Leter Dashurie

  Share
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  default Leter Dashurie

  Mesazh nga Klea prej 10/4/2009, 15:23

  Leter Dashurie  E thelluar ne heshtjen misterioze rri prane dritares dhe shikjoj
  natyren.Asgje nuk me terheqe,as pamja e bukur e kesaj vjeshte e asgje
  tjeter...
  Lumturia,kenaqesia,gezimi im jane shuar qysh diten qe te mori vdekja ''TY
  ENGJULLI IM...''
  Ti tani je larg meje,shkove ne nje bote te pakthim,ne boten e amshimit
  ''ENGJULLI IM''.......
  Qe nga dita kur ike ti, nuk me jane terur me lotet.
  Me thone se nje dite do te me kaloj e tere kjo,dhe do te kem vetem ne
  kujtime dhe ne enderra,por jo une edhe sot mbas1jave nuk po mundem ta bind
  veten se ti me ''ENGJULLI IM'',nuk ben pjese ne mesin e te gjalleve,por as
  i vdekur sje jooooo.......jooooo,sepse nga zemra ime dhe nga mendja ime
  nuk do te shlyej per jete e mot...gjithmon do te jetoj me kujtimet e tua.
  Sot me xx.xx.xxxx u ben 1jave,javet do te behen muaj,e muajt vite dhe une
  ende do te qaje per ty .......''ENGJULLI IM''....
  Shume plane per te ardhmen ishin te lidhura me TY....Ato u shuan por
  dashuria dhe kujtimi i qdo gjeje sa ishim bashke do te jene te perjetshme...
  Godites qe lajmi i zi qe me erdhi.
  Humba DASHURINE TIME TE VETME DHE TE JETES...
  Skam fjale te pershkruaj dhimbjen per humbjen tende as veten spo muna me
  bind qe ''TI'' nuk je me....ne mua ke len vetem dhimbje qe edhe mu nje dite
  do te me qojne ne varr....
  Dhimbja eshte thelle,shume thelle ne zemren time...
  Ti jeton ne zemren time dhe do te me mungosh shume derisa nje dite te
  takohemi serish...
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 3/5/2009, 18:47

  nuk po shkruaj poezi po thjesht po shperh mendimet e mia.nuk po mundohem te mbush nje faqe te bardh por se vuaj nga dashuria.jo se isha i vetmu por qe diten qe te pash ti ngela ne vetmi.nuk eshte se jam pa familje pa rob apo pa shoqeri.te kam ne zemer e me gjakun e saj po shkruaj.me duket vetja krejt i shemtu tash e 4 muaj.te shkrujta mesaj por pergjigjja nuk po me vjen,mos vall nge ter kjo dashuri qe kam per ty,ti per mu asgje nuk ndjen.e di qe me don se te kam lexuar ato sy.ndoshta nuk mund te ma thuash por po ta them une ty.i just love you baby.te dua vetem ti po te them por te lutem me kthe te njejten pergjigjje edhe ti.pa qen teper von te mos ngelim ne vetmi
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 3/5/2009, 22:12

  Kaluan vite me duket edhe shekuj
  ne dhomen time ti je mshehur
  nuk dole ne dritare
  nje here me te pa
  zemra ime per ty eshte tha

  S`ka pranvere pa zambak
  nuk ka zemer pa gjak
  s`ka rini pa dashuri
  si mund ta kujtoj jeten pa ty

  Dua te behem lot te rreshqas
  ne fytyren tende te mbrrij te buzet e tua
  te puthi dhe te them te DUA

  Loti pikon
  syri loton
  e zemra cahet
  truri mendon
  shikimet kryqzohen
  buzet bashkohen


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 6/5/2009, 15:06

  Me fal zemer se ndoshta me fjalet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova , me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoj , me fal synushi im se pa ty une nuk dua te egzistoj Mos harro se vetem ty te deshta ne ket bote , mos harro se per ty mbrem su nalen lot, mos harro se pa ty gjdo gja eshte e kot , mos harro se te dua ma shum se dje sot Me kujto edhe kur te thojn se nuk jam gjall, mos harro se as guri skishte plas ma par ............
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga Morena prej 28/5/2009, 15:11

  Tmerrshme dhe e habitshme!
  Rrime ne heshtje, pa levizur e shohim kohen e cila vrapon si e c'mendur. Oret ikin ditet shtyejne njera tjetren, muajt rendin nxitimthi, e ne po prape rrime si parazite pa kapur castet qe jeta ti dhuron veē njehere.
  C'tmerr! Nje dite e re vjen e iken e percjelle njerezisht nga indiferenca jone. Ikin vitet ndersa ne si spektatore gjykojme ate qe s'kemi bere e ate c'ka kemi bere.
  Konkluzioni eshte asgje.


