Thenie romantike!

  Share

  Vizitor
  Vizitor

  default Thenie romantike!

  Mesazh nga Vizitor prej 12/6/2007, 19:59

  fantazi... fantazi... dhe shume fantazi!!!

  Ky eshte vendi ku magjikja dhe e bukura e dashurise zene e kthehen ne fjale, ne ato fjale zemre qe mund te mos ti kemi thene kurre!

  po filloj une e para  me mire te jem duke vrapuar me ty, se sa te jem duke ecur me dike tjeter

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga Vizitor prej 12/6/2007, 19:59

  Cdo here qe distanca na ndan, koka ime cmendet dhe ne heshtje degjoj zemren time duke qare dhe uluritur pa ndalim emrin tend, Faleminderit qe ekziston...

  lonly_boy
  Anetar i sapoardhur
  Anetar i sapoardhur

  Numri i postimeve : 20
  Mosha : 30
  Vendi : student
  Data e rregjistrimit : 16/06/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga lonly_boy prej 18/6/2007, 17:05

  te pyes dicka jasht teme
  mos je gjo e dashurume se paske ra poshte ?
  ska asgje te keqe po keto ndjenje ose mendime tregoja te dashurit
  hahahaha
  shaka
  me pelqyen shume
  lespekte
  avatar
  kecka
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 192
  Mosha : 39
  Vendi : as vete nuk e di
  Puna : kecke
  Data e rregjistrimit : 10/06/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga kecka prej 25/6/2007, 12:45

  lonly boy dhe ku ishte romaticiteti ketu?
  ke e qeshura?

  mua per momentin spo me vjen ndonje thenie
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/6/2007, 13:09

  Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
  Dashuria eshte frika per tu bere tre.
  Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
  Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
  Dashuria eshte poezia e ndjenjave
  ))))))))))))))))))))))))
  Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
  Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
  Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
  Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
  Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
  Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
  Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
  Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
  Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
  Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
  Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
  Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
  Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
  Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
  Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
  Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
  Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
  Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
  Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/6/2007, 13:09

  Dashuria eshte nje
  Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.
  Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/6/2007, 13:10

  Kush vjen pėr mirė troket nė derė; kush dashuron, derėn e gjen tė hapur.
  --------------------------------

  Ngrije urėn e dashurisė deri nė diell, vetėm ajo na lidh me jetėn, vetėm ajo na lidh me njerėzit


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/6/2007, 13:10

  Dashuria i ka ligjet e veta tė zhvillimit, stinėt e veta jetėsore si lulja , jeta e njeriut. Ajo ka pranverėn e hershme, verėn e nxehtė dhe, pas tyre, vjeshtėn e cila pėr disa ėshtė e nxehtė, e ndritshme dhe frutdhėnėse, ndėrsa pėr disa tė tjerė e ftohtė, e zymtė dhe e mjerė.
  Bjelinski

  Nė fillim tė dashurisė dashnorėt flasin pėr tė ardhmen, e kur ajo ėshtė nga fundi, flasin pėr tė kaluarėn.
  Karlo

  Dashuria ėshtė zjarr i furishėm. Atė s'mund ta shuajė dot as uji i bekuar. Madje as gjaku. Pregeli

  Dashuria? Nė fillim fjalė tė mėdha, pastaj fjalė tė pakta e nė fund fjalė tė shumta.
  Pajeroni

  Tė lutem, mė duaj pak, nė qoftė se dėshiron tė mė duash gjatė.
  Herriku

  Dashuria ėshtė ēelės qė tek njeriu ēel ēdo gjė.
  Hoperi

  Dashuria ėshtė fati, tė cilin ia japim njeri-tjetrit.
  Sandi

  Dashuria ėshtė i vetmi pasion qė nuk duron as tė kaluarėn, as tė ardhmen.
  Balzaku

  S'ka dyshim qė dashuria ėshtė fshehtėsi e pashpjegueshme.
  Myse

  Asnjėherė nuk dashuron mjaft, nė qoftė se nuk dashuron shumė.
  Peshi

  Njerėzve u pėlqen mė shumė dashuria se martesa, pėr kėtė arsye romanet janė mė argėtues se historia.
  Shetmfori

  Tė dashurosh do tė thotė tė duash njė tjetėr mė shumė se veten.
  Femau

  Dashnorėt nė botė shohin vetėm veten, harrojnė se i shohin tė tjerėt.
  Platoni

  Kur dashuron, edhe majmuni tė duket i bukur, kur nuk dashuron nuk tė pėlqen as lulja lotos.
  Kineze

  Njerėzit mė tepėr mundohen pėr bukėn dhe dashurinė.
  Japoneze

  Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
  Ikbali

  Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet.
  Gėte

  Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
  Myse


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/6/2007, 13:11

  Dashuria asnjėherė nuk lind nė shpirtin e prishur.
  Ikbali

  Vajza mė shumė i beson dashurisė, se sa nėnės sė vet.
  Gėte

  Nuk ėshtė vėshtirė tė dashurosh, vėshtirė ėshtė ta shprehėsh atė.
  Myse

  Dashuria lind, jeton dhe vdes nė sy.
  Shekspiri

  Tė frikėsohesh nga dashuria do tė thotė tė frikėsohesh nga jeta, e ata qė frikėsohen janė tri herė tė vdekur.
  Raseli

