Tė diturit thanė se:

  Share

  Vizitor
  Vizitor

  default Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 01:59

  . Ata qė nuk e tregojnė dashurinė, nuk ndjejnė dashuri.


  -William Shakespeare

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 01:59

  Nėse ēiftet nė martesė do tė bėnin gjysmėn e pėrpjekjeve qė bėjnė kur i vinė njėri-tjetrit rrotull kur njihen, do tė habiteshin sa mirė do tė shkonin punėt.


  -Billy Graham


  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:01

  Ai qė nuk ėshtė xheloz, nuk ėshtė i dashuruar.


  -Saint Augustine

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:02

  Me thoshte neneplaka:

  Martesat bėhen nė qiell. Si stuhitė dhe tufanet.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:03

  MIlan degjo:  Qėllimi nė martesė nuk ėshtė tė mendosh njėsoj me partnerin, por tė mendosh bashkė me tė.


  -Robert C. Dodds

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:05

  Ardhemeria me nr e kepuceve 39


  Tė tė kem dhe tė tė mbaj, nė tė mirė e nė tė keq, nė pasuri dhe varfėri, nė sėmundje dhe nė shėndet, tė tė dua dhe tė tė gėzoj, derisa vdekja tė na ndajė.  - Premtimi i martesės

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:06

  Vlen per NIke-Edi


  Perėndia ka vendosur tipin e martesės kudo nė krijim. Ēdo krijesė kėrkon pėrsosmėrinė e saj tek dikush tjetėr. Vetė qiejt dhe toka e portretizojnė mė mirė.

  - Martin Luther

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:07

  I them Kleas !


  Kur shihni njė ēift qė ecėn nė rrugė, ai qė ėshtė disa hapa para ėshtė bashkėshorti qė ėshtė ēmendur.  - Helen Rowland

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:08

  Mesoni prej kesaj!  “Prandaj njeriu do tė lėrė babanė e vet dhe nėnėn e vet dhe do tė bashkohet me gruan e vet, dhe tė dy do tė bėhen njė mish i vetėm. Dhe kėshtu ata nuk janė mė dy, por njė mish i vetėm; prandaj atė qė Perėndia ka bashkuar, njeriu tė mos e ndajė”.


  - Efesianėt 5:31, Matthew 19:6


  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:09

  Gjithmonė dalim shėtitje dorė pėr dore, nėse unė ia lėshoj, ajo shkon pėr pazar.  - Henry Youngman

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:11

  KUr pija kafe nje dite pas zgjedhjeve dhe Feta shkoj ne Komision, Nikes i thash!


  Po tė flisja gjuhėt e njerėzve dhe tė engjėjve, dhe tė mos kisha dashuri, do tė bėhesha si njė bronz qė kumbon ose si cimbali qė tingėllon.
  Edhe sikur tė kisha dhuntinė e profecisė, edhe tė dija tė gjitha misteret dhe mbarė shkencėn dhe tė kisha gjithė besimin sa tė luaja nga vendi malet, por tė mos kisha dashuri, nuk jam asgjė.
  Edhe sikur tė ndaja gjithė pasuritė e mia pėr tė ushqyer tė varfrit dhe ta jepja trupin tim qė tė digjej, e tė mos kisha dashuri, nuk do tė mė vlente asgjė!
  Dashuria ėshtė e durueshme; plot mirėsi; dashuria nuk ka smirė, nuk vė nė dukje, nuk krekoset, nuk sillet nė mėnyrė tė pahijshme, nuk kėrkon tė sajat, nuk pezmatohet, nuk dyshon pėr keq; nuk gėzohet pėr padrejtėsinė, por gėzohet me tė vėrtetėn, i duron tė gjitha, i beson tė gjitha, i shpreson tė gjitha, mban ēdo gjė.
  Dashuria nuk ligėshtohet kurrė.
  - 1 Korintasit 13

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:12

  Gishteza mos harro!

  Dy vlejnė mė mirė se njė i vetėm, sepse kanė njė shpėrblim tė mirė pėr mundin e tyre.