  avatar
  xheladin
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 170
  Vendi : rahovec
  Data e rregjistrimit : 13/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga xheladin prej 29/5/2009, 10:42

  Ty…  Dashuria ime… mė dhemb e gjithė kjo qė shkruaj. Kisha pasur dėshirė qė tė gjitha kėto tė ti them nė sy, qė tė mund tė pėrqafoj butėsisht, e prapė aq forte sa qė tė mos lėshoj kurrė mė. Mė dhemb dijenia se e di qė nesėr do tė jesh shumė larg meje. Dhe ēdo ditė, larg e mė larg…

  Faleminderit… pėr tė gjitha ato qaste tė bukura, fjalė dhe puthjet e ėmbla. Faleminderit pėr tė gjitha gjėra tė bukura qė mi dhurove. Ēfarė do tė mė jetė jeta pa ty? E di… ditėt do tė mė jenė tė zymta dhe tė mėrzitshme, e net tė rėnda dhe tė gjata. Rreth meje do tė jetė qetėsi e rėndė dhe vrasėse e cila do tė mė shtrėngoj derisa nuk mė thėrmonė.

  Ti, dashuria ime ke zgjedhur rrugėn tėnde, e nė atė rrugė nuk qėndroj unė. Patjetėr duhet tė pajtohem me te. Ndoshta jam vet fajtor pėr kėtė… mirėpo, nuk mund tė tė pres mė. Ndoshta jam qyqar, ndoshta jam i ligė… ndoshta edhe nuk meritoj tė tė dashuroj. Por dije, qė asnjėri nuk do tė tė dashuroj kurrė si unė, ndoshta do tė pendohem tėrė jetėn time pėr shkak tė shkrimit tė kėtyre fjalive, por nuk jam mėsuar tė jem i fundit nė radhitjen e radhės…as qė do tė jem. Pa mėdyshje unė nuk jam atė qė ti kėrkon… nuk ėshtė me rėndėsi. Unė nga e gjithė zemra tė dėshiroj lumturinė e gjithė botės, tė dėshiroj qė sinqerisht tė gėzohesh dhe tė jesh e buzėqeshur. Unė me tė vėrtetė tė dua dhe shumė mė ka mbetur deri tek ti dhe lumturia jote. Dije qė pas dashurisė sonė tė marrė (tani vetėm e imja) unė mė nuk do tė jem i njėjti. Nuk do tė jem mė ai vogėlush naiv i ėmbėl. Ndoshta do tė jem person i keq dhe i mllefosur nė tėrė botėn, mirėpo, ty kurrė nuk do tė tė urrej, nga se ty vetėm di tė tė dashuroj. Askush nė jetėn time nuk do ta zė vendin tėnd, as qė mund tė krahasohet me ty. Ti mė je fati im mė i madh, e njėherrit edhe dėnesa ime mė e madhe. Jam i sigurt se do tė gjen njė dashuri tė re, pastaj edhe ndonjė… nuk jam as xheloz e as i zemėruar. Ndjej se si vetveten e shtyj nė ambis, nga se tė lėshoj tė shkosh, por rrugėdalje tjetėr s’kam.

  Mė falė pėr gabimet e bėra, mė falė nėse ndonjėherė tė kam ofenduar… dije qė tė gjitha ato i kam bėrė nga dashuria. Mė falė qė tė dua!

  Tė dėshiroj tė jesh e dashuruar… mjerisht unė nuk jam ai qė do tė tė dashuroj, por ti vetė kėtė e ke dėshiruar. Mendoj se dashuria jonė ka pasur aq vlerė sa qė tė them LAMTUMIRĖ pėrmes kėsaj letre, kur ti nuk dėshiron tė bisedosh me mua si njeri. Por nuk mundem tė tė fajėsoj pėr asgjė… nga se largohesh pėrgjithmonė nga jeta ime, dhe tė pėrsėrisė tė dėshiroj tė gjitha tė mirat.

  Qė nga nesėr para teje ėshtė njė botė dhe njė jetė e re. Duke tė njohur mirė, e di se tė gjitha kėto do ti pranosh me njė buzėqeshje dhe si njė lojė, e di qė lehtė do tė vazhdosh mė tej. E unė do tė mbes kėtu nė vend dhe tė kėrkoj nė fytyra tjera tė njerėzve dhe lehtas duke thirrur emrin tėnd. Do tė endem rrugėve nė shpresė se njėra prej tyre do tė mė sjell tek ti.... edhe nėse do ta dija se e gjithė ajo bredhje ėshtė e kot. Dashuria ime... nėse ndonjėherė ndjehesh e vetmuar nė ato qytete tė largėta dėgjoje erėn.... do ta dėgjosh zėrin tim.... e e di edhe vet se ēka do tė tė thotė..... atė qė gjithmonė pandėrprerė tė flisja derisa ishe e imja.

