*...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Share

  Vizitor
  Vizitor

  default *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga Vizitor prej 12/6/2007, 20:05

  Nje kujtim qe une nuk do e harroj kurr eshte ....
  Puthja e pare me personin qe e dua me shum se cdogje ne jeten time

  Kishim nje vite pa u pare dhe ne ate dite qe do e takoja isha as ne qiell e as ne toke ...
  Normale nga emocionet ..frika....dashuria dhe te gjitha me benin te isha sa e lumtur aq e merzitur
  Meqe kisha kohe pa e pare .... Dhe ne castin kur e takova u perqafuam fort dhe mu mbushen syt me lot ..

  Ai nuk me la te isha e merzitur asnjecast me fjalet e tija me beri te fluturoj dhe ta dua perjet...

  Me dha nje puthje qe me dridhi cdo pjes te trupit tim ... ajo qe me mbushi me gezim dhe harmoni .....


  Diskutime dhe kujtime nga me te bukurat ju uroj te postohen ne kete teme.....

  avatar
  enya
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 308
  Data e rregjistrimit : 02/06/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga enya prej 4/9/2007, 14:33

  Kujtime kam shume te ketij lloji lona por ai me i paprituri eshte nje moment intim kaluar ne mes te detit ... parajsa eshte shume pak per ta pershkruar ate moment ...
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga stavri prej 4/9/2007, 14:37

  sidomos ne mes te detit jon ne qytetin e sarandes pas kaq shume kohesh rikethimi ne atdhe.
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga kiss_today prej 24/10/2007, 09:22

  Nje kujtim... mbase deri para pak kohesh mund te kisha shume... Por tani, edhe pse po mundohem, nuk po gjej dot nje kujtim qe tia vleje barra qerane ta ndaj me ju... Sad
  avatar
  Erisel
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 689
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga Erisel prej 26/10/2007, 06:40

  Gjeja me e bukur ne jete, eshte kur dashuria nuk vdes kurre. Ne kete menyre te gjtha kujtimet mbeten te perjetshem.
  Per mua kujtimi me i bukur eshte nje nate e ditelindjes time. Festoja 21 vjetorin e lindjes dhe kalova naten me nje vajze ( jo shqiptare). Qe kulmi i kenaqesise!
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga MiLaN prej 26/10/2007, 11:57

  edhe pse ne jete ndodhin shume gjera kujtimet jane gjeja me e bukur qe mund te te mbajne ne jete, te te mbajne gjalle shpresen brenda teje... une vazhdoj ti kujtoj shume momente te bukura te jetes time, dhe personin (qe e kam shume xhan, pavaresisht atyre qe ndodhen) qe u dha jete ketyre kujtimeve...
  me vjen keq qe disa njerez harrojne Sad
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga kiss_today prej 26/10/2007, 17:44

  Mbase ka ca kujtime ne jete, qe eshte me mire ti harrosh sesa ti kujtosh e te lendohesh prej tyre. Por... ketu po flasim per kujtime te bukura e une sapo kujtova nje tani: Kam takuar sot dike qe s'e kisha takuar prej vitesh dhe kjo ka qene nje dite e mbushur plot me kujtime te bukura ne lidhje me te :)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga MiLaN prej 26/10/2007, 19:00

  me vjen keq atehere kisso qe nuk te paskam dhuruar asgje te bukur Sad me kishe thene por nuk e besova, kurse tani ma vertetove Sad
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga kiss_today prej 27/10/2007, 15:36

  Ka dicka tek ti kinez qe me habit shume: ti ose vertet nuk i kupton gjerat si jane, ose ben sikur nuk i kupton, sepse ndihesh me mire po ti interpretosh sic ta ka qejfi ty. Te lutem shume, po deshe mos dil ne perfundime qe kane lidhje me mua. Te pakten jo ketu ne forum...
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga MiLaN prej 27/10/2007, 16:51

  ke te drejte me fal Sad kisso
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga kiss_today prej 28/10/2007, 09:29

