vargje dashurie

  Share
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Besa prej 21/3/2009, 22:57

  Vaje edhe lotė
  qė i derdhi kot
  se ai nuk me don
  vetėm mė mashtron Sad
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Morena prej 21/3/2009, 22:58

  Sa vuan dhe ti ;D
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Besa prej 22/3/2009, 13:01

  Sa vuaj Unė!?

  mhhh,sa shumė vuaj
  s'mund e pėrshkruaj
  jeta vazhdon patjetėr
  meqė nuk ka tjetėr!
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Morena prej 22/3/2009, 17:02

  Nese ndonjehere ne kete bote
  Dielli do te nxen ne pike te nates
  Atehere do te jem se bashku
  Une dhe Ti ne mes te vapes!

  Nese ndojhere do te bie bore
  Mu ne mese te veres
  Do te jem te bashkuar Une E Ti
  Atu ku u ndam,Tek pragu i deres

  Nese qerrshit piqen ndojhere
  Ne muajin dhjetor
  Do te ulemi Une dhe Ti nen qerrshi
  Flokun do me ledhatosh me dore!

  Kto nuk do te ndodhin kurr
  E dij po vetem emagjinoj
  Keshtu po me thot kjo zemer
  S'po mundem ta ndaloj!
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga skifter prej 22/3/2009, 20:09

  morena kujt jake kushtu
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 24/3/2009, 07:43

  emrin e kam TE DUA,
  mbiemrin VETEM TY,
  e ne varr kur te shkoj
  me kete emer do te hyj
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Besa prej 24/3/2009, 18:18

  Emėr e mbiemėr X-it
  Zemėr ia pagezova,
  m*buruan prej shpirtit
  ndaj n*jetė i kultivova.

  E kam vetėm njė Zemėr
  Dua e do ta dua pėrherė
  Urimet pėr plot shėndet
  A.....ia pėrcjell!
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga skifter prej 25/3/2009, 09:49

  ma mir keshtu te dua ty dhe vetum ty
  avatar
  Besa
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 260
  Data e rregjistrimit : 23/11/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Besa prej 25/3/2009, 18:53

  sejcili si tė doj vet
  ta shkruaj njė rresht
  me rendesi eshte poezia
  kur jeton ne rreshta DASHURIA.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Morena prej 25/3/2009, 19:01

  Mendova se isha drita jote ne erresire
  Gezimi jot ne trishtim
  Zjarri jot ne grice
  mengova gabim e di
  me the vet ti,e pash
  me fal shum per bezdisjen
  nese te thash se je airi im
  jeta ime shpirti im
  gjysma ime qe sjetoj dot paty
  por un jetoj dhe pa ty mos ke frike
  crendesi ka nese jeta ime eshte shkretire
  nese shpirti sme buzeqesh
  nese dhimbja me trete
  rendesi ka qe jetoj dhe pa ty
  mos ne buzeqeshje ne trishtim.
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga skifter prej 26/3/2009, 08:51

  poezija me e mir asht dashurija e sinqeret se del nga fellsija e shpirtit.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Morena prej 26/3/2009, 12:45

  skifter shkruajti:poezija me e mir asht dashurija e sinqeret se del nga fellsija e shpirtit.
  :syze:
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 7/4/2009, 06:34

  Laughing
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 3/5/2009, 18:52

  Valle se ke degjuar zerin tim
  Valle e ke shteruar dashurin
  Pse humbe mes gjetheve te dashurise
  Duke e ditur qe po afron dita e lumturise
  ... Lexo mė tutje
  Pse humbi kjo dashuri
  Pse mu kthyhe ne vetmi
  Ndoshta une u gabova
  Ndoshta pa dashur te dashurova

  Pse kjo sjellje ndaj meje
  Pse ? me vjen ēudi
  Kurre prane meje ishe ti
  Sdo te doja driten e syve te mi
  Veē te me falje pak dashuri

  Nje nate ne enderr pash
  Sikur me sms te thash

  “ Atje larte mbi qiellin blu
  Po kerkoj dy syt e tu
  Jashte bie shi me rebesh
  Ehhh pse kjo largesi mes nesh”

  Do doja ty te shikoja
  Zerin tend te degjoja
  Buzen tende ta kafshoja
  Zemren tende ta dashuroja

