LeTeR DaShUrIe

    Share

    Vizitor
    Vizitor

    default LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga Vizitor prej 12/6/2007, 20:11

    Fol...

    Dua te me flasesh,qe te me zgjosh nga gjumi..Te me celesh perseri, se zeri yt me ngjall pranvere..
    Hyr dhe rri perjete me mua, brenda ne qenien time sepse me mungon shume , me mungon menyra se si i mendon dhe i merr ti gjerat, ironia me te cilen flet shume here, me mungon shpirti dhe dashuria jote..
    Oh, sa larg je dhe pse un te ndjej shum afer, sepse te dua gjithnje e me shume..
    Hajde pra, foli zemres sime, qe edhe ajo te shkrije nga akulli qe e ka zene, sille djellin tend dhe nditen e syve te tu qe edhe un te arrij me ne fund te shoh..
    Eshte e veshtire..cdogje duket e pamundur tashme, se ti nuk je me per mua, nuk rri me te me degjosh kur une te flas, nuk lexon kur une te shkruaj, nuk je me pranvera ime..
    E ku ti kerkoj une te gjitha keto tani???
    Duhet te dal ne rruge e te bertas??Te kerkoj perseri nje yll tjeter..me te mire?? Nuk mundem..as kembet sme bejne me, e as ze e fuqi nuk kam qe te kerkoj dike,qe mund te jete mbase me i mir..se u mesova me ty..
    Ta dish se kenaqem me ty edhe nqs e gjithe bota mund te zhduket, kenaqem me syte e tu edhe nqs sdo shoh sy te tjere me ne jeten time, kenaqem me ty, se vetem ty te dua..aq shume..
    Prandaj me fol, hyr perseri ne porten e zemres sime dhe me fol, vetem me pershendet te pakten..se me ka marre malli per zerin tend qe me ngroh, gjithmone..
    Por ti..i merzitur me mua, vetem me largohesh dhe mbase nuk arrin t'i degjosh fare keto fjale, qe vijne nga thellesite e shpirtit tim e qe jane vetem per ty..Mbase ste interesojne shume ose mbase nuk me beson me..sepse asnjeher nuk me ke besuar!!
    Dhe ti ike..papritur..pa thene me asgje..qeofte edhe..Lamtumire..
    avatar
    maca
    Anetar
    Anetar

    Numri i postimeve : 453
    Mosha : 28
    Vendi : macedonia --shkup
    Data e rregjistrimit : 20/11/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga maca prej 21/11/2007, 21:22

    bravo "lona" kjo leta met vertet ishte shum e bukur
    avatar
    maca
    Anetar
    Anetar

    Numri i postimeve : 453
    Mosha : 28
    Vendi : macedonia --shkup
    Data e rregjistrimit : 20/11/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga maca prej 26/11/2007, 21:05

    Nese i thashe ato fjale i thashe se kisha mall..
    edhe nese s'ti kam thene dije se ziejne perbrenda
    gjersa ti shperbeje.....
    Do te me ulesh prane e deshira do te kompozoje harmonishem vegimin e syve te tu,
    do ti thur kurore atij mendimi per ty
    por serish do ti ve lule nje tjetre padrejtesi.
    E nesermja do te vij shpejt, edhe me largimin tim,
    e ti do te flesh deri vone se naten s'ke vene gjume......
    Ndoshta jam nje iluzion i ngjyrosur shume
    me aq shume ngjyra jete sa ti si duron..
    A ndoshta do te fillosh te qash me kujtimet e mia
    e perseri syte do te shkojne nga dritarja,
    .... per te kujtuar se tani mbizoteron qetesia.
    Hej ti, dije se keto s'kane per te ndodhur kurre,
    eshte vec nje enderr e vjeter me personazh vajzen e re te dashuruar pas syve te tu!
    avatar
    maca
    Anetar
    Anetar

    Numri i postimeve : 453
    Mosha : 28
    Vendi : macedonia --shkup
    Data e rregjistrimit : 20/11/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga maca prej 26/11/2007, 21:06

    Dic mendoja e veshtrimi ulej aq rende jashte dritares
    e atje pikerisht jashte neper sy me shfaqeshin perpara duke rrjedhur rreke pikate shiut.
    Ai me dukej i lodhur se reni,
    e brenda tij thurrej ngadale brenge shpirtrash qe jehojne larget,
    por brenda vetes ndjej se dicka me perpelitet si nje e pagjumur qe s'do ta zere gjumi kurre.
    Ndoshta ne te vertet isha une e lodhur brenda vetes,
    ku ndjej mall, kaq mall...........
    E shoh tek lind e rritet brenda meje, dhe ngadale me can shpirt e mish
    pak e nga pak e do ta shoh imazhin e tij si hije perreth vetes qe me rrenqeth me eren e ngrohte te tij,
    e une vuaj, vuaj qe dua vec te ulerij e me vone te zhdukem ne te kaluaren........... dikur.....
    Sado qe mundohem ta shoh veten diku,
    shoh se shpirti prape djeg mall e permallime tek largohet......
    edhe me , e une shoh silueten e asaj ne padukshmeri.
    Mundohem ta heq pak mendjen dhe rraskapitur dua te fle, e te pushoj, e mbitegjitha s'dua ta shoh fytyren e tij,
    por ai kthehet prape e me mbulon shpirtin me nje mall te ri ne cdo agim te nje dite te re.
    Do te lodhet ndonjehere ky mall ne shpirtin tim e ta zere gjumi perjete?
    E di qe kjo pyetje e ka pergjigjen brenda meje e une mundohem ta heq e ta flak tutje, ate qe tashme eshte bere pjese e nje shpirti te gjore,
    struktura e te cilit do te varroset perjete.
    Valle pak meshire per mua nuk ndjen, por nete kunderten me rehatohesh pertueshem, e vjen e ulesh brenda meje aq rende e plote jete?
    Ktheje ti o mall fytyren tende atje larg, atje tej horizontit blu,
    e te lutem gjej pasqyren tende atje tej,
    e mos u kthe prapa por vec ec drejt e mos u kthe
    me kurre...................
    E qielli derdhi poshte ate shiun atje jasht dritares,
    e malli si degjoi fjalet e mia por atje ne horizontin blu shkruajti:
    " Do Te Vij Prape".
    avatar
    maca
    Anetar
    Anetar

