Njeriu poē-ngrėnės

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Njeriu poē-ngrėnės

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 24/7/2010, 12:49


  Ai mund tė mos jetė dhe aq i shėndoshė nė kokė, por njė njeri nė Kinė ka pranuar se ai pėrkushtohet nė ngrėnie… tė poēeve elektrike.

  52-vjeēari Wang Jun ka ngrėnė mbi 1.000 poēe elektrike deri mė tani, ndėrsa zakonisht ha rreth 25 nė muaj, njofton The Sun.
  “Mė kujtohet kur e kam ngrėnė poēin e parė nė moshėn 12 vjeēare. Unė e
  bėra kėtė si i vogėl me shokėt dhe pata njė ndjenjė mjaft tė mirė pas
  kėsaj. Ishte njė kėnaqėsi e madhe”, theksoi Wang.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Njeriu poē-ngrėnės

  Mesazh nga shaban cakolli prej 24/7/2010, 18:47

  shume interesante,edhe une kam pa vet ne nje dasme si njeri i hante gotat e qajit,i fergonte me gjuhe,kishte thartine teper,i hollonte me pas i ngrente si kuleq!!!

   Ora ėshtė 21/7/2018, 00:25