi. Jeta eshte nje periudhe kohore te cilen njerezit duhet t'a perdorin per te shpalosur gjithe potencialin qe iu ka dhene Zoti. Kjo eshte Jeta per mua.
  Thjesht me ka beri pershtypje kjo pergjigje tek nje forum x,,, besoj kopim shume i bukur Klea bravo
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Morena prej 10/10/2009, 16:29

  Edi77 shkruajti:do e shijojm pse joooooo?hajde edhe ti Morena
  po si jo flori
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Klea prej 10/10/2009, 16:31

  Klea shkruajti
  Jeta eshte nje dhurate nga Zoti, te cilen duhet t'a jetojme me sa me shume standarte dhe morale te larta. Por eshte edhe nje prove besoj, te cilen qe t'a kalosh duhet te kalosh shume veshtiresi dhe te mesosh nga keto veshtiresi. Jeta eshte nje periudhe kohore te cilen njerezit duhet t'a perdorin per te shpalosur gjithe potencialin qe iu ka dhene Zoti. Kjo eshte Jeta per mua.  Jeta eshte nje dhurate nga Zoti, te cilen duhet t'a jetojme me sa me shume standarte dhe morale te larta. Por eshte edhe nje prove besoj, te cilen qe t'a kalosh duhet te kalosh shume veshtiresi dhe te mesosh nga keto veshtiresi. Jeta eshte nje periudhe kohore te cilen njerezit duhet t'a perdorin per te shpalosur gjithe potencialin qe iu ka dhene Zoti. Kjo eshte Jeta per mua.
  flm morena kete e mendoj edhe un

  Sponsored content

  djathtas Re: Jeta eshte e bukur shijojeni ate .......

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:22