  - Predikuesi 4:9

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:14

  Vlen te degjohet prej te gjitheve!


  Mė e rėndėsishmja nė njė martesė ėshtė qė tė dy tė kenė besim nė Perėndi dhe Jezu Krisht! Kur keni besim, gjithēka ėshtė e mundur!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:15

  Si Klea me duart e vogla!  Prapa ēdo burri tė madh fshihet njė grua e vogėl qė e ndihmon. Burri mund tė jetė kreu, por gruaja shpesh ėshtė qafa qė e kthen.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:15

  Milan:


  Martesė ėshtė tė marrėsh dhe tė japėsh. Mė mirė t’ia japėsh ti, se ajo do ta marri gjithsesi.


  - Joey Adams


  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:17

  Vlen per shpirtin tim qe e dua shume se i ka syte te bukur si qielli!


  Kujtoni atė tipin qė e pyeti gruan: “Si ėshtė e mundur qė Perėndia tė bėri kaq tė bukur, por kaq budallaqe?”. Ajo i pėrgjigjet: “Jam e bukur qė ti tė mė martoje, dhe budallaqe qė tė martohesha me ty”!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:19

  Mami dhe babi ishin njė ēift fėmijėsh kur u martuan. Ai ishte tetėmbėdhjetė, ajo ishte gjashtėmbėdhjetė, unė isha tre.


  - Billie Holiday

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:20

  Vlen per te martuarat e forumit !


  Burri mė tha se kishte nevojė pėr mė shumė hapėsirė. Prandaj unė e lashė jashtė.  - Roseanne Barr

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:21

  Nė biznesin e ndėrtimit thonė: Dy burra mund tė bėjnė trefishin e punės sė njė burri tė vetėm. Parimi i Perėndisė ėshtė se dy persona mund tė bėjnė dhjetėfishin e punės tė njė tė vetmi. “Njė person i vetėm mund tė ndjekė njė mijė e dyqind veta dhe dy persona bėjnė tė iknin dhjetė mijė veta”


  (Ligji i Pėrtėrirė 32:30).

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 02:23

  Dashuria ėshtė e verbėr, ndėrsa martesa tė kthen sytė.  - Agatha Kristi
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Ardhmeria prej 17/1/2010, 02:40

  Nertila shkruajti:Nė biznesin e ndėrtimit thonė: Dy burra mund tė bėjnė trefishin e punės sė njė burri tė vetėm. Parimi i Perėndisė ėshtė se dy persona mund tė bėjnė dhjetėfishin e punės tė njė tė vetmi. “Njė person i vetėm mund tė ndjekė njė mijė e dyqind veta dhe dy persona bėjnė tė iknin dhjetė mijė veta”


  (Ligji i Pėrtėrirė 32:30).

  kjo domethenie me pelqeu shum
  respekte dhe nderime nga ana ime

  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Ardhmeria prej 17/1/2010, 04:44

  Nertila shkruajti:Vlen per shpirtin tim qe e dua shume se i ka syte te bukur si qielli!


  Kujtoni atė tipin qė e pyeti gruan: “Si ėshtė e mundur qė Perėndia tė bėri kaq tė bukur, por kaq budallaqe?”. Ajo i pėrgjigjet: “Jam e bukur qė ti tė mė martoje, dhe budallaqe qė tė martohesha me ty”!

  hahahahahaha sikur po kopjon ti

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:51

  NJe poeti :


  Kėshilla ime ėshtė qė tė martoheni; nėse gjeni njė grua tė mirė, atėherė jeni tė lumtur, nėse jo, atėherė do tė bėheni filozof.  - Sokrati
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Morena prej 17/1/2010, 13:52

  Dashuria eshte nje force e eger. Kur provojme ta kontrollojme,na shkaterron. Kur provojme ta burgosim,na ben skllever. Kur provojme ta kuptojme,na le te hutuar dhe te paqarte.
  (Paulo Coelho)

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:52

  Si une dhe Nikja !  Pa komunikim tė mirė me Zotin, nuk mund tė ketė komunikim tė mirė me njerėzit.

  Sponsored content

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:21