Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Share
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Mesazh nga sandra prej 9/3/2010, 10:16

  Ndodh ndonjehere ne jete qe kemi shume shume per te thene, jo vetem mendja, por edhe zemra na bluan e na punon tere kohes, por jo gjithmone arrijme te shprehemi, jo gjithmone arrijme te themi ate qe ndiejme, apo ta shfaqim. Per shembull njerezit qe i duam shume, ka raste qe s'ua themi dot kete.

  Pse ndodh me raste qe s'i shprehim dot ndjenjat dhe emocionet tona?! Pse nuk shprehemi dot?!
  Pse na qepet goja dhe na zihen fjalet, pse behemi si shurrdh-memece kur brenda na pervelon trupi nga gjithe ato ndjenja te ndryshme qe kemi?! PSE?!
  Juve vete pse ju ndodh kjo gje zakonisht?!
  avatar
  Nike
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1815
  Vendi : Prishtina
  Data e rregjistrimit : 05/12/2009

  default Re: Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Mesazh nga Nike prej 9/3/2010, 14:56

  Ndodh ne shumė raste qe mos ti lendoj ,qe nuk kem besim, qe ndoshta osht me mire te hesh se sa blla blla, nga thashethem pastaj e shum menyra tjera qe nuk i nxjerrim te gjitha qfar kem brenda me nje person apo edhe me shumė tjer!
  avatar
  Morena
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 2193
  Mosha : 37
  Vendi : Atje ku me do zemra...
  Puna : Pa pune
  Data e rregjistrimit : 01/02/2009

  default Re: Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Mesazh nga Morena prej 15/3/2010, 11:10

  Konsideroj se mos shprehja e asaj qe ndjejme vjen si rrjedhoj e pasigurise ne vete, vetbesimit te ulet si dhe frikes , nga pergjigja e tij/saj dhe ngurojme i mbajme ne veten tone !
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Mesazh nga shaban cakolli prej 15/3/2010, 16:03

  nje doze frike,e mund te humbasim

  Sponsored content

  default Re: Pse ndodh ndonjehere qe s'i shprehim dot ato cka ndiejme?!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:15