Turpėrohet, hajduti kėrkon dėmshpėrblim

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Turpėrohet, hajduti kėrkon dėmshpėrblim

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 24/7/2010, 12:50

  Kur e kapi duke vjedhur 845 stėrlina, punėmarrėsin e tij, punėdhėnėsi,
  Simon Kremer mendoi mirė tė mos lajmėronte policinė, por ta turpėronte
  atė duke e detyruar tė kalonte qytezėn e Uajtam nė Angli me njė tabelė
  tė varur nė qafė ku shkruhej, “jam njė hajdut”, por… Sot Simon Kremer,
  viktima e vjedhjes sė 845 stėrlinave, rrezikon tė paguajė shumė
  shtrenjtė gjetjen e tij pėr tė turpėruar hajdutin. Nė fakt hajduti, Mark
  Gilbert e ka paditur atė pėr poshtėrim dhe e fajėson atė se qė prej dy
  vjetėsh nuk arrin tė gjejė mė punė, pikėrisht nga ai kalimi me tabelėn
  “jam njė hajdut”, nė mes tė qytezės. Kremer u akuzua pėr rrėmbim
  personi, por gjykata e rrėzoi kėtė akuzė dhe e mbylli dosjen penale tė
  saj, por jo atė civile, pasi hajduti ka kėrkuar si dėmshpėrblim pėr
  cėnimin e dinjitetit tė tij plot 90 mijė stėrlina. Vetė Kremer pohon se
  ka vetėm 2 javė kohė qė tė paraqesė mbrojtjen e tij para gjykatės,
  ndėrkohė qė i vėllai i tij ka nisur njė fushatė sensibilizuese nė
  Facebook pėr tė mbledhur fonde pėr vėllain nė telash


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Turpėrohet, hajduti kėrkon dėmshpėrblim

  Mesazh nga shaban cakolli prej 24/7/2010, 18:54

  eh po ketu behet fjale per personalitetin e njeriut,hajni eshte hajn,ai edhe kur nxinet ne kete akt te akuzon,ceshtje e dobet morale,nga e cila do te vuan kapesi i hajnit,ai eshte dashur ligjerisht te veproj me te,te e lajmeroi ne polici.

   Ora ėshtė 21/7/2018, 00:25