Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Share
  avatar
  Klea
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 731
  Data e rregjistrimit : 11/03/2009

  default Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Klea prej 8/10/2009, 17:52

  Ju pėrshendes

  Qfarė mendoni ju

  Dashurija-Nevoj e njeriut..Fat apo Mallkim ??
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default nevoja dhe fati per dashuri...

  Mesazh nga >> TeLi << prej 8/10/2009, 18:03

  E nderuara Klea,

  nese i japim nje veshtrim dhe analizė dashurise dhe tri pyetjeve te meposhtme rezulton se ajo perkon me te tri vetite qe ju i keni shenuar,
  por ajo e cila me teper qendron prezente eshte nevoja(biologjike) perderisa ashtu siē i ke radhitur e dyta ne rangliste vie fati dhe se fundi edhe mallkimi pse jo!

  Une lidhem pikerisht me te paren dhe te dyten, ashtu eshte bota ime
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 13/10/2009, 18:31

  dashuria hmmmmmm mallkimi i dikujt qe nuk mund te rrije vetem
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga shaban cakolli prej 12/12/2009, 12:31

  ruana zot,larg mallkimeve
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Morena prej 12/12/2009, 14:13

  Dashuria eshte nevoj e njeriut nepermjet dashurise njeriu gjen mbeshtetje tek nje person/e qe mund te ndaj cdo gje me ate..
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga stavri prej 12/12/2009, 14:22

  per mendimin tim eshte 50% me 50%
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Nike prej 13/12/2009, 17:37

  stavri shkruajti:per mendimin tim eshte 50% me 50%


  Me ket mendim jam edhe une
  avatar
  skifter
  Yjet
  Yjet

  Numri i postimeve : 1081
  Data e rregjistrimit : 03/11/2008

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga skifter prej 13/12/2009, 19:19

  mashum nevoj
  avatar
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga roby prej 25/12/2009, 12:23

  dashuria eshte nevoje e njeriut...
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Ardhmeria prej 9/1/2010, 06:58

  mendoi se esht mallkim
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga >> TeLi << prej 9/1/2010, 14:15

  jo jo, njeriu ka nevoje per dashuri mendoj une
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Ardhmeria prej 9/1/2010, 14:20

  nuk e di por ashtu mendova se mos esht mallkim
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga >> TeLi << prej 9/1/2010, 14:23

  jo jo, gabim e pate, permiresoje Ardhmeria, dashnija eshte nevojė e njeriut
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Ardhmeria prej 9/1/2010, 14:26

  ndoshta ????
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga triniti prej 11/2/2010, 16:16

  >> TeLi << shkruajti:
  E nderuara Klea,

  nese i japim nje veshtrim dhe analizė dashurise dhe tri pyetjeve te meposhtme rezulton se ajo perkon me te tri vetite qe ju i keni shenuar,
  por ajo e cila me teper qendron prezente eshte nevoja(biologjike) perderisa ashtu siē i ke radhitur e dyta ne rangliste vie fati dhe se fundi edhe mallkimi pse jo!

  Une lidhem pikerisht me te paren dhe te dyten, ashtu eshte bota ime


  teli une personalisht me "nevoj biologjike" kuptoj vetem nje tip nevoje biologjike, dhe per te kenaqur nevojat biologjike nuk eshte e nevojshme dashuria...

  me shume se nevoj biologjike, fat apo mallkim do t'thosha qe dashuria nuk eshte gje tjeter vec deshire per te mos qen vetem, deshire per tu ndjere te dashur nga dikush, deshire per tu ndjer te doemosdoshem per dike, deshire per mbeshtetje...

  dashuria nuk eshte thjesht ne cift, e gjejme ne familje e ne shoqeri
  te pakten keshtu e mendoj une
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga sandra prej 16/2/2010, 11:43

  Nevoj e njeriut!....pa dashuri s'ka jet!
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default ēka eshte dashurija ?

  Mesazh nga sandra prej 27/2/2010, 16:43

  un thom ...
  Kur njeriu dashuron nuk ka frike...
  Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
  Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
  Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
  Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
  Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
  Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
  Love makes the world go around
  Gold makes the world go around too
  Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
  dashuria s'eshte egoiste
  menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
  Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
  Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
  Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
  Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
  Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka

  Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
  Dashuria eshte frika per tu bere tre.
  Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
  Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
  Dashuria eshte poezia e ndjenjave  Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
  Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
  Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
  Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
  Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
  Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
  Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
  Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
  Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
  Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
  Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
  Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
  Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
  Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
  Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
  Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
  Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
  Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
  Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
  Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
  Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
  DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
  DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
  DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
  PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE


  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga stavri prej 27/2/2010, 17:27

  budallik
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Ardhmeria prej 27/2/2010, 17:32

  Sandra respekte shum mrekullueshem ke shkruar
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga sandra prej 3/3/2010, 09:01

  sandra gjithmon din qfar te shkruaj hehe
  mpuq e ki sis.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Morena prej 3/3/2010, 12:03

  ATA QE E PROVUAN DASHURINE KANE THENE:

  Dashuria ime per ty do te
  zgjase gjere ne te rrahurat e fundit te zemres ime!
  Dikur do ta dua dike,
  por kurre aske sikur dikur dike!

  Mos me pyet cka mendoj ose ndiej kur ne
  jemi te ndare. Askush nuk ndjehet keshtu sepse me mungon aq shume sa as zemra
  nuk mund ta tregon.

  Do te c’mendem me deshire se digjem per nje puthje
  tenden. Do t’me dergosh nje shenje dhe t’me japesh ate qe me mungon?


  Egzistojn dy mundesi per te qene i lumtur: ARRIJE ATE OSE HARROJE vetem
  se e fundit eshte e pa mundur!

  Nganjehere te mos kesh ate qe dashuron
  eshte fat i madhe!

  Me mire te kesh ate qe nuk e do se sa mos te kesh ate
  qe dashuron!

  Eshte vetem nje lumturi ne jete, te duash dhe te jesh i/e
  dashuruar!

  Te duash dhe te jesh i/e dashuruar eshte sikur ta shijosh
  diellin ne te dy anet!

  Dashuria eshte sikur ardhja e diellit pas reve
  dhe ta ngroh shpirtin!

  Per boten mund te jesh nje person, por per nje
  person mund te jesh nje bote!

  Dashuria eshte me shume se nje ndjenje,
  ajo eshte formesimi i mendjes!
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/3/2010, 15:20

  nevoje,patjeter
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Nike prej 6/3/2010, 22:00

  Nevoj e njeriut po nganje her edhe mallkim
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga shaban cakolli prej 24/3/2010, 07:47

  nevoje edhe urgjente

  Sponsored content

  default Re: Dashurija-Nevojė e njeriut,fat apo mallkim ??

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 22/7/2018, 23:44