Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Share
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  ?? Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga sandra prej 17/2/2010, 15:08

  Kemi hasur gjithmon pa dashur kemi degjuar kur dy te sapo ndar,,,,,fillojn me ofendime ndaj njeri-tjetrit,duke u munduar ta qes sa me posht, edhe pse kan kaluar shum cka bashk!

  Cka mendoni ju,
  Pse?


  Diskutim te kendshem.
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga Morena prej 18/2/2010, 16:02

  Teme e qelluar Sandra bravo!


  Nuk besoj se te gjitha ndarjet perfundojne ne ofendime !Nqs perfundoj ne ofendime, thjeshte eshte ceshtje niveli mendoj une ...

  Vizitor
  Vizitor

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga Vizitor prej 18/2/2010, 22:19

  replika juaj loni u zevendesua me kte repliken time....heres tjeter flas gjithmone brenda mundesive kujdes ne ato qe shkruan, ta kam terhequr edhe njer tjeter vemendjen po me sa shoh nuk i paske kushtuar rendesine e duhur. e pra po ta perseris per te fundit her KUJDES KUR SHKRUAN...ZGJIDHI FJALET MIRE, sepse nuk do e perseris me....

  me shume respekt, triniti
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga Ardhmeria prej 19/2/2010, 00:57

  pse ai qe e sheh humbjen me sy nuk pajtohet dhe mundohet te hakmirret me tej
  ky esht mendimi im
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga sandra prej 19/2/2010, 16:08

  ju lumt shum mendime te mira.thnx..
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga triniti prej 19/2/2010, 18:19

  mendoj se kur nje lidhje perfundon do te thote qe per nje arsye apo nje tjeter mardheniet ne cift nuk shkonin me, si pasoj te dyja palet ushqejn per palen tjeter mllef ne periudhat e para pas ndarjes. detyrimisht te lenduar ne shpirt e ne zemer mundohemi qe nga partneri/partnerja te kujtojme vetem moment e keqija dhe negativitetin ne karakterin e tij/saj, ne menyre qe te bindim veten mbi te gjitha dhe me pas personat me te cilet diskutojme qe ai/ajo nuk na meritonte. nuk eshte aspak mendoj per te ulur personin tjeter eshte thjesht autodifez qe bejme ne menyre jo koshiente per ta pertypur disi me lehte dhimbjen dhe deshperimin pas ndarjes...
  periudhe kjo qe kalon menjeher pasi mllefi qe ushqenim i le vendin kujtimeve te bukura qe kemi kaluar...dhimbja fillon pak e nga pak te zhduket dhe ne mendojme se thelle thelle ai/ajo ato fjale negative qe shprehem nuk i meritonte plotesisht se ne fund te fundit per aq sa ishim bashke, hiq periudhen e veshtire para dhe pas ndarjes, kemi kaluar dhe ndare momente te bukura dhe te rendesishme te jetes sone :D
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga sandra prej 25/2/2010, 07:35

  perkundarezi une gjithmon i kujtoj gjerat e mira qe kemi kaluar bashk te cilat kan mbet ne zemren time dhe do ti ruaj e do ti kujtoj gjithmon.edhe ather kur do te behem nen..
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga shaban cakolli prej 6/3/2010, 15:21

  ashtu fillon,pastaj si rezultat ashtu perfundon
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga Nike prej 6/3/2010, 21:37

  Po mos te perfundojn me ofendime nuk e besoj se do qendroj ndarja
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga Ardhmeria prej 7/3/2010, 03:25

  Ardhmeria shkruajti:pse ai qe e sheh humbjen me sy nuk pajtohet dhe mundohet te hakmirret me tej
  ky esht mendimi im

  prap ju bashkangjitem ketyre fjaleve te ketij mendimi
  ai se esht duke par humbjen me sy te veht shikon secilen her metodat se si te hakmirret dhe te mundohet qe te lendoi
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga shaban cakolli prej 24/3/2010, 07:43

  humbja eshte dypalesh,por e pashmangshme

  Sponsored content

  ?? Re: Pse ndarja perfundon me ofendime!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 13:15