  Besoj se je sqaruar tani.
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga MiLaN prej 29/10/2007, 20:09

  po po flm Sad
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 16:14

  Gjithmone keshtu vepron
  Gjithmone keshtu me lendon
  Me thua qe te dua
  Qe jeta jote nuk ka kuptim pa mua

  Por perseri i njejti avaz
  Pastaj me vone thua me fal
  Edhe kerkon nje tjeter shans
  Por tashme une do te dal

  Nuk duroj dot lendimin
  Nuk e duroj dot trishtimin
  Kam plot halle ne jete
  Vetem kete dashuri e dija per te vertete

  Por ja qe shume rende gabova
  Edhe pas kesaj dashurie fallco u harrova
  Harrova se kush jam edhe si jam
  Harrova se kjo jete ishte hall pas hall

  Lamtumire i dashuri im
  Lamtumire endera ime
  Lamtumire shpirti im
  Lamtumire dashuri

  Perseri ne vetmi
  Per ty i shkrova gjithe keto poezi
  Sepse mendja tek ty me rri
  Sa here emrin tend une kujtoj
  Nje buzeqeshje e dhuroj

  Asnje nate gjumi nuk me ze
  Mendoj perse jam e tille
  Perse nuk mundem te fle
  Arsyea eshte nuk te kam thene
  "Naten e mire"

  Une cdo nate peshperis
  Naten e mire shpirt
  Gjume te embel
  Zoti te bekofte
  Edhe ne mengjes te gezuar te te zgjofte

  Drita e diellit kur shkelqen
  Dashurine time per ty e perciell
  Por tani as vete se di
  Ne c'menyre te sillem me ty

  Fjalet e tua
  Nuk i dua
  Sepse ato
  Nuk jane per mua Sad
  avatar
  sandra
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 1270
  Mosha : 28
  Vendi : Peje
  Data e rregjistrimit : 15/02/2010

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga sandra prej 7/3/2010, 13:56

  nje kujtim qe nuk vdes kurr besoj jom shpreh edhe ne do
  tema tjera okej po tregoj tash veq po tutna si mos po jav boj roman
  ishte dit me shi une isha duke ecur doja te kaloja rrugen
  ashtu papritur ai djaloshi isht ne shpejtesi dhe me shkeli
  u lendova pak .........dhe pastaj me dergoji ne spital me rrinte afer
  me pyste qysh je a je ma mir ku pot dhem em kerkojke falje
  ashty disa dit vinte tme vizitonte se une kisha me ndejt ne siptal dy jav dhe nje dit prej ditesh u dashurova ne at djaloshin ashtu e mbaja ne zemer nuk ja shpreha ne fillim prita
  nga ai gjtihashtu se ai kur vinte me shikon diqysh spdo di
  sikur po don mem than diqka po spom thot kshtu kaluan dy jav pasi qe dola nga spitali me jepi numrin e hendit te tina ja jep edhe te timin bisedonim dhe nje dit tha dalim te pim nag nje kafe dhe te tregoj diqka folem biseduam ja shprehem ndjenjat njerit tjetrit dhe nga aja dit sjemi nda shum em ka dasht shum gjera i trgonim njeri tjetrit po ai asniher kurrr sem ak tregu qe ka qen i semuar edhe uen si budallic nuk e kam vrejt hiq nonjher thojke pom dham koka po si thojm na shqiptaret qka vjen prej zotit duhet mu pajtu ama ai ishte 21 vjeq une isha 17 tani ka shku shum i ri ka aps shum jet perpara po qa me bo veq kryt tem e prisha tani ka qe 3 muaj qe na ka nda zoti
  .................KY ESHT KUJTIMI IM QE NUK DO TE VDES.........
  ....................................KURR.........
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga shaban cakolli prej 24/3/2010, 07:40

  kug

  Sponsored content

  default Re: *...Nje kujtim qe nuk vdes kurre...*

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:10