E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Share
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 5/12/2009, 00:53

  E pres nje dite te vije  Etille qenka kjo jete qe te befason

  me te gjitha ato qe jane ndodhe.
  nese papritmas nga hilete dicka perjeton
  nuk eshte asgje pos nje befasir!


  Perpara te dalin mendimet, pikllimet.
  Fillojene lotet te bejn ujvare te deshprimit !
  Ajo nuk ka forca te perballe rrenimet
  por ec ne drejtim te drites se agimit !


  Nuk ngelet ne udhkryq nga ajo pasoj
  por kerkon te verteten gjithmon ta thote !
  E pres ate dite te vije e drita te agoje
  se me dashuri do te rritet gjithmone kjo bote...
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 5/12/2009, 00:54

  KRENOHEM ME TY  Ti sa i vogėl je dhe s'di se ēka ka nė mua
  po ti je gjithēka nė jetė , sa shume unė tė dua!

  Nė plagen time tė madhe,ti je diēka e shenjtėruar
  ti pėr ate ke ardhė nė jetė o engjell i uruar!

  Tė rritesh , e tė bėhesh gjithēka dua biri im
  se atėherė do tė jam e lumtur, e do tė ndjejė gėzim!

  Se jeta pas lindjes sate m'u bė plagė e zi
  se ashtu duan ata qė bėjnė padrejtėsi!jnė padrejtėsi!

  Unė pėr ty jam bėrė shqipe me flatra pushtoi qiellin
  tė tė jap ngrohtėsi nėne si toka qė do Diellin!

  Kush mund tė na ndajė, kush mund tė na pengojė?
  Engjėlli im i dashur shumė rėndė do tė gabojė !

  Tė nesėrmen per ty unė dua me lunmturi ta ngris
  sa dua tė tė shikoj burrė, sa shumė dua te te rris !

  Ata qė do tė bėjnė gjykime, tė ndajnė zemrėn tonė
  do t'i dėnojė dėnesja herėt qoftė a vonė... !
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 5/12/2009, 19:35

  VOGLUSHI IM


  Do tė marrė malli por, bashke s'do tė na shikosh,
  do tė mundojė qė ne prindėrit tu jemi ndarė !
  Kur tė shikosh prindėrit e shokėve do tė mendosh
  pėrse pate ate fat , do tė tė vijė pėr tė qarė !

  Se jeta bir i ka kėto, ti vonė do tė kuptosh
  megjithėse do tė tė vije keq, do tė jeshe i hidhėruar!
  Unė dua qė ti gjithmon tė mira tė gėzosh
  mos tė tė ndodh kėshtu si ne qė tė kemi pikėlluar!

  Unė pėr ty pa gjumė jam netėve tė vetmisė
  jane ēaste kur lotoj se malli mė pushton!
  Pėr ty gjithmon nė vargje i shkruaj dashurisė
  tė rritesh si trim se ashtu zemra ime do !
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 5/12/2009, 19:36

  E VETMUAR NĖ SHTIGJE  E vetmuar nė shtigje kėrkoj drejtesinė
  kėrkoj tė mė bėhet e mundur ajo qė e kam !
  Ku keni parė tė ndajnė nėnėn - qė E ka dashurinė -
  pėr Edin, unė jap gjithcka qė kam!

  Si mund tė jetė natyra e kthejllėt pa atė yll
  dhe hėna nė mbremje se ka atė shkelqim !
  Ai ėshtė lisi mė i miri qė e kam gjetur nė pyll
  ėshtė shprsa qė mbjell tek unė gėzim!

  Ia mas pėrditė shtatin, eh sa e dua tė rritur
  se ai do te kuptojė klithmat qė bėj unė nė varg
  ia degjoj zėrin qė pėshpėrit pėr nėnė , se ėshtė i mitur
  ku e di si fle kur unė prej ti jam larg...

  vbrep_register("6847")
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 5/12/2009, 19:40

  KUR NDAHEM NGA EDI !

  E dini ju gezimin tim , sonte me mungon ?
  E ndjeni pa Edin si shtrihet mbi mua vetmia?

  Eshte i vogel , fjalet dhe buzeqeshjen i mendoj ,
  Nė largėsi misteresh, ku ėshtė dashuria!!!

  Me falni lexues qe vargjet mbush me lot !
  Nuk e duroj dot ndarjen pa ate kam zbrazeti !

  Nėse njė pjesėjetė e imja mbeti pezull kot !
  Le tė jehojnė rimat pėr atė rreng tė zi!

  Mė thoni si ta jem e ndar pa te jam shkretetire ?
  Nė per shtigje rrugesh ku e shetis , shikimet me mbesin !

