Koha-sinonim i jetės .......a mendoni keshty...

  Share
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  djathtas Koha-sinonim i jetės .......a mendoni keshty...

  Mesazh nga sandra prej 3/3/2010, 12:34

  kshty mendoj une se..Me para nuk mund tė blihet koha, e as te kthehet prapa. Koha fluturon , hapi krahėt, bėhu gati tė shkosh edhe ti me tė nė mėnyrė qė tė peshosh mė shumė si njeri. Njė ditė do tė pėrgjigjemi edhe pėr kohėn , pėrkatėsisht shfrytėzimin e saj.

  Sidomos pėr kohėn e rinisė qė ėshtė mosha e produktivitetit , periudha ku secili fillon t’i vėrė themelet pėr tė ardhmen. Nė janė themele tė forta dhe nė territor tė mire , do tė jemi fatėmirė e nėse nuk janė do tė jemi tė mjerė.

  Do tė jemi njerėz tė humbur nėse kohėn nuk dim se ku ta shpenzojm, si nė kėtė botė, dhe nė atė tė pėrjetshmen. Koha ėshtė kėshilltari ynė pėr gabimet e bėra qė tė mos pėrsėriten.

   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:07