  Ēdo dashuri kalon, kurse mosmarrėveshjet mbesin pėrgjithmonė.
  Dostojevski

  Mė duket se mund tė dashurojnė shumė vetėm ata qė dinė edhe tė urrejnė shumė.
  Cezari

  Nė qoftė se je njeri bėj dashuri, nė qoftė se je lule bėhu mimozė.
  Hygo

  Mė mirė tė dashurosh dhe tė humbėsh, se sa asnjėherė tė mos humbėsh.
  S.Bemardi

  Tė dua sepse mė dhe dashurinė. E dua dashurinė sepse ma dhe ti.
  Bodleri

  Njė dashuri ėshtė, por kopje tė saja ka me mijėra.
  La Rosh*****o

  Nga gjithė pasionet, dashuria ėshtė mė e fuqishmja, ajo nė tė njėjtėn kohė sulmon zemrėn, kokėn dhe vetėdijen.
  Volteri

  Dėshira dhe dashuria janė krahė pėr vepra tė mėdha.
  Gėte

  Dashuria ėshtė prore fisnike dhe e bukur, por e vėrteta kujdeset qė ajo tė kalojė nėpėr pyllin e hithėrave.
  Keseli

  Ē'ėshtė risia? Njė ėndėrr. Ē'ėshtė dashuria: pėrmbajtja e ėndrrės.
  Kierkegardi

  Dashuria ėshtė hapėsirė dhe kohė e matur me zemėr.
  Prusti


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/6/2007, 13:11

  Mė fatkeq nga tė gjithė njerėzit ėshtė ai qė nuk dashu-ron mė, e qė nuk mund tė harrojė dashurinė e parė.
  Mickijeviēi


  Dashuria ėshtė jeta, ėshtė lumturia qė ia mbush zemrėn, ėshtė atmosfera ku ajo merr frymė si tė dojė, ėshtė himni i amshuar qė ia drejton krijuesit.
  P.Vasa


  Dashuria ėshtė fizikė, ndėrsa martesa kimi.
  Dyma

  Dashuria ėshtė si zogu, qė mė shumė dėshiron dėnim nga njė dorė se lėmoshė nga dora tjetėr.
  Koltoni

  Nė dashuri ėshtė e lejuar ēdo gjė: himni, tradhtia, mashtrimi.
  La Fonteni

  Rruga mė e gjatė pėr nė varr ėshtė rrruga e dashurisė
  Spamjolle

  Dashuria sheh pėrmes syzeve magjike, tė cilat bakrin e shndėrrojnė nė ar, varfėrinė nė pasuri e guralecėt nė margaritarė.
  Servantesi

  Kur njeriu ka dashuri, s'ka frikė.
  Konfuēi

  Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vend pėr dy tė dashuruar.
  Shileri

  Dashuria ėshtė moralisti mė i kėndshėm dhe mė i qetė.
  Bekoni

  Dashuria platonike ėshtė vullkan pa erupcion.
  Pitigrili

  Dashuria ėshtė ajo pa tė cilėn nuk mund tė jetohet.
  Remarku

  Shumicės sė njerėzve u duhet mė shumnė dashuri, se sa e meritojnė.
  Ebner -Eshenbahu


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 25/6/2007, 13:11

  Dashuria ėshtė mė e vjetra, mė e reja, e vetmja ngjarje botėrore.
  Rikerti

  Tė dashurosh nuk do tė thotė tė jesh i lumtur, do tė thotė tė zgjedhėsh vuajtjen tėnde.
  Gogoli

  Dashuria ėshtė shpesh rezultat i kurorėzimit
  Molieri

  I frikohemi vetėm atij qė e duam.
  Tolstoi

  Dashuria ėshtė si sėmundja infektuese: sa mė tepėr njeriu frikėsohet aq mė tepėr e pėson.
  Dekobra

  Dashuria lind nga besimi, jeton nga shpresa por vdes nga mėshira.
  Monteskie

  Dashuria ėshtė si supa: lugėt e para janė shumė tė nxehta, tė fundit shuraė tė ftohta.
  Manjani

  Dashuritė e mėdha janė tė rralla, siē janė tė rralla veprat e mėdha.
  Adleri

  Kur ndonjė dashurie i vjen fundi, tė dobėtit kukasin dhe menjėherė gjejnė dashnore tė reja, kurse tė menēurit me kohė i kanė pasur tė rezervuara.
  Uajldi


  Tragjedia e madhe e jetės nuk ėshtė se njerėzit vdesin, por se pushojnė sė dashuruari.
  Momi

  Dashuria nuk ka vite. Ajo lind ēdoherė.
  Paskali


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T

  Sponsored content

  default Re: Thenie romantike!

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:23