  Nėse nga shfrimi im pikėlloj pahirė -
  Per Edin mbarėsite , gjithmon tė mė presin!
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga >> TeLi << prej 5/12/2009, 19:59

  E nderuara niki

  te pershendes miqesisht njeherit dua te them se vargjet tua kane nje vlere te veēante, t'i analizosh thelle ato gjej dhimbje dhe pikellim!

  Nga zemra kisha deshiruar qe keta rreshta ne nje te ardhme te shkurter te ndrrojne natyren e pershkrimit, atehere kur me personazhin kryesor te poezise te jeni afer nen ngrohtesine e njeri-tjetrit. E them edhe nje here, "ngrohtesine e nenes nuk e zevendeson askush pos saj ne kete bote"

  te pershendes dhe deshiroj shendetin, sukseset si dhe plotesimin e te gjitha deshirave tuaja.

  me rrespekt
  teli
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 6/12/2009, 12:39

  SE DI...  Se di neser le te flasin per keto
  Janė vargje shpirti se tė dua!
  Mos me kurthoni me vepra si ato
  se une ashtu kurrė nuk dua!

  E them edhe sonte nė kėtė mesnatė ?
  E dua per jete per te bėhem hi!
  Me preu shpirtin dhe zemren me shpatė
  Por fund nuk ka ne dashuri!

  Te gjitha keto le te ngelin ne leter
  Me ditar ndodhitė i kam me vulė !
  Dashuria kure s'behet e vjeter
  se nuk ėshtė prej penjsh te behet pelhurė...!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 6/12/2009, 12:40

  UNĖ PĖR TY NDJEJ !


  Kete letėr te perlotur
  ta shkruaj , po ti se lexon !
  Te kerkoj gjithkah
  Eh! sa me mungon!


  Te ruaj ne brendi te zemrės
  ty kurre nuk te largoj !
  Si u largove prej femrės
  qe shume te dashuroj!

  Kujtohu se cka me flisje
  si i harrove ato vite !
  Gjithmon me peshperisje
  deri ne qiell me ngrite.

  Perse me perlote syte
  qe the se i kam te artė ?
  Une per ty gjithmon ndjej
  dashuri te zjarrtė !
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 7/12/2009, 20:47

  E ndjeni deshiren time


  E ndjeni deshiren time
  kam nje lutje per mėshirė

  Dua voglushin me gezime
  ta rris ne jete si ma mirė !


  Me merr malli t'i degjoj zerin
  e kam rreze per cdo agim

  Dua ta shikoj tek rritet
  te behet burrė i ditur trim!


  E kam jetė , e kam shpresė
  per te ne shtigje rrugetoj

  per te nuk kam pertese
  qe ta rris e shkolloj!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 7/12/2009, 20:48

  Edi zemra ime!


  Kur te shikoj Edi, mijėra drita dalin..
  Nuk mund te te them atė ndjesi
  me rrokullisen lot e shembin malin
  ne zemren time ka shume vetmi!


  Ti Edi, Ylber je berė i nje kuptimi
  kuptimi jot eshte jeta qe dua!
  Nese me dalin thinjat nga pikėllimi
  ne jete ty do te jap bardhesi !


  Fjalet tua Edi si trandafilat
  zeri jot cicerrime bilbilash
  Me ka ndez malli ne shpirt fitilat
  se te shikoj mes bandillash


  Edhe kur nuk je me mua me shikon
  te kam engjell qe me jep jetė
  me keto vargje zemra me renkon
  se pa ty tash jam vetė !
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 7/12/2009, 20:49

  EDI! LOJERAT T'I RUAJ !  Me mall e pres takimin bir
  Lojėrat qė bleva t'i ruaj!
  S'mundem pa lot , pa ty vėshtirė !
  Ēdo ēast te te shoh , vuaj!

  Tė tė shikoj syrin , dhe shtatin sa je rritur?
  Kush tė dha mėngjesin, dhe darkėn ty ?
  Unė nėpėr ėndėrra dal per tė tė pritur
  me rrjedh ujėvarė loti nėpėr sy!

  Tani kur tė shkruaj, i fshiva
  se me prishin vargun, frymėzimin !
  Sa do tė tė perqfoja tė tė kisha
  mos dilte i trishtė malli pėr rimimin!
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 8/12/2009, 21:37

  shume vargje te bukura nike


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga >> TeLi << prej 8/12/2009, 22:01

  ēdo rrespekt por te jam i sinqerte
  edhe emocionet nuk me lejojne te
  shkruaj shume!

  nga zemra uroj realizimin e endrrave tuaja
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 8/12/2009, 22:25

  Faleminderi Te-Le edhe **Gishteza**
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 8/12/2009, 22:27

  EDI IM - GĖZIMI IM !


