ndonjė pershtypje e juaja per sot...

  Share
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default ndonjė pershtypje e juaja per sot...

  Mesazh nga >> TeLi << prej 31/12/2009, 15:06


  Policia finlandeze gjeti edhe njė trup tė pestė pa jetė nė njė apartament nė qytetin Espoo, nė afėrsi tė kryeqytetit finlandez Helsinki. Ajo besohet se ėshtė ish e dashura e sulmuesit, Ibrahim Shkupolli.


  Ndėrsa personi i gjashtė i gjetur i vdekur ėshtė qitėsi Ibrahim Shkupolli, ka konfirmuar policia finlandeze.

  Ka spekulime se Shkupolli ishte motivuar nga xhelozia pėr shkak tė njė marrėdhėnieje, ka njoftuar reporteri i MTV3, Pout Anan pėr CNN.

  Por, policia ende nuk e ka konfirmuar motivin e kėtij incidenti tė rėndė.

  Ngjarja ka ndodhur nė nė njė qendėr tregtare nė qytetin Espoo, nė afėrsi tė kryeqytetit finlandez Helsinki, ka bėrė tė ditur policia e kėtij vendi.

  Autori i veshur me tė zeza ka vrarė tre meshkuj dhe njė grua me njė pistoletė 9 mm nė qendrėn tregtare Sello, sipas televizionit shtetėror YLE.

  Policia thotė se Ibrahim Shkupolli ėshtė i lindur nė vitin 1966 dhe ka pasur tė kaluar kriminale.

  Njė dėshmitar i ka thėnė televizionit YLE se qitėsi ka hapur zjarr kuturu dhe sė paku njė punonjės ėshtė lėnė pėrtokė pas zjarrit.

  Ndėrsa sipas gazetės Ilta-Sanomat njė njeri ėshtė qėlluar dy herė nė kokė dhe njė grua nė stomak.

  Ky incident ėshtė i treti mė i madh nė Finlandė, nė dy vjetėt e fundit.
  Kjo me hamendi

   Ora ėshtė 21/6/2018, 18:12