  Dhe erdhi koha tė tė them lamtumirė. Edhe njėherė tė dėshiroj lumturinė e gjithė kėsaj bote. Mė le bile pakėz vend nė mendimet e tua, mos mė harro aq shpejtė ashtu si mė le. Nė zemėr ruaj e gjithė dashurinė e kėsaj bote veē pėr ty.... por nuk jam ai i cili do ta jep. Shumė do tė vuaj dhe do qaj pėr ty, por ti mos u kthe.....ndjeke fatin tėnd. Nėse ndonjėherė kthehesh.... do tė mė gjen tek qėndroj te vendi i vjetėr dhe pres qė rastėsisht mos tė paraqitesh nga diku, e unė tė tė vjedh shikimin tėnd si dikur kur ishim tė huaj.

  Mos u hidhėro qė emrin tėnd do ta thėrras nė ėndėrr, e nė ėndrrat e mija do tė pėrqafoj dhe do tė puthi me mall. Kur nė kalendarin tėnd i sheh 08 ... ose 14... numrat tona.... kujto se nė atė moment njė njeri lutet pėr ty dhe fatin tėnd.

  E tash tė puthi pėr tė fundit herė...... nuk mund tė tė them mė asgjė, lotėt fytyrėn po ma djegin..... do tė shpresoj, do tė shpresoj se njėherė do tė tė takoj dikur diku.... nėse ndodhė.... eja dhe mu afro, mos u hamend se unė ekzistoj vetėm pėr ty!  E Ty do tė dashuroj pėrjetėsisht......
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 30/5/2009, 04:16

  study
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 2/7/2009, 10:50

  Kaluan vite me duket edhe shekuj
  ne dhomen time ti je mshehur
  nuk dole ne dritare
  nje here me te pa
  zemra ime per ty eshte tha

  S`ka pranvere pa zambak
  nuk ka zemer pa gjak
  s`ka rini pa dashuri
  si mund ta kujtoj jeten pa ty

  Dua te behem lot te rreshqas
  ne fytyren tende te mbrrij te buzet e tua
  te puthi dhe te them te DUA

  Loti pikon
  syri loton
  e zemra cahet
  truri mendon
  shikimet kryqzohen
  buzet bashkohen  kjo me pelqeu.
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 2/7/2009, 14:10

  qa
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga stavri prej 2/7/2009, 15:59

  une zdi me shkrujt jo me te dergoi leter dashurie

  dhe ne fakt leter dashurie dergonin vec ushtaret ne kohen e enverit te cilet rrinin 2 vjet larg te dashures apo grus sepse tashme letrat perdoren vec per leter higjenike se ka dal tel apo pc-ja

  ka hike koha e letrave ktu e 20 vite me pare
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 3/7/2009, 11:32

  hahahahah tash e merr ne tel ose i nis smsn i shkon me shpejt dhe merr pergjigje me shpejt
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 3/7/2009, 20:31

  as s“me thua
  as nuk te them
  me u terhjek
  zemra sme len
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 7/7/2009, 08:19

  Laughing
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 7/7/2009, 13:15

  tere jeten
  rrova per ty
  te kuptosh
  do jete hyjni.
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 13/7/2009, 11:14

  :cig
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 13/7/2009, 11:16

  dhe ndez cigaren
  brengat te i kthej ne tym.
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 14/7/2009, 09:34

  :cig
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 14/7/2009, 15:25

  nje gote ver
  nje cigare
  si ne odat shqiptare
  dashuria s“shuhet fare
  larg ne viset mergimtare
  beje tymosje
  pi raki
  dhe mendoj
  vetem per ty.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga Morena prej 15/7/2009, 17:43

  Sa keq po te mos ishim takuar kurre
  do jetonim pa ditur se cfare eshte mrekullia.

  Ti perben ABSOLUTEN dhe me ke mberthyer shpirtin me butesine tende, brishtesine mekatare qe shtrengon fort.
  Sa fort perqafon syri kur dora nuk mundet....
  Desh gabova me ty perpak
  nuk e di pse...
  me vinte te terhiqesha
  pastaj thashe: kjo
  Kjo eshte gjeja me e bukur qe me ka ardhur ndonjehere
  Nuk dua ta humb
  Dua ta fitoj

  Gjendesha ne nje kryqezim
  te perbere prej mekatit dhe pritjes
  isha vetem ne nje moment mendimi................
  Thashe me vete me pas: Une e kam gjetur ate qe me pelqen
  Nuk mundja dot te pranoja largimin nga ty
  isha e pafuqishme ta beja...
  sepse realisht provova veten... pra ti je shume i pranishem dhe shume i forte ne shpirtin tim

  Shkova llogjikshem ne perfundim se ne i perkasim njeri-tjetrit se paku shpirtesisht jemi prone enjeri-tjetrit....