  Bashkė me Edin kur mė vjen
  arrin gėzimi, lumturia,
  Sa thellė zemra ime ndjen
  ēdo tė thotė dashuria!

  Ato ēaste bėhem ujvarė
  po si uji qė del nga gurra
  Njė gėzim mė bėn tė marrė
  nuk e di se sa e dua!

  Edi , ėshtė pėr mua yll
  Edi , ėshtė gėzim i im!
  tek e shikoj si lis ne pyllė
  mė bėhet Diell qė sjell agim !

  Nis me vedi shume mendime
  nis shumė vargje pėr poezi !
  Janė ninula, dhe ledhatime :
  Tė rritet Edi me shpejtėsi!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 8/12/2009, 22:27

  PER TY EDI JAP GJITHĒKA


  Tė isha me ty Edi do ish pranverė
  Edhe Hėna do mė bėhej Diell nė errėsirė !
  Pa ty me duken ditėt me shi dhe erė,
  mė rrjedhin lotėt pa hir !

  Ēfarė trishtimi kam, ēfarė ėndėrrash shikoj
  Tė puth duarėt, tė lėmoj shtatin!
  Por zgjohem e vetmuar nis e rėnkoj
  diēka e padukshme mė ndrydh shtatin!

  Me ty mė zbukurohet natyra dhe qielli
  Lartėsive nė net mė i bukuri yll !
  Me e kėndshmja lule mė e zjarrta rreze
  se shtati dhe rrita me bėhen si pyll!

  Pėr ty e shikoj se si me dalin thinja
  Pėr Ty o bir jap gjithcka qė kam!
  Je berė shpirt se nuk je vetėm brinja
  Prej ku Eva nga Adami u ndanė !
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 8/12/2009, 22:28

  KUR TĖ RRITESH TĖ BĖHESH BURRĖ !

  Tė afrohet ditėlindja Edi im !
  Nė sofėr tė pres tė festojmė !
  Nėntori tė solli dhe ndjej gėzim
  Por, pandal sytė lotojnė !

  Do tė tė blej dhurata pėr atė ditė
  Por, sėrish mė bėhet se ėshtė pak
  Se desha ndryshe tė ndjehesh nė rritė
  ndaj tė ndjej nė damar e gjak!

  Tė shkruaj kėto vargje kur ti je nė gjumė
  Por , ti tė vėrtetėn akoma nuk e di !
  Largėsia jote mė krijon dhunė
  malli mė djeg, bėhem hi !

  Si tė tė them gėzuar me jetė tė gjatė
  Datė e madhe pėr mua nė nėntor
  Edhe kėto lot t'i shtoj nė uratė
  qė ti i gėzuar tė jeshė ēdo orė !

  Edi im! Kur tė rritesh tė bėhesh burrė
  Tė jetosh me grua e tė lindish fėmijė !
  Do tė kuptosh pėrse malli mė dogji furrė
  Thinja mė dolėN - tė ndjeshe ti lumturi!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 8/12/2009, 22:28

  DO TE SHKRUAJ PER TY

  Se di si tė vij tek ti Edi im!
  Nuk e di a ke pushuar nga vaja!
  Mua mė lotojnė sytė si shi !
  Se prej shpirti tė ndaja!

  Se di a tė dhan tė darkosh shpirti im!
  Tė kam pėllumb qė nė shtigje mėrgon!
  Unė gjithmon jam pėr ty nė pikėllim
  Asgjė mė nuk mė shėron!

  Se di si e shikon rrezen e agimit
  Sa horizontet e shtigjeve unė tė dua!
  Tė kėrkoj o bir , e nuk dal prej frymėzimit
  se lotėt mė rrjedhin krua!

  Si na ndanė? E kuptove dhe ti ndarjen!
  E kuptove mallin ēka do tė thotė nanė ?
  Gjithė ditėn dhe naten une bėj lot
  E errėt mė duket dita si natė si pa Hėnė !

  Rritu bir, tė mė falish bardhėsi agimi
  Se vetėm ti mė shton lumturi pėr jetė !
  As vitin se mbushe kur pėrjetove hidhėrimin
  Unė dua njė shekull tė jetosh i gėzuar dhe i qetė!

  Le tė bijnė pikėllimet mbi mua
  le tė bijnė vuajtjet, dhe tė gjithė anatemat!
  Por unė s'tė lė kurrė se shumė tė dua
  do tė shkruaj pėr ty vargjet, poemat!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 10/12/2009, 22:46

  DUA TE BEHESH MAL  Kur jam larg teje po derdh lot
  Njė lumė ėshtė bėrė, njė liqen
  Me dritė kandili tė kam kėrkuar
  mu bėre se je diogjen.

