sms dashurie

  Share

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 15/4/2008, 19:25

  stavri shkruajti::silent: sma ha mendja morena?
  une kam shume por vallai stregohen
  jon top sekret
  :x skom re .mire mos i trego :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga stavri prej 15/4/2008, 19:28

  edhe nese ke sme takon me te pyet o puna jote morena
  per hobi e thash ate me nalt
  :cig
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 15/4/2008, 20:20

  Sad
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga MiLaN prej 15/4/2008, 21:07

  shkodranja_yll shkruajti:Sad

  pseee ?
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 16/4/2008, 09:12

  kot se po lexoj disa gjera nejse
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga MiLaN prej 16/4/2008, 18:27

  hmmmm e ca ke lexu ?
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga kiss_today prej 17/4/2008, 08:54

  Sms dashurie s'kam, te pakten jo aq thekthi sa per tu treguar ketu :D
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 17/4/2008, 09:47

  asgje kinezi asgje
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga MiLaN prej 17/4/2008, 17:55

  mire shkodrane
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 31
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 19/4/2008, 12:08

  ok

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 2/10/2008, 07:58

  TI NUK JE NJE ENDER POR NJE REALITET QE TE BEN TE ENDEROSH

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 2/10/2008, 08:14

  Te njoha qe ne fillim
  pa asnje qellim,
  te pelqeva thjeshtsine
  prandaj te dhurova dashurine!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 2/10/2008, 08:45

  te njoha papritur
  u'dashurova me ty pa e ditur
  e'di qé gabova ,
  pastaj u'pendova
  nga zemra te shkula
  dhe me zor te largova !!???
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 2/10/2008, 09:27

  Hape zemrėn tė hyj mbrenda
  mbylle shpejt se u qmenda
  dora shkruan zemra ndikon
  ktheje letrėn nese mendon

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 2/10/2008, 10:32

  Kur te jem nen toke
  Qe vdiqa ti mos thuaj
  me duaj dhe nen toke
  se une do te te dua

  mjalta
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 4
  Data e rregjistrimit : 25/09/2008

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga mjalta prej 2/10/2008, 20:26

  Dashuria nuk eshte te gjesh dikend qe mund te jetosh me te, por dashuria eshte te gjesh dikend qe s'mund te jetosh pa te...

  Ti je ai qė mė jep shpres tė shpresoj.
  Ti je ai qė mė jep jet tė jetoj
  Ti je ai qė mė bėn tė ėndėrroj
  Ti je ai qė DASHUROJ

  Rri ulur nen shi...
  pikat e ftohta qe bien mbi lekuren time
  me kujtojne puthjet e tua te zjarrta
  qe ne zemer me mbeten si tatuazhe
  dhe gjethet qe pershkojne ajrin...
  me kujtojne ledhatimet e arta,
  ndersa vetetima e papritur
  me kujton ate ēast te paarritur...
  dhe bubullima... nje "TE DUA" ne qetesi
  qe ne te kundert te natyres
  ne do na fali lumturi...


  si diell do te te perveloj
  si zjarr do te te djeg
  se ti do te jesh e imja
  o moj zemer perjete.
  se zemra me rreh
  cdo minute te jetes sime
  duke menduar per ty
  vetem per ty
  o moj zemra ime
  (DO TE TE DUA GJITHMONE)

  mi 2 engjej ne qiell
  shndrisim sa njė diell,
  dhe drita kurr s' ka per tu shuar
  sepse bashk jemi dashuruar.

  Gjarpėr do tė bėhem
  trupin ta rrethoj
  dhe nese s' mė thu
  tė dua atėherė do tė kafshoj.

  Njė natė tė bukur dimri,
  kur nata s' kish mbarim
  i bėri zemra-zemres
  tė bukrin premtim.
  Se kėtė jet me ty dua ta kaloj,
  se ti je i vetmi ėngjėll qė dashuroj.

  Do ta marr unė zemrėn tėnde.
  Do ta marr me tė vėrtetė.
  Do ta fshe nė zemren time.
  Ku askush tė mos e ketė...

