3 hapa per te qene e bukur ...

  Share
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 31/5/2007, 00:10

  mjafton...
  1 - gjysem dite shopping, ku te blesh:
  a- nje pale kepuce 10 pondeshe ( sa me te parehatshme aq me mire eshte :D:D:D ) e kam fjalen per ato kepucet qe ben vaki te iken kemba shtrember ne 1/100 e sek e ke thy qafen. dhe nje cante qe i pershtatet kepuceve.

  b- nje fund maxi te shkurter, nga ato qe me levizjen me te vogel te del ajo cka ka mbetur nga te brendshmet e tua, duke marre parasysh tangat ketu :D:D:D.

  c- nje top super te hapur ku te duket komplet gjoksi i shtypur dhe i ngritur lart nga sutienat 2 nr me te vogla :D:D:D

  2 - gjysma tjeter e dites ne parukeri, ku :
  a- te lyesh floket, sa me e ndezur te jete ngjyra aq me mire eshte se bie me shume ne sy. psh: ndonje kuqe ndezur, platin apo ndonje e zeze skrrop. pas lyerjes edhe nje krehje super te drejta dhe super te gufuara nga brenda qe te duken sa me te dendura duke marr ne konsiderate qe nga bojrat e shumta dhe te skaduara floku ka rene goxha

  b- makiazhi: tre gishte krem puder, nje gishte puder pluhur per stukim, uniformitet dhe ndricim. 4 tipe tonesh te ndryshme, mundesisht te errta se ndryshe bie ne kontrast me pjesen tjeter. penel dhe rimel super efektiv per kthimin e qerpikeve.
  fistoni i buzeve ( konturet ) me nje lapes me ngjyre te perafert me ate te buzkuqit. dhe siper buzkuqit me ngjyre nje tjeter buzkuq i tjetukshem super ndricues dhe super ngjites. ( qe ben vaki te puthesh ndonje rruges te duhet dylien qe te shkrij ngjitesen e te shqitesh nga boti apo botja qe sapo puthe, ndaj eshte e keshillueshme te mbahet me vete nje shishe :D:D:D )

  c- manikyri: nje trajtim te vogel duarve ku perfshihet kremi zbutes, pastrimii nga pjesezat e lekures te teperta. nje french manikyr me thonj fallso kuptohet dhe ca vizatime mbi thua me ngjyra te ndezura gjithmone

  3 - mbremja, pasi te keni mbaruar te gjitha keto:
  a- nje kthese te shpejte ne dyqanin e pare qe gjeni, ku te blini nje pakete marlboro.

  b- pastaj qete qete me koken sa majtas sa djathta ( se normalisht do u buzeqeshesh makinave qe u bien buries ) nje xhiro nga blloku.
  shetisni te gjitha lokalet me te frekuentuara nga "cubat" e tr dhe ne lokalin ku do shihni perpara parkuar ndonje mercedes te fundit, ndonje decapotabile apo ndonje fuoristrade hyni brenda

  c- porosisni nje redbull ( edhe pse ta shpif si pije ) nxirrni paketen tuaj qe sapo keni blere dhe ndizni nje cigare, si fillim se pastaj do vi tjetra e tjetra :D:D:D

  d- buzeqeshini embel dhe shikoji me veshtrim intrigues djemte e tavolines afer teje. atyre me kostum te zi mi, jo studenteve qe ke ngjitur.
  tek tuk shkeli ndonjer syrin e tek tuk nen qesh se do te paguajne llogarine.
  do te mbysin nga tavolina e tyre me fjalet me te bukura, do te ftojne edhe ne pub dhe pas pabit .... e kjo eshte surpriza per mbylljen e mbremjes.

  ne fund te 24 oreve ti do kesh arritur keto rezultate:

  a- do kesh shpenzuar shume
  b- u bere shume e bukur
  c- u argetove
  d- e more dhe gishtin ke ai vendi ( gjithsesi detaj i vogel ky se e bukur u bere ama ) nese je me fat ata cunat e tavolines afer tendes me te cilet u "argetove" aq shume dhe te cileve nuk u di as emrin ndoshta te marrin prap ne cel :D:D:D ndonje dite tjeter
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 31/5/2007, 18:55

  mh sa mire une mendoja se duheshin me shum hapa motra


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 31/5/2007, 21:04

  hahahahha motra jo mi jo keto mjaftojne :P:P:P

  te puc
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga MiLaN prej 1/6/2007, 13:06

  sa keq qe jeni edhe ju mi P:P
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 1/6/2007, 14:11

  kinezi he pse nuk eshte keshtu gjoja :D:D:D
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga kiss_today prej 1/6/2007, 18:13

  Hahahaha o motra... je e madhe. Une do e provoj njehere kete keshillen tende 8)
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga MiLaN prej 1/6/2007, 19:07

  bo bo qysh e qysh te na e hiqni edhe ate mendje qe na ka ngel e Sad
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 1/6/2007, 21:16

  kiss hahhahaha motra provoje mi se nuk do zhgenjehesh :P:P:P hhahahha
  te puth shume

  kinezo pse mo ka ngel qe andej nga lagja juaj :P:P:P

  Musafir
  Vizitor

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga Musafir prej 3/6/2007, 17:39

  Kunat edhe une te perdor puder he?
  Aman mi kunat po nuk mund te jemi te bukur siq je ti po sa leke kushtojne krejt keto aman?
  Do mi dergosh leket se te qeshin shoqet thone ihaaaaaaa sa te keq paska partnerin se ato se din se te kam kunat. hahahahahah

