Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Share
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  lexo Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Klea prej 1/10/2009, 15:57

  Per mendimin tim sinqeriteti esht cilesi sepse ne baze te tij krijohet cdo gje e paster.
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 1/10/2009, 20:21

  Urime per temen shume interesante
  Edhe per mua sinqeriteti eshte baza e nje shoqerie,nje cilesi e vyer


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga stavri prej 2/10/2009, 08:40

  dikur sinqeriteti ka qen cilesi...sot ne ket kohe qe ka ardh qe njerzit jan bere me keq se gjarperi per mendimin tim quhet dobesi
  avatar
  Nastradin Hoxha
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 367
  Data e rregjistrimit : 07/02/2008

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Nastradin Hoxha prej 2/10/2009, 15:52

  Sot nuk egziston edhe nese eshte diku eshte shume rralle ... eshte cilesi por fatkeqesisht ka ndryshuar rrenjesisht.
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  lexo sinqeriteti/ shtyllė e personalitetit te njeriut

  Mesazh nga >> TeLi << prej 3/10/2009, 09:03

  Te tregosh sinqeritet gjithsesi qė ke bere diēka te mire por nė anen tjeter nese dikush mundohet ta shfrytezoj sinqeritetin tend (pajtohem me ate qe Stavri me lart theksoj) atehere ai/ajo ka treguar dobesinė!

  Sinqeriteti qė dikush tregon nė cilindo rreth ku jeton apo vepron
  meriton respekt dhe unė at e pranoj madje si cilėsi tė lartė tė
  personalitetit te tij/saj.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Morena prej 29/10/2009, 13:31

  Sinqeriteti eshe virtyt i njeriut .Qe sinqeriteti merret per dobesi, nga persona qe nuk e kane iden se cfare do te thote te jesh i sinqerte, pasi jane persona qe nuk i sherbejne kesaj shoqerie.Njerez te sinqerte kane shpirt fisnik dhe te paster.Disa e perdorin sinqeritetin me shume sec duhet dhe nga kjo perfitojne njerezit qe kane qellime te caktuar.Kurse disa qe nuk e njohin sinqeritetin ,njohin hiprokizine dhe pikerisht keta perfitojne nga njerez te sinqerte per qellimet e tyre.
  Per mua nuk eshte aspak dobesi te jesh i sinqert perkundrazi eshte vlere e karakterit te njeriut por doja te thoja qe ne kohen e sotme te jesh shume i sinqert eshte fatale.
  avatar
  Hannah
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Vendi : Shume larg...!!
  Data e rregjistrimit : 18/12/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Hannah prej 20/12/2009, 01:35

  Eshte nje nga vlerat me te larta te njeriut e kursesi dobesi,pamar parasysh se ndonjehere mund te pesosh.
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Ardhmeria prej 21/12/2009, 08:07

  per mua ekziston Sinqeriteti cilesi shum e lart ne Jet
  sinqeriteti ka vleren e veht gjithmon
  avatar
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga roby prej 25/12/2009, 11:43

  per mendimin tem pergj eshte tek tema edhe cilesi edhe dobesi mvaret ku e perdorim e per cfare e perdorim.....ne jete te gjith genjem si per mire edhe per keq....
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga sandra prej 5/6/2010, 14:30

  Morena shkruajti:Sinqeriteti eshe virtyt i njeriut .Qe sinqeriteti merret per dobesi, nga persona qe nuk e kane iden se cfare do te thote te jesh i sinqerte, pasi jane persona qe nuk i sherbejne kesaj shoqerie.Njerez te sinqerte kane shpirt fisnik dhe te paster.Disa e perdorin sinqeritetin me shume sec duhet dhe nga kjo perfitojne njerezit qe kane qellime te caktuar.Kurse disa qe nuk e njohin sinqeritetin ,njohin hiprokizine dhe pikerisht keta perfitojne nga njerez te sinqerte per qellimet e tyre.
  Per mua nuk eshte aspak dobesi te jesh i sinqert perkundrazi eshte vlere e karakterit te njeriut por doja te thoja qe ne kohen e sotme te jesh shume i sinqert eshte fatale.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Morena prej 11/6/2010, 08:44

  Sinqeriteti eshte vyrtyt i budallait!
  Me kete kohe qe ka ardhur nuk ja vlen te jesh i sinqerte!
  Personalisht nuk kam fituar gjithmone nga sinqeriteti..edhe e kam
  vuajtur sinqeritetin!

  Sinqeriteti vret ndonjehere..mbase me teper sesa nje genjeshter!

  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga stavri prej 12/6/2010, 15:19

  dobesi
  avatar
  Anaa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 18
  Data e rregjistrimit : 18/01/2011

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Anaa prej 21/1/2011, 11:32

  Sonqeriteto eshte cilesi jp dobesi se me sinqeritet hapen rruget
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/1/2011, 19:45

  sinqeriteti eshte cilesi
  avatar
  Anaa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 18
  Data e rregjistrimit : 18/01/2011

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Anaa prej 21/1/2011, 21:14

  Sinqeriteti eshte cilsi vyrtyte i njeriut kulture
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 27/1/2011, 18:16

  cilesi qe tani haset rralle
  avatar
  Anaa
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 18
  Data e rregjistrimit : 18/01/2011

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Anaa prej 28/1/2011, 17:12

  Kulture e njeriut eshte sinqeriteti. .
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 5/2/2011, 21:18

  nder me te nevojshmet e kohes

  BMVX6
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 1
  Data e rregjistrimit : 22/02/2012

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga BMVX6 prej 22/2/2012, 09:34

  sinqeritet kane vetem femijet nen moshen 4 vjec
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/5/2012, 12:37

  Sinqeriteti cileesia me e mire:Valle a gjindet sot?

  Sponsored content

  lexo Re: Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 22/5/2018, 09:55