Organizimi-aktiviteti- vendtakimet e shqiptareve tek ju

  Share
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Organizimi-aktiviteti- vendtakimet e shqiptareve tek ju

  Mesazh nga >> TeLi << prej 30/8/2009, 15:02

  Esenca ėshtė tė mėsojmė pėr organizimet e shqiptarėve kryesisht nė diasporė, pra mendoj se ju qė jetoni jasht trojeve te Shqipėrisė natyrale tė na shpjegoni pėr aktivitetet tuaja nė rrethin ku ju jetoni.

  Mendoj se ia vlenė biseduar sepse do mėsojmė nga pėrvoja e rretheve dhe organizimeve me rastin e festave, tubimeve tė ndryshme, aktiviteteve kultorore-sportive-humanitare etj.

  Ju faleminderit nė mirkuptim
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Organizimi-aktiviteti- vendtakimet e shqiptareve tek ju

  Mesazh nga >> TeLi << prej 1/9/2009, 14:57

  s'ka asnje interesim ngase shifet se ēdo gje eshte ne nivel per anetaret qe jetojkan ne diaspore...,
  por une e shoh vetem ASIMILIMIN e shqiptareve neper europė e pikerisht ketu ne belgjike ku organizimi nuk egziston fare, mendoj ne forma institucionale, shoqata, perderisa kafiterite jane perplot tė papunė !
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Organizimi-aktiviteti- vendtakimet e shqiptareve tek ju

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 1/9/2009, 21:55

  Ideja qe jep Te-Li eshte mese interesante po jo shum persona angazhohen.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Organizimi-aktiviteti- vendtakimet e shqiptareve tek ju

  Mesazh nga >> TeLi << prej 3/9/2009, 11:35

  Qėllimi im ishte dhe qendron edhe me tutje per te mesuar se si organizohen shqiptaret ne shtetet tjera (jasht shqiperise natyrale), jam deshmitar se nė sejcilin shtet ata kane organizime, shoqata e klube te ndryshme, ata festojne ndonje feste, mbajne ndonje akademi perkujtimore, ndonje ore letrare apo edhe ndonje mbremje me kenge-valle, te gjitha keto e bejne ruajtjen dhe kultivimin e atdhedashurise te kunderten aq sa une shoh ne Belgjikė (Oost Vlaanderen) shqiptaret kane organizim ne permasa zerro, ata kalojne kohen neper kafiteri dhe asgja tjeter, po kerkove apo inicove diēka 5 persona-shqiptarė s'mundesh t'i bejsh bashk.

  Pra, ju anetarė qe jeni ne Gjermani, Angli, Usa, Itali...kudo qe jeni, na tregoni (mėsoni)se si kaloni ju apo edhe ju sikurse ne keni zgjedhur rrugen e mbrapsht e cila padyshim quhet asimilim !

  Ajo qe me nxiti te shkruaj serish ishte Gishteza e cila mire e ka kuptuar esencen prandaj per fund ju pershendes shqiptare kudo qe jeni jasht mėmės Shqipėri

  Sponsored content

  default Re: Organizimi-aktiviteti- vendtakimet e shqiptareve tek ju

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/7/2018, 00:24