  Unė ecja e vetmuar buzė detit
  kur deti hidhte valet e tia.
  E unė mendoja e mendoja
  nė mendime ishe vetėm ti.

  Nė rėrėn e lagur emrin tėnd shkrova,
  por shkuma ma mori,
  e shumė u dėshpėrova.

  Nisa emrin ta kėrkoj,
  nė fund tė detit u largua,
  por deti nuk mė ndimoi,
  nė fund tė detit u shua...

  Pyeta dallgėt e bardha
  se ku ma quan atė emėr ajo mė tha:
  " Mos e shkruaj nė rėrė, por shkruaje nė zemėr"

  Sa kohė larg teje do jem
  madh nė zemer do kem,
  nėse pika loti kam nė sy
  dije se kam shum madh pėr ty._______________
  Gjithmon me ty ...

  Nė zemer qė ti ke
  mė lėr tė trokas,
  nė shpirt qė ti fle
  mė lėr tė thėrras,
  nė sy mė lėr njė shpres
  dhe mbaje mend
  qė unė tė dua deri sa tė vdes.
  Gjithmon me ty ...

  Po tė isha yll
  ti do tė ishe qielli im.
  Po tė isha ėngjėll
  ti do tė ishe Zoti im.
  Po tė isha trėndafil
  ti do tė ishe toka ime.
  Por unė jam njeri
  dhe ti je jeta ime.
  Gjithmon me ty ...

  I thash
  zemres mė jep njė kėshill,
  ajo mu pėrgjigj: "Ati qė do mo i thuaj kurr lamtumir".
  Moj zemer unė ē'farė tė bėj qė e dua shum,
  ajo mė tha: "Prit se njė ditė do kthehesh e do ta takosh
  e plot madh e dashuri do ta pėrqafosh".

  Me sy tė pėrlotur pėr ty mendoj
  dua tė kem pranė e tė pėrqafoj.
  Buzėn djeg cingarja,
  zemren vret vetmia,
  nga malli pėr ty rrjedhin lotėt e mia.
  Gjithmon me ty ...

  Siq kam njė emer
  kam edhe njė zemer.
  Siē kam kėto dy sy
  tė dua vetėm ty.
  Gjithmon me ty ...

  Je ti ėndrra qė shoh ē'do natė.
  Je mendimi qė mė ndjek ē'do hap.
  Je frymėzimi qė mė sjell nė jetė.
  Je dashuria ime e vėrtet.
  Gjithmon me ty ...

  Sytė e tu mė verbojnė.
  Zėri yt shpirtin ma trazon.
  Prekja jote mė ndez zjarr.
  Puthja jote mė le pa fjalė.
  Gjithmon me ty ...

  Mbrėmė nė ėndėrr
  ngadalė mu afrove
  dhe njė puthje tė zjarrt
  mua ma dhurove.
  Unė kur u zgjova
  ti kishe tretu
  por puthja jote e ėmbėl
  nė buzė mė kishte mbetur.
  Gjithmon me ty ...
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 3/10/2008, 07:16

  yyyyyyyyy bravo mjalta Laughing
  avatar
  Qejfliu
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 546
  Vendi : Newerland
  Puna : Nowhere
  Data e rregjistrimit : 15/08/2008

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Qejfliu prej 3/10/2008, 08:11

  Te dua dhe nuk e di perse
  Te thash te dua, por ti s'me the!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 3/10/2008, 11:32

  [img][/img]

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 3/10/2008, 11:40

  [img][/img]
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 3/10/2008, 11:56

  Dashuria fillon me nje shikim,
  vazhdon me nje buzeqeshje,
  zmadhohet me nje puthje,
  dhe perfundon me dy pika lot

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 9/10/2008, 07:37

  A E DI CFARE DUA?.......TY
  KU ?.....PRANE TEJE
  PSE? .......SEPSE TE DUA
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga shaban cakolli prej 10/10/2008, 11:52

  pranė teje,s“mė djeg as zjarri
  pėr ty zgjohem,edhe nga varri!
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga stavri prej 13/10/2008, 17:44

  ncuq

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Vizitor prej 14/10/2008, 11:58


  Sponsored content

  default Re: sms dashurie

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/5/2018, 07:19