Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Share
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Nike prej 19/1/2010, 17:45

  Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
  Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
  Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
  Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
  Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
  Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
  Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
  Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
  Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
  Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
  Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
  Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
  Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
  Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
  Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
  Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
  Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
  Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
  Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
  Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
  avatar
  elhamiu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 173
  Mosha : 31
  Data e rregjistrimit : 21/07/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga elhamiu prej 19/1/2010, 19:49

  dashuria eshte smundej e rende e shpirtit, por une sa kam par e kam degjuar, dashurija te veret tek ne ska, si flet zemres por kinse lumturis
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Nike prej 19/1/2010, 20:06

  Dashurija ėshtė nje, po kopje te saj ka me mijra......
  avatar
  partagalja
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 35
  Data e rregjistrimit : 21/01/2010

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga partagalja prej 22/1/2010, 19:04

  dashurija eshte e bukur kur eshte e sinqert
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Nike prej 22/1/2010, 20:05

  Dashurija pa genjeshtra pa tradhti do te ishte mrekulli
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga >> TeLi << prej 22/1/2010, 20:06

  dashuria pa ndonje aktrim do te ishte shume e varfun valla
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Nike prej 22/1/2010, 20:17

  Dashurija e sinqert nuk do aktrim as lot , do besim edhe perkushtim..
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga stavri prej 23/1/2010, 18:11

  eshte vallai
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Nike prej 23/1/2010, 22:39

  Dashurja osht e embel sa nuk ka krip
  avatar
  Drreni
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 5
  Data e rregjistrimit : 25/01/2010

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Drreni prej 25/1/2010, 18:13

  qa me te thene mendjen e ke briliant ksi dasha me thene diamant hahahahhahahah... shume bukur....
  avatar
  Drreni
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 5
  Data e rregjistrimit : 25/01/2010

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Drreni prej 25/1/2010, 18:50

  por jane disa ndjenja qe me fjale qe nuk pershkruhen....
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Nike prej 25/1/2010, 20:59

  Dashurja ne fillim si mjalta ne mes si piperi ne fund si kripa
  avatar
  elhamiu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 173
  Mosha : 31
  Data e rregjistrimit : 21/07/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga elhamiu prej 25/1/2010, 22:05

  mer nji andol ose cafetin te kalon dashurija
  avatar
  alinos
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 440
  Data e rregjistrimit : 16/06/2008

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga alinos prej 25/1/2010, 22:44

  dashuria eshte gjeja me hynore kur dy njerez duhen e shkojne mire
  dashuria eshte gjeja me e keqe kur dy njerez nuk duhen me po zihen e nuk duan te jetojne me bashke
  Nje pyetje kisha une sa zgjat dashuria?????????????
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Nike prej 25/1/2010, 22:51

  E sinqertaaaaaaaa zgjat deri ne vdekjeeeeeeeeeee
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga >> TeLi << prej 25/1/2010, 22:52

  maximum 1 ore pastaj duhet te pushoj dashuria se lodhet moj, gjunah
  avatar
  alinos
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 440
  Data e rregjistrimit : 16/06/2008

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga alinos prej 25/1/2010, 22:54

  nuk eshte puna tek lodhja
  eshte tek realiteti pse njerzit qe na duan na bejne te vuajm
  Pse e prishin kuptimin e fjales dashuri
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/1/2010, 11:10

  hmmmmmmmmmm dhe eshte semundje e shpirtit deri ne momentin qe reagon pastaj behet sheruese
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Morena prej 26/1/2010, 11:13

  hmmmmmmm eshte dreqi eshte
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga sandra prej 18/2/2010, 14:17

  shum e vertet

  qershija
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 13
  Data e rregjistrimit : 08/12/2009

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga qershija prej 20/2/2010, 04:16

  ka dashuri qe te shkatrrojn po ka dashurii qe te forcojn per ata qe din e nuk lujn esht e bukurr esht seni qe njer iton diten punon per para edhe njerii ton jeten me taa jeton ??kkissss

  Sponsored content

  default Re: Dashuria ėshtė sėmundje e rėndė e shpirtit.

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:31