Japoni, Boyle ftohet nė spektaklin mė popullor tė vendit.

  Share
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Japoni, Boyle ftohet nė spektaklin mė popullor tė vendit.

  Mesazh nga Morena prej 8/1/2010, 18:23

  Susan Boyle, e cila ėshtė kthyer nė njė nga personat mė tė kėrkuar nė botėn e showbizit mbėrriti ditėn e martė nė qytetin e Tokios nė Japoni. Kėngėtarja skoceze do tė performojė nė njė nga kanalet mė tė famshme japoneze nė prag tė
  festimeve tė Vitit tė Ri.
  Kėngėtarja 48-vjeēare u kthye nė mbretėreshėn e YouTube nė kohėn kur ajo konkuroi nė talent shown e famshėm britanik "Britain's Got Talent". Me albumin e saj tė fundit kėngėtarja arriti qė tė kapė majat e klasifikimeve britanike, njė prej tregjeve mė konkurues nė botėn e muzikės.

  Kohaku quhet spektakli nė tė cilin do tė performojė kėngėtarja britanike. Ky spektakėl popullor nė Japoni mbledh muzikantėt dhe artistėt mė tė mirė aziatik dhe botėror nė ēdo fund viti. Ky spektakėl i supershikuar zhvillohet qė prej 60
  vitesh. Artistėt qė marrin pjesė nė kėtė spektakėl janė pėrgjithėsisht artistė elitarė. Nuk ka rastisur asnjėherė qė tė ftohen muzikantė dhe kėngėtare si Boyle qė nuk kanė njė eksperiencė muzikore qė tė kalojė qoftė 1 vit kohė. Por suksesi i jashtėzakonshėm nė saj tė talentit hynor qė Susan Boyle ka i ka mundėsuar kėsaj tė fundit qė tė hapė ēdo dyer nė karrierėn e saj qė nga shfaqja nė konkursin "Britain's Got Talent".


  https://www.youtube.com/watch?v=RxPZh4AnWyk&feature=related

   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:07