  Prandaj dhe u bera xheloze.....
  Edhe pse e dija se nuk mund te te afroje askush me asgje me shume se sa me mua... sepse keshtu me ndodh ne kembim

  Ty te kam shpirt
  Dhe shpresoj qe te jesh qellimi im i verteti!!!

  Kur mendoj se cfare cmendurirash do ndajme bashke........
  Ti me the se jam cmendurisht e cmendur....
  dhe une te dua cmendurisht
  une dua te jem e kycur atje pergjithmone...
  jam egoiste!!!
  Ti je gjeja me e dukshme
  shkelqimi yt shume me verbon ndonjehere...
  Oh zot qe s'te kam afer se do cmendesha duke te puthur ty.....do ushqehesha mbi gjoksin tend
  do vdisja
  do vdisja duke menduar per ty.......
  Me duket sikur ai do jete kulmi i shperthimit tim
  aty do rrezikoj gjithcka per gjithcka....
  Nuk do ta imagjinoja dot perfeksionin ndryshe, ti je perfekti, ai qe une kam enderruar, enderroj, ti je mekati im i lindur, mekati pa te cilin nuk do jetoja dot.....
  Nuk e di pse me frymezon kaq..... ke sjelle ngjyren ne jeten time
  Je gjeja qe me kenaq me shume, me defren, me deh si ne mbremjet e Dhionisit me vere dhe sex....
  Ndonjehere je shume shume i sinqerte me mua... tejkalon limitin.....
  Me terbon xhelozia...............
  Me pelqen cdo sekonde e me shume....
  Mos mendo se do me plagosesh... mendo se une jam plaga dhe ti me sheron...........

  Rikthehem tek ti: Ti je magjia vete zemra ime...

  Nese ti falenderon qiellin une mendoj se ti je qielli... pasi kam kohe qe jetoj ne parajsen e ketij qielli dhe digjem ne ferrin e saj.....
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 16/7/2009, 13:37

  kryqezimi ne mes mekatit dhe pritjes
  jetojme dhe jeta shkon dita dites

  te shkoj ne ferr nuk me vjen qudi

  kam rene ne mekat veq per dashuri
  n“kete bote as tjetren,nuk do jem rehat

  vetem per ty kam rene ne mekat.
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 17/7/2009, 09:56

  weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeena bete me zemer Sad
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 17/7/2009, 12:39

  po moj se vuajteja na ka kendellur,hahaha
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 12/12/2009, 12:34

  cig,ēfarė do tė thotė moj kjo fjalė?
  Pėrse nuk shkruani shqip,po na duhen perkthyes?!!
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga Morena prej 12/12/2009, 14:09

  A ndryshoi gje? Jo ai iku dhe ne fakt shume shpejt harroi qe dikur kaq embelsisht pershperiste te dua dhe premtonte mrekullite e botes. Ai harroi qe dikur nuk egzistonte enderr tjeter vec asaj, nuk egzistonte motiv per tu ngritur nga gjumi dhe per te filluar nje dite tjeter. Ai i harroi te gjitha keto dhe si per ironi te fatit apo tonen, ai ndoshta ka harruar dhe ndjesine qe kishte kur kishte perballe syte e tu kaq te bukur pa te cilet premtonte se nuk jetonte dot. Une ia rikujtova te gjitha ne nje leter ashtu si ju, sepse mendoja se ai do behej perseri engjelli qe une kisha njohur dhe dashur, por ne fakt ai jeton dhe pse larg meje. Mendova "cvlere pati gjithe talenti dhe frymezimi dhe dashuria ime e futur ne cdo germe te vertete te kesaj letre, kur ajo qe me ngeli pervec dhimbjes, ishte shija e hidhur e ftohtesise e shprehur " E di shpirt dhe une te dua, por nuk mund sepse..." Arsyet me koti dhe boshe qe mund te egzistojne, ndoshta kishte me teper frike nga ndjenja dhe pasioni se sa kisha menduar, dhe pse ai betohej dhe bente mijera kilometra rruge per te pare " shpirtin e vet binjak". Papritur u be ajzberg i fryre me akuj qe smund te shkriheshin nga dielli me.
  Gjithesesi ajo qe ngeli ishte perseri shume e bukur per tu kujtuar, dhe per te besuar se dashuria egziston dhe pse sakrificat duhet te jene te shumta qe ajo te rroje gjate.
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga stavri prej 12/12/2009, 14:23

  smor vesh nga kjo gje une i shkreti

  Sponsored content

  default Re: Leter Dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 27/5/2018, 11:44