NGA POETJA JONĖ MĖ E RE;MARIGONA BELLAINA

  Share
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default NGA POETJA JONĖ MĖ E RE;MARIGONA BELLAINA

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/7/2010, 13:17

  Ēka dua

  Dua hėnėn dhe diellin

  Qė shėndrit me gėzim

  Dua agimin e mėngjesit

  Dua shokėt dhe lojėn

  Dua prindrit dhe fqinjėt

  Dua shkollėn

  Dua driten

  Dua Nėnėn,dhe Baban

  Dua motrėn dhe vėllan

  Dua detin kaltėrsin

  Dua fushėn malėsin

  Dua dėshmoret e liris

  E mbi tė gjitha Njerėzin.

  Shaban Cakoli
  Kjo poete e re ėshtė vetėm 14
  vjeēare,poezitė e saja zėnė vend nė revista,forume dhe faqe shqiptare,e
  pėrgėzojmė dhe i urojmė shumė sukses

   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:27