  Puc folt kunat :D :D
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 3/6/2007, 17:46

  hahahahaha Naki , cke ti se te dergon kunata nje cek me shume 00000 nga pas ty :D:D:D ( kur te fitoj telebingon kuptohet :P:P:P )

  te puth shume
  avatar
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga roby prej 9/6/2007, 20:28

  po ju femrat beheni te bukura me pak...po hallin e kemi ne mashkujt....po ne triniti...takat nuk bejne per ne!!!!!!!
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 10/6/2007, 18:14

  hahhahahaha roby per ju ka zgjidhje tjeter :D:D:D

  1 - ekonomia
  a - ca leke borxh per te shkuar klandestin (me gomone ose ne kembe :P:P:P) ne belgjike, zvicer, itali,irland ose ne ndonje shtet tjeter jashte Shqiperise.
  b - te merreni me pislliqe ketej :P:P:P per nja 2-3 vjet ( ishalla s'ju kapin dmth t'ju cojne per te ngrene portokalle per nja 15 vjet ) ne menyre qe te lani borxhet dhe te beni nja ca duar leke :D:D:D per veten tuaj ( kjo shprehja "lek per veten tuaj" ishte sa per t'ju ber qejfin :P:P:P se kan per t'jua ngrene "zockat" andej nga shqiperia :D:P:D)

  2 - shopping
  a - nje makine super te bukur dhe te vitit te fundit mundesisht
  b - te moderoni veshjen tuaj, duke shkuar ne dyqanet me te shtrenjta si psh Armani , D&G, Dior, Cavalli, Versace, Prada etj etj spo i elenkoj te gjitha :D:D:D dhe te blini ketu duke filluar nga corapet e duke mbaruar ke xhupat
  c - edhe sikur te blini ndonje varse floriri s'do ishte keq ( te verdhe mundesisht se flori i bardhe duket si argjend dhe nuk e vlersojne shume andej nga shqiperia :D:D:D ). sa me e trashe te jete varsja me mire eshte, nga ato qe duken si zinxhir per te lidhur qente dmth :P:P:P
  d - celullari se mos harroni, te keni te pakten 3, te jene te vitit te fundit edhe keta, por jo te te njejtes marke duhet te jene te ndryshem se i te njejtes marke duket sikur eshte i njejti dhe pastaj nuk bie shume ne sy :P:P:P

  3 - kthimi ne atdhe
  a - dilni ne bllok se me siguri do gjeni ndonje nga ato "zockat" qe pershkrova une me lart :D:D:D
  b - pini sa me shume te jete e mundur :D:D:D dhe mundesisht kur te vi kamarieri kerkoni ndonje pije qe aty nuk e ka, ne menyre qe te kuptohet qarte qe sapo keni ardhur nga jashte :D:D:D, psh kerkoni Glen Gran dhe ishalla ska hyr akoma ne shqiperi se do beni figure te keqe :P:P:P, pastaj kaloni andej nga Jack Daniel's a ku di une ndonje super alkool :D:D:D
  c - mos mbani ne portofol 1 mijeshe dhe 2mijeshe vetem 10 :D:D:D
  d - mos harroni te paguani tavolinen e asaj cupes ke tavolina ngjitur me te cilen do shkosh te argetohesh ne pub pastaj :D:D:D dhe mos harroni te lini bakshish

  ja me kaq pak gjera ju do keni arritur keto rezultate:
  a - do keni vuajtur nja ca kohe rrugeve te botes
  b - do keni shpenzuar nje hale me leke
  c - jeni bere shume shume shume te bukur ( edhe sikur t'ju mungoje ndonje sy "larg qofte se s'ja uroj njeriu" do jeni prap shume te bukur
  d - do argetoheni shume dmth do kaloni ditet me te bukra te jetes suaj
  e - dhe do ngeleni pa leke dhe do ju duhet te rifilloni nga e para, sepse edhe ato dy grosh qe ju kishin ngelur do jua hane " zockat " :D:D:D
  avatar
  sihana
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 111
  Mosha : 32
  Vendi : atje ku nata te me zere
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga sihana prej 12/6/2007, 14:11

  Mjere burrat tane e gjithe rroga qe marrin ne muaj na i duhet gruas per te bere shopping.
  avatar
  roby
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 434
  Vendi : aty ku te jete e domosdoshme....
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga roby prej 12/6/2007, 18:00

  hahah triniti qa flet maj zemer....mire se ne po ikim ,po te dashuren ku do e leme? po e le vetem ta dredhe ajo...le qe e ben edhe kur jemi ne,po kur jemi me large ka nej mundesi me shume...
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 12/6/2007, 22:23

  hahahah roby, mos e paste ne thua thuaj se... dhe ne shpi ta kesh po te doje e gjen rrugen
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga kiss_today prej 14/6/2007, 10:30

  O moter, keshillat e tua jane kaq mbreselenese e kaq tunduese sa u mbush plazhi ketej nga DR me keta lloj meshkujsh e femrash Shocked hahahahahaha
  Po ku ke humb me e poshter, apo je ende duke u zene me KUPIDIN ??? :puthje:
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga triniti prej 14/6/2007, 12:22

  e kam kap prej flokesh motra dhe zor e leshoj pa ja shkulur te gjitha :P:P:P

  puc puc

  Sponsored content

  default Re: 3 hapa per te qene e bukur ...

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:34