Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Share
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Mesazh nga Morena prej 27/12/2009, 11:41

  Thenja antike - syte jane pasqyre te shpirtit.

  Njeriu shume gjera mund t'i fsheh me sjelljet e veta, deklarimet, pamjen e vet, por a nuk mund te fshehi gjendjen emotive te syte e vet?

  Si mendoni ju?
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Mesazh nga >> TeLi << prej 27/12/2009, 11:51

  Kjo qe ju e thoni eshte realitet mirepo per te kaluar te krijimet e mia ne forum deshta te theksoj se vendin me te merituar e zene syte, pra padyshim se syte jane jo vetempasqyre e shpirtit por nekohesisht edhe pasqyre dhe frymzim i vargut, kenges, kryeveprave te shumta te artit

  Teme e bukur dhe pershendetjet speciale i dedikoj tek mikja ime Morena e cila ka inicuar kete teme
  avatar
  Hannah
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Vendi : Shume larg...!!
  Data e rregjistrimit : 18/12/2009

  default Re: Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Mesazh nga Hannah prej 27/12/2009, 17:32

  Syte vertet reflektojne gjendjen shpirtrore,por s'do thote se nuk ka nga te aftit qe mund edhe te e fshehin.
  Nese dime te lexojme do arijme te kuptojme edhe ate qe fsheh edhe ate te sinqerte.
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Mesazh nga >> TeLi << prej 27/12/2009, 18:21

  Pajtohem me ty Hannah, per te njohur me shume nevoiten edhe studime perkatese hahahaha megjithekete nese une bisedoj me ty psh, dhe tan kohen ti nuk me shikon ne sy, une krijoj bindje jo te mire, te njejten bindje do e kisha edhe ne nje bisede me nje mashkull, syte jane pasqyre shumedimenzionale e njeriut ( hmmmm )
  avatar
  Hannah
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 181
  Vendi : Shume larg...!!
  Data e rregjistrimit : 18/12/2009

  default Re: Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Mesazh nga Hannah prej 27/12/2009, 18:47

  E kisha fjalen se ka nga ata qe fshehin gjendjen e tyre psh shpirti ju qan ata buzqeshin,ose shpirti i'u buzqesh e ssyte tregojne se jane te dhembshur vetem te arijne ne qellim qe ja kane vere vetes etj etj
  Ata qe s'te shikojn ne sy kur bisedon mendoj se kane nivel te ulte te kultures dhe eshte nje shenje se bashkbiseduaesi nuk ka respekt per biseden qe e ben.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Mesazh nga Morena prej 27/12/2009, 20:09

  Syte shprehin gjendjen e shpirtit tend.Jane reflektues te shpirtit. Nuk e besoj se asnjeri mund ta fshehi reflektimin e shpirtit ne syte e tij.
  Syte lexohen dhe kuptohen ,por jane dhe percjelles te fjaleve e heshtura.dicka qe noshta s'mund ta themi me fjale ,mund ta percjellim me sy.

  Sponsored content

  default Re: Syte jane pasqyre e shpirtit ?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 23/7/2018, 02:26