Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojm

  Share
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  default Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojm

  Mesazh nga Klea prej 19/9/2009, 17:19

  Kush ėshtė Dashuria e Vėrtete? Dashuria qė tė gjithė kėrkojmė ! Dashuria pa kushte
  Kemi degjuar kenge per te, kemi par filma, kemi lexuar libra, por cila eshte ajo dashuria e vertete sipas jush?
  Ne te gjithe duam te na duan dhe te ndjejme dashuri, ne mendojme per te, shpresojme per te, dhe fantazojme gjithashtu, sepse shpesh jeta jone na duket e paplote kur ajo mungon. Nuk mund te quhet ekzagjerim kur thuhet s nevoja emocionale per dashuri pa kushte eshte aq e madhe sa nevoja fizike per ajer dhe ushqim.Disa kan miskoncepte per dashurine e vertete, kur bejme gjera te mira ne sy te tjerve, ata na duan si shperblim marrim dashurine, kur veprojme keq ajo dashuri zbehet.

  Dashuria pa kushte- Dashuria e vertete- eshte kaq ndryshe. Dashuria e vertete eshte te duash lumturine e personit tjeter pa patur asnje mendim se cfare mund te duash per veten tende, pra ti nuk kerkon asgje ne kembim.

  Nuk eshte dashuria e vertete kur njerzit e tjere na duan kur ne bejme ate cfare ata kerkojne apo kan deshire. Edhe kur ben gabime dhe faj, edhe kur nuk arrijme dot te bejme ate cfare te tjeret duan, por ata nuk ndjehen te zhgenjyer apo te irrituar me ne. Kjo eshte dashuria e vertete Dashuria Pa Kushte.

   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:12