Tė diturit thanė se:

  Share

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:54

  Morena shkruajti:Dashuria eshte nje force e eger. Kur provojme ta kontrollojme,na shkaterron. Kur provojme ta burgosim,na ben skllever. Kur provojme ta kuptojme,na le te hutuar dhe te paqarte.
  (Paulo Coelho)


  Po Morena e nderuar ! KUr do ta pijme nje kafe bashek te kafe Morena?


  Para martese njė burrė deklaron se do tė japė jetėn t’ju shėrbejė; pas martese, ai nuk do tė ulė as gazetėn pėr tė folur me ju.


  - Helen Rowland

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:54

  Poetes!


  Nėse doni tė mėsoni diēka pėr altruizmin, pėrulėsinė dhe pėrgjegjėsinė, mjafton tė martoheni!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:55

  Kur njė burrė hap derėn e makinės pėr gruan e tij, tė jini tė sigurt, ose ka makinėn e re ose gruan.


  - Bernard Shaw

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:55

  Mėnyra mė e mirė pėr ta mbajtur mend ditėlindjen e gruas, ėshtė ta harroni njė herė.


  - H.V. Prochnow

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:56

  Prapa ēdo burri tė madh ndodhet njė grua e madhe. Gruaja ose e ndėrton, ose e shkatėrron burrin.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:57

  Nėse doni ta lini partnerin sepse ka diēka tek ai qė nuk ju pėlqen, atėherė do tė lini ēdo person me tė cilin lidheni, sepse tė gjithė njerėzit kanė diēka qė nuk pėlqejmė.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:57

  Ndėr tė gjitha kurat shtėpiake, gruaja ėshtė kura mė e mirė.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:58

  Bėjini komplimente asaj! Thuajini sa e bukur ėshtė dhe ajo do tė jetė e bukur! Thuajini sa e mrekullueshme ėshtė dhe ajo do tė jetė e mrekullueshme!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 13:59

  Per poeten time te perferuar, me syte si qielli e me ballin si hana!  Kam mėsuar se vetėm dy gjėra janė tė nevojshme pėr ta mbajtur gruan tė lumtur. Sė pari, lėreni tė kuptojė se do tė dalė e saja. Sė dyti, lėreni t’i dalė e saja.


  - Lyndon B. Johnson
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Nike prej 17/1/2010, 14:25

  Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Nike prej 17/1/2010, 14:26

  Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Nike prej 17/1/2010, 14:27

  Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
  Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Nike prej 17/1/2010, 14:27

  Bota do tė bėhet e vėrtetė vetėm kur njeriu do tė dijė tė dashurojė: deri atėherė, do tė jetojmė duke besuar se e njohim dashurinė, por pa e patur kurrė guximin ta pėrballojmė ashtu sic ėshtė nė realitet
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Nike prej 17/1/2010, 14:28

  Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA..
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Nike prej 17/1/2010, 14:29

  Per dashuri te vertet rreziko shum ne jet,mos i degjo te tjeret se qfar te thojn,se genjeshtrat lindin mas shumti nga ata qe gjelozojn.Mos e harro kurr dashurin e par sepse ajo ne vete nje-ALFABET-te ter mban....

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 14:29

  Nike shkruajti:Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre


  Merri keto fjale se jane nga zemra! E ti me vargje behesh shpirt qe frymon ne mua!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 17/1/2010, 14:30

  Dashuria e pare eshte si bora e pare . Shkrihet shpejt !
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Nike prej 17/1/2010, 22:46

  Nertila shkruajti:Si une dhe Nikja !  Pa komunikim tė mirė me Zotin, nuk mund tė ketė komunikim tė mirė me njerėzit.  ahhaahhaahahhahaah si une edhe nikjaaaaaaaaaaa
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga MiLaN prej 18/1/2010, 00:48

  Nertila shkruajti:Dashuria e pare eshte si bora e pare . Shkrihet shpejt !

  kjo qenka e bukur :)

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 19/1/2010, 02:16

  Ekzistojnė dy periudha nė jetėn e njė burri kur ai nuk i kupton gratė, para martese dhe pas martese.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 19/1/2010, 02:17

  Njė martesė ėshtė njė dėshmi, ashtu si pagėzimi. Rrethi i unazės ėshtė simboli i vėrtetėsisė sė pėrjetshme dhe ari ėshtė simbol i vlerės qė zgjat.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 19/1/2010, 02:18

  Martesa ėshtė marrėdhėnia mė e ngushtė, mė pėrulėse dhe mė vetė-sakrifikuese mes qenieve njerėzore.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 19/1/2010, 02:19

  Ėshtė e vėshtirė tė duash dikė qė nuk respekton apo ta admirosh pėr diēka

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 19/1/2010, 02:19

  Fjala “angazhim” ka dy kuptime: ėshtė luftė nė betejė dhe dorėzim nė martesė.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Vizitor prej 19/1/2010, 02:20

  Njė prej mistereve tė jetės ėshtė si djali qė nuk ishte aq i mirė sa tė martohej me tė bijėn e dikujt, mund tė jetė babai i nipėrve dhe mbesave mė tė zgjuar nė botė.

  Sponsored content

  default Re: Tė diturit thanė se:

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:17