Miss Kosova 2010 - Kėshtjella Pepshi nga Zvicra

  Share
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Miss Kosova 2010 - Kėshtjella Pepshi nga Zvicra

  Mesazh nga sandra prej 30/5/2010, 06:51

  Juria profesionale e ''Miss Kosova - 2010'' e pėrbėrė nga Fadil Berisha, Wiliam Wolker, Maringona Dragusha, Njomza Rozhaja, Mina Selimi dhe Blerim Hoxha...pėr Miss Kosova sivjet zgjodhėn tė renė nga Zvicra (me origjinė nga Juniku) Kėshtjella Pepshi e cila do tė jetė kanidate nga Kosova pėr ''Miss Universi 2010''. Kėshtjella pas fitores pėr ''Miss Kosova'' ka pėrshėndetur familjen e saj, jurinė profesionale dhe kombėtaren
  Sot nė Prishtinė u mbajt evenmenti i seleksionimit tė "Miss Kosova - 2010" me karakter shtetėror ku u ndoq nga personalitete vendore, nga mediume tė shumta nacionale dhe qindra pjesėmarrės nga Kosova dhe trojet tona etnike shqiptare. Kandidatet pėr Miss Kosova prezentuan vajzat mė tė bukura shqiptare jo vetėm nga Kosova por edhe nga vendet perendimore qė kishin ardhur tė vendin nė test fatin dhe bukurinė e tyre. Megjithse, sipas drejtuesit tė kėtij evenmenti "Miss Kosova" z.Agron Selimi "konkurrenca ishte mjaft e madhe, por bukuria dhe sharmi i Kėshtjellės bėri qė juria profesionale dhe publiku tė pėrtcaktohet pa dilema dhe me njė konkurrencė tė madhe Kėshtjella Pepshin pėr Miss Kosova"

  Kėshtjella Pepshi (21 vjeqare ) nga Berna e Zvicrės (nė fakt me orgjinė nga Peja) ėshtė studente dhe jeton me perindėrit dhe familjen e saj nė Bernė tė Zvicrės qe 20 vjet. Fituesja e kurorės pėr "Miss Kosova 2010" i ka deklaruar kombėtares "Bota sot" se "jam e kėnaqur pėr ketė vlerėsim nga juria profesionale dhe publiku im shqiptarė. Zgjedhja ime nė Miss Kosova ėshtė meritė natyrisht e imja , por edhe e nėnės sime dhe mbarė familjes qė mė kanė pėrkrahur. Kėtu nuk do tė mundem t'mos e pėrmendja edhe pėrkrahjen e plotė tė kombėtares "Bota sot" e cila mė ka ngritur nė ketė suksesė qė mu nda mua sonte kėtu nė Prishtinė.."
   
  Pėr ketė fitoren e Kėshtjellės Miss Kosova, nėna e saj znj.Zize Pepshi, kryetare e LDD-sė nė Zvicėr ashtu e emocionuar i deklaroi kombėatres "Bota sot" se "zgjedhja e sontme e vajzės sime pėr Miss Kosova ėstė njė fitore dhe sukses jo vetėm i Kėshtjellės apo familjes sonė Pepshi, por edhe i Kosovės dhe miqve tanė nė Zvicėr. Unė nga zemra do ta kisha falenderuar sidomos gazetėn kombėtare "Bota Sot" e cila ka pėrkrahur dhe ka ndjekur vazhdimisht aktivitetin e Kėshtjellės nga kandidimi dhe suksesi, fitorja e saj nė Miss Bernė 2010 e deri tek fitorja e sontme ne Miss Kosova 2010 e cila nesėr do tė prezentoj shtetin tonė nė Miss Univers .."
   
  Keshtjella nga kjo mbėmje u ndat me dy gėzime, njė pėr shkak se u zgjodh bukorshja e Kosovės, por edhe ajo nesėr do tė prezentojė bukurinė shqiptare, rrespektivisht Repubnlikėn e Kosovės nė Miss Univers 2010. Vetėm pak ditė para se Kėshtjella tė zgjidhet Miss Kosova 2010 gazeta "Bota sot" kishte shkruar shkrimin me titull "Bukuria zvicerane dhe shqiptare nė Bern mahniti publikun botėror" e cila kishte korrur sukses nė Miss Berna 2010 nė mesin e bukurusheve botėrore qė jetojnė dhe veprojnė nė Zvicėr


  shum vajz e lezetshme e bukur..
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: Miss Kosova 2010 - Kėshtjella Pepshi nga Zvicra

  Mesazh nga sandra prej 6/6/2010, 17:06

  hahahhahah shum po ju interesojak se kush e perfaqeson kosoven ne miss univers 2010 hahahah ehehehhe

   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:26