PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Share
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga sandra prej 18/2/2010, 15:14

  PAK PYTJE E VESHTIR AMO JU LUTEM TREGOHUNI TE SINQERTA PO OSE JO
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga triniti prej 19/2/2010, 18:31

  nuk eshte pyetje e veshtire sandra...eshte thjesht pyetje qe ka shume kendveshtrime...
  tani duke marr ne konsiderat qe ne shqiperi vajzat pasi martohen ne nje fare menyre adobtohen nga familja e bashkshortit dhe shkojne e jetojne me priderit e tij duke e lene familjen e saj per te krijuar nje te re do te thosha qe po, lihet familja per te dashurin...

  nga ana tjeter do te thosha qe per mua eshte thjesht e pamundur te le familjen per dashurin...per te vetmen arsye se jam e bindur qe ai qe te do nuk do ta kerkonte kurr te lije familjen tende per te. i referohem ketu ta le plotesisht familjen time, dmth ta braktis ate

  pastaj eshte aspekti tjeter i pyetjes tende: nese une do dashurohesha me nje djale te cilin familja ime nuk e aprovon, cfar do beja do thuash ti do shkoja me te apo do rrija me familjen????
  e pra ketu nuk di te jap nje pergjigje plotesisht racionale pasi nuk jam gjendur ( lavdi zotit ) ndonjer ne nje situate te tille.
  duke konsideruar se si e shoh une dashurine dhe cfar vlerash i jap familjes sime do te thosha qe kurre nuk do largohesha nga familja ime per dashurin...per mua vjen mbi te gjitha familja e pastaj dashuria
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga Nike prej 19/2/2010, 18:34

  Po se do kisha kriju familjen time me te dashurin, Po respektin edhe vizita do te ishin te rregullta edhe per familjen tim edhe per te tė dashurit
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga sandra prej 20/2/2010, 10:48

  PAJTOHEM ME JU
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga Morena prej 20/2/2010, 13:27

  Varet jane gjera shume te rendesishme te dyja.Dicka duhet mbajtur parasysh familja te do pa kondicione dmth duhen
  shqyrtuar fjalet qe te thone. Por kurre nuk duhet te jesh ne situaten
  kur duhet te zgjedhesh midis njeres dhe tjetres. Nuk do ta beja kurre.
  Do ndihesha shume fatkeqe ne radhe te pare po te kisha nje familje qe
  do me detyronte te beja nje zgjedhje te tille. Nuk eshte e drejte.
  avatar
  Ardhmeria
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2022
  Data e rregjistrimit : 10/06/2009

  default Re: PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga Ardhmeria prej 21/2/2010, 00:16

  mvaret qe sado pak edhe Familja nganjeher na pengojn nese do marrim nje vendim
  por duhet te jemi se pari te sigurt ne vehten
  dhe prandaj edhe familja do jet !00% e pajtimit
  ashtu mendoi une
  behu e sigurt ne vehte lufto per te drejtat tua
  dhe veht vendos se pari per Jeten tende prandaj se dyti te mbetet me pajtimin e Familjes
  me respekte nga ana ime
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga Nike prej 21/2/2010, 12:57

  Po sigurish se edhe une dua familje njelloj si prindrit e mij qe kan kriju familje

  Sponsored content

  default Re: PYTJE PER VAJZAT , E KISHE LENĖ FAMILJEN PER TĖ DASHURIN?

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:20