  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 8/5/2009, 15:11

  Une dhe Ti  sapo te pashe ,ne sy te rashe
  dhe ti kur me pe ,ne sy me re
  ti qeshje dhe flisje ,sikur te me njihje
  une nuk te flisja ,sepse nuk te njihja
  ti me shikoje , sikur te doje
  te flisje me mua ,per problemet e tua
  packa se te dy ne nuk njiheshim
  por te dy nje problem kishim
  te dy ne halle kishim rene
  dhe jeta jone ishte e zene
  filluan problemet ,shume shpejt
  aq shpejt
  sa une dhe ti shtangem ne vend
  ne syte tona gjithcka kuptohej
  por skuptonim botem ,kur nisi te ndryshohej
  dhe nga cdo gje e papritur
  ne shtangnim ne vend ,si dy te mitur
  qe s`kuptonin c`ishte jeta
  dhe nga rridhte e verteta

  Une dhe Ti
  une ndame nga njeri tjetri
  dhe me sdo shihemi te pakten se shpejti
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Morena prej 9/5/2009, 16:40

  E humbem edhe kete mbremje,
  Askush nuk na pa te zene dore per dore,

  kur muzgu i kalter binte mbi bote

  Nga dritarja une pash'
  lodrimin e perendimit

  E pastaj, si nje monedhe
  nje copez dielli u perndez ne duart e mia.

  Te kujtova ty, me shpirtin e ndrydhur,
  me ate trishtim, qe ti ke njohur tek une.

  Ku ishe ti ne ate kohe?
  Me c'njerez?
  Cfare fjalesh u thoshnje?
  Oh, pse me ndodh keshtu: Dashuria shperthen pernjeheresh,
  kur jam e trishtuar dhe kur ti je larg.
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/5/2009, 17:05

  Njė kėshill: ke kujdes!

  Njė kėrkes: mos ndrysho!

  Njė dėshir: mos mė harro!

  Njė genjeshter: nuk tė dua!

  Njė e vėrtet: mė mungon pėr jetė!
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 9/5/2009, 18:56

  kėshillėn mė thuaj
  ndryshe mė bėnė tė vuaj
  kėrkesėn e arsyetoi
  nuk e ndryshoi
  dėshira s“mė len tė qetė
  gėnjeshtren e urrej nė jetė
  nė qofsha unė e vėrteta
  qė sot le tė filloi jeta. :lov:
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/5/2009, 19:14

  e bukur !!
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 9/5/2009, 19:21

  flm,me nxite teshkruaj edhe nje

  :folim: Sad Sad
  loti shtratin ma pikoi
  kur zemra ty te kujtoj
  nisa gjoksin te shtrengoj
  thash t“rrenoj kete botė tė vjeter
  unė po qaj ti shkon me tjeter.....
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Morena prej 9/5/2009, 19:50

  shaban cakolli shkruajti:kėshillėn mė thuaj
  ndryshe mė bėnė tė vuaj
  kėrkesėn e arsyetoi
  nuk e ndryshoi
  dėshira s“mė len tė qetė
  gėnjeshtren e urrej nė jetė
  nė qofsha unė e vėrteta
  qė sot le tė filloi jeta. :lov:
  Laughing
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 10/5/2009, 12:50

  PERSE NUK E VAZHDOVE TUTJE ZNJ:? :x
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga stavri prej 10/5/2009, 15:45

  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  ktu eshte tema vargje dashurie me cpo lexoi.....

  vargjet e dashuris shkruhen per mendimin tim ateher kur vertet je pran saj dhe nuk shkruan dot asgje kur ajo nuk eshte pran teje sepse fjalet si lidh dot ashtu sic duhen qe te shkruash nje varg dashurie kur ajo eshte larguar nga ti me ndergjegje te plot pa arsye te vertet.

  shkruani ju se po lexoi une sepse nuk krijoj dot asnje varg te till kur nuk ndjehem afer saj.
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 10/5/2009, 17:11

  Me kujtime mos me mashtro eja te une
  Nese me don Jam pa ty dhe po lotoj
  Syt per ty do ti qerroj Ty te dua
  Ty te pres Ne prehen Tend dua te Vdes


  Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
  Nese kerkon varin i thoni se gjindet
  Ne fund te detit nese kerkon trupin
  I thoni se eshte mykur nese kerkon
  Shpirtin i thoni se pushon diku
  Nthellsi te tokes nese kerkon
  Syt emi i thoni se nga lotet
  U verbua  Deshiroj te kem krah te fluturoj
  Te zbres ne buzet tua te puthi
  Fort dhe te tregoj se vetem
  Ty te kam dhe sa shum te DUA
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 11/5/2009, 15:10

  vargjet e mija te japin krah
  te sjell gurrė jete ty pėr dėfrim
  e koha eshte pėr jetė jo pėr vdekje
  ne valė te lumturisėn pranė hiq pa u nda
  kur shuhemi pranė do tė kesh varrin tim.

  Sponsored content

  default Re: vargje dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:21