  Nuk desha tė mbes ashtu me vaj
  nuk desha as pėr ty trishtim
  gjithmonė nė zemėr tė mbaj
  se ty tė kam agim.


  Nė thirravanjė jam , se tė dua
  Ti Edi, mė ke bėrė tė tillė !

  mė rrjedh malli si njė krua
  Pėr ty gjithmon jam si shtyllė!


  Pėr ty jam njė blerim pranvere
  Gjithcka nė jetė tė fal

  Nuk e shpreh as kėsaj here
  se dua tė bėhesh mal...
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 10/12/2009, 22:46

  NESĖR DO TĖ FLAS PĖRPARA DRJETĖSISĖ!  Nesėr do tė flas pėrpara drejtėsisė !
  Nesėr, duan tė mė bėjnė gjyq !
  Ku ndahet zemra prej zemrės , dashurisė ?
  Si ndodh ky absurd, ky hiē!


  Sonte mendohem pėr atė procedurė
  me atė ngatrresė vrastare!
  Mė ka vėnė tė gjallė nė murė ,
  Mė ndan nga Edi - zemra IME mitare!

  Do t'ua them se nuk ndahem kurrė prej tij !
  Ai mua mė jep jetė se ėshtė gjithėsia !
  Ndaj jam krenare do tė shkoj tė flas,
  Se kurrė nuk ndahet zemra nga dashuria!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 10/12/2009, 22:47

  PER TY EDI JAP GJITHĒKA


  Tė isha me ty Edi do ish pranverė
  Edhe Hėna do mė bėhej Diell nė errėsirė !
  Pa ty me duken ditėt me shi dhe erė,
  mė rrjedhin lotėt pa hir !

  Ēfarė trishtimi kam, ēfarė ėndėrrash shikoj
  Tė puth duarėt, tė lėmoj shtatin!
  Por zgjohem e vetmuar nis e rėnkoj
  diēka e padukshme mė ndrydh shtatin!

  Me ty mė zbukurohet natyra dhe qielli
  Lartėsive nė net mė i bukuri yll !
  Me e kėndshmja lule mė e zjarrta rreze
  se shtati dhe rrita me bėhen si pyll!

  Pėr ty e shikoj se si me dalin thinja
  Pėr Ty o bir jap gjithcka qė kam!
  Je berė shpirt se nuk je vetėm brinja
  Prej ku Eva nga Adami u ndanė !
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 10/12/2009, 22:47

  Sonte


  Nėpėr rrathėt e tymit tė cigares tė sodis
  Voglushi im Edi!

  Cilėn ėndėrr shikon nė gjumė
  ēka mendon nė kėtė errėsirė ?

  Unė pa ty e kam vėshtirė !

  Tė kam vėnė nė profil tė dukjes
  se dua tė tė shenjtėroj!

  Ku ka ma tė dashur se krijesa
  Pėrse tė mos tregoj!

  Nėse vargjeve u vjen loti
  le tė njomen zanoret dhe rimat !

  Pa ty voglushi im Edi
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 10/12/2009, 22:48

  VOGLUSHI IM !


  Sa herė flas me ty - sa herė klith per ty
  nė shpirt e ndjej dridhejn, e loti me lag
  si yje - ndriēojnė vargjet , me verbojne ne sy
  strofat bėhen Diej! Po ti gjithmon larg.


  Dhe vullkan i blertė , me behesh si mal
  ka magmėn nektar ! Behesh ėmbelsirė !
  merr hije pranvere - Tė prehem une dal
  shndėrrohet thesar ēdo shikim i lirė !

  Nė drejtim t'njė shtegu - shpresat i kam lidh
  me fton per qetėsi ! Me fton te mbijetoj
  Por s'prehet dot zemra - me pranga zinxhire
  se, ndjen dashuri...! Pa ty nuk jetoj!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 15/12/2009, 12:17

  MĖ GĖRRYEN PIKĖLLIMI  Thash se per ty dua jetėgjatėsi
  Tė bėhesh shekullor zemra ime!
  Mjaft mendoj nga kjo largesi
  tė ndjej si rrezja kur hap agime.
  Pa ty ku mundem keto net te gjata
  me gerryen pikėllimi me therr si shpata!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Nike prej 15/12/2009, 12:17

  E MBJELL ME LIRIKA


  Edhe sonte me zjarr frymėzimi
  Edhe sonte ti mė bėhesh dritė.
  Do tė tė shikoj ēerpikun si lule blerimi
  tė ndjej hapat qė trokllijnė nė pritė ?
  Je berė krijesa me ėmbėlsi nektari
  e mbjell me lirika ate hapėsirė ugari...

  Sponsored content

  default Re: E pres nje dite te vije/Cikel poetik nga "NIKE"

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:34