Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Share
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga sandra prej 7/3/2010, 15:56

  E vetmja pjesė e veshjes, e cila nuk ndikohet aspak nga ndryshimi i klimės apo i temperaturės, janė tė brendshmet.

  Me ditė tė tėra keni ėndėrruar dhe planifikuar qė tė kaloni mbrėmjen vetėm me tė dashurin tuaj. Jeni kujdesur pėr ēdo detaj, pėr gjithēka. Lulet, shampanja, muzika romantike, ledhatimet, puthjet. Por nė njė ditė tė tillė mė shumė se asgjė nuk ka rėndėsi se veshja juaj intime. Ato nuk mungojnė asnjėherė dhe duhet tė jenė joshėse dhe provokuese, nė mėnyrė qė tė nxisni edhe fantazitė e partnerit tuaj.

  Nė njė ditė tė veēantė, sigurisht edhe veshjet intime nuk mund tė mos jenė po aq tė veēanta. Ato janė tė njėjta si nė stinėn e verės, ashtu edhe nė atė tė dimrit. Gjithēka varet nga shijet tuaja personale, nga stili i juaj i veshjes varet edhe stili i tė brendshmeve qė do tė vishni.

  Disa thonė qė ndėrresat e brendshme tregojnė "unin" tuaj tė brendshėm. Tregojnė se kush jeni nė tė vėrtetė. Ndėrkohė qė pėrsa i pėrket zgjedhjes sė ndėrresave tė brendshme, kėshilla mė e mirė do tė ishte: dėgjoni zėrin e "unit tuaj" tė brendshėm, dhe do tė bėni zgjedhje tė qėlluar.
  Por krahas kėsaj kėshille, edhe ndonjė ide tjetėr nuk do tė ishte aspak e panevojshme. Ja disa ide se si do tė dukeni dhe ēfarė pėrshtypje do tė leni me ndėrresat tuaja tė brendshme.

  Romantike: Janė me ngjyra tė shkėlqyera, me detaje dhe motive tė lehta, nė formė rombi dhe tė vogla, ndėrsa materiali ėshtė i tejdukshėm dhe i lehtė. Problemi i vogėl ėshtė se nuk pėrmbajnė pambuk dhe nė ndonjė rast tė veēantė mund tė krijojė edhe alergji pėr lėkurėn tuaj, sidomos, nėse ajo ėshtė shumė delikate. Tė brendshmet romantike nuk dalin kurrė nga moda, kėshtu qė kėto modele u pėrshtaten pothuajse tė gjitha femrave dhe pėr ēdo rast.


  Provokuese: Kėto modele bien mė shume nė sy se tė gjitha llojet e tjera, dhe nuk janė shumė delikate krahasuar me ato klasike. Kėto veshje intime vishen pėr t’u parė dhe jo pėr t'u fshehur nėn rroba. Ato janė interesante, pasi janė tė "nėnshkruara" nga krijuesit e modės, tė cilėt mendojnė qė modelet e tyre do tė ekspozohen gjithmonė. I quajtur ndryshe edhe stili Funky, ai ėshtė i rezervuar pėr vajza tė reja tė gatshme pėr argėtim. Janė prej pambuku tė buta dhe shumė sportive.  Vamp: Nga vetė emri i tyre tė krijojnė idenė e diēkaje argėtuese, provokuese dhe joshėse. Gjithnjė pjesa e tyre e poshtme ėshtė tanga, me ngjyra tė errėta dhe tė kombinuara me dantella dhe mėndafsh. Kėto intime janė pėr femra tė "gjalla" dhe guximtare, qė dėshirojnė tė trondisin.

  Por krahas modeleve shumė e rėndėsishme, janė edhe ngjyrat e veshjeve intime. Dhe, ndėrsa tė zezat, tė bardhat dhe tė kuqet janė ngjyrat tradicionale, provokuese dhe seksi, jo mė pak janė edhe ngjyrat e tjera. Kėshtu, krijuesit pėr veshjet intime preferojnė tė gjithė nuancat e ylberit pėr tė dizenjuar dhe stiluar veshjet e brendshme. Kėshtu nuk mbeten pas edhe ngjyrat e kaltėr, rozė, blu e thellė, vishnje, tė verdha, etj., e rėndėsishme ėshtė tė ndjeheni rehat me veten tuaj.


  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga >> TeLi << prej 7/3/2010, 16:24

  asnje per shijen time, s'me pelqyen!
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga shaban cakolli prej 7/3/2010, 17:05

  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga shaban cakolli prej 7/3/2010, 17:06

  nuk duket keq
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga shaban cakolli prej 7/3/2010, 17:06

  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga sandra prej 8/3/2010, 16:20

  hahha a jo valla keq bukur shum.
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga sandra prej 8/3/2010, 16:20

  teli tregona qfar shije ki ti pra .
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga >> TeLi << prej 8/3/2010, 16:22

  veshjet i zbukuron ajo qe i ka ne trup, keto femra jo te lezetshme, do mrrolajka
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga sandra prej 11/3/2010, 15:39

  hahahahah don ti me buzqeshje te embla.
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga >> TeLi << prej 11/3/2010, 15:41

  jo moj, pa veshje hiē edhe ma mire
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga sandra prej 16/3/2010, 09:43

  o teli sa keq qe shkove....
  a ja po ma mir.
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga shaban cakolli prej 25/5/2010, 11:55

  qyy,nese shkoi teli,ma hedh mua
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga sandra prej 26/5/2010, 18:15

  hahah po po..jako mir puq//
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga shaban cakolli prej 27/5/2010, 14:33

  puqqq

  Sponsored content

  default Re: Veshjet intime pėr ditėt e veēanta

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:35