    Numri i postimeve : 453
    Mosha : 28
    Vendi : macedonia --shkup
    Data e rregjistrimit : 20/11/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga maca prej 17/2/2008, 14:32

    LAMTUMIRE Skam dashur kur te te lendoj se te kam dashur sa ska me,por ti iken me largohesh prandaj dhe une po te le...Sbesoj se do merzitesh shume ti ende sdi ceshte dashuria,prandaj smunde ta kuptoje dot prushin e ndjenjave te mia...Pervec bukurise plot mister natyra gje ste ka dhuruar ishe nje gonxhe qe nuk cel u vishke qe pa lulezuar...Edhe pse e kam kaq te veshtire sot po te nxjer nga zemra ime,me mire shendrit si yll i larget dhe me dil vec ne enderime...Pas meje do te vijne te tjera dhe do te puthin puthjen time ti bukurosh si me mua do te shkrihesh neper perqafime...E do te thuash hipokrite oh sa te dua se them dot, njelloj sic beje dje me mua me naze do te derdhesh lote...Ne sa krevate do te shtrihesh e do te hiqesh virgjiresh kur i ketoj te gjitha keto me vjen te qaj e te qesh...E gjer tani isha e nxehur nuk e mohoj qe prap te dua me gjithe boten po te puthesh asnjera sdo te puthe si mua...Une dhe vete jam e lenduar dhe ndoshta te rendova shume kush valle di te perkedhele ashtu si te perkedhelja une?..Me gjithe ate po te uroj ty u befsh ylle e leshofsh mure, me pas besoj se edhe per mua do te cel me gaz nje tjeter lule.Mbi ndjenjen tone ra debore gjithcka qe beme shkoj kote pra LAMTUMIRE vec LAMTUMIRE se MIRUPAFSHIM ste them dot...
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 29/2/2008, 20:42

    e pe shkodrane vetem per ty i refuzova lulet maces :D:D
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 3/3/2008, 09:53

    kinezi po me ben ta besoj....por se besoj vec se di pse? :silent:
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 4/3/2008, 11:25

    sepse keshtu me thu mua e pastaj vrapon tek tjetra ja pse
    avatar
    maca
    Anetar
    Anetar

    Numri i postimeve : 453
    Mosha : 28
    Vendi : macedonia --shkup
    Data e rregjistrimit : 20/11/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga maca prej 7/3/2008, 13:48

    jo moj shkodrane se kina osht nji djal me vend nuk vrapon pas tjerave jo ? a esht ashtu kina si thua ti ? :8)
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 7/3/2008, 20:41

    maca me njef mire ajo dreqi :D:D e ka gjet fiks se si jam hahahahahahahaha
    shkodrane hajd t'puth fuqishem i her se e merito :D:D
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 17/3/2008, 11:50

    mire erdha me puth sa te dush po te tjerat mos i shiko se tash po te bej me kerku sy me pa pastaj :D
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 18/3/2008, 18:14

    xheloze e ??? :hart:
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 19/3/2008, 10:36

    pse nuk kam arsye te jem???????????????
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 22/3/2008, 20:02

    afrohu pak afrohu :puc: :puc: :puc:
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 25/3/2008, 11:39

    ja u afrova e tani???????? :silent:
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 29/3/2008, 00:01

    :puc: :puc: :puc: :puc:
    tkam zemer o nervo
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 4/4/2008, 13:29

    kush eshte ky nervo mar qe se njoh un?????qyqja kinezi po me ben te dyshoj :D :D
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 4/4/2008, 21:01

    vetem me ty po flas ktu une... kush i bie te jete :D:D
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 9/4/2008, 10:05

    se di nuk njoh asnje me ate emer te betohem per dashurine tone :x
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 9/4/2008, 19:40

    ti pra ti... edhe lene dashurine tone menjane :D:D mos ma prek...
    avatar
    shkodranja_yll
    Princes
    Princes

    Numri i postimeve : 2162
    Mosha : 31
    Vendi : verdall
    Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
    Loisirs : sdi
    Data e rregjistrimit : 20/06/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga shkodranja_yll prej 11/4/2008, 13:38

    qyqjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Shocked me fal se prek me
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 11/4/2008, 23:16

    as mos e bo prove Sad
    avatar
    kiss_today
    Anetar
    Anetar

    Numri i postimeve : 1792
    Mosha : 33
    Vendi : Tirane
    Puna : Studente
    Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
    Data e rregjistrimit : 31/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga kiss_today prej 12/4/2008, 16:54

    Shkodrania yll, me behet qejfi yllo qe ndihesh mire dhe e lumtur. Paska plas dashuria edhe ne Shkoder dmth eeeeeeeeeeeeeeee:D:)
    avatar
    MiLaN
    Anėtar Nderi
    Anėtar Nderi

    Numri i postimeve : 4051
    Data e rregjistrimit : 29/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga MiLaN prej 12/4/2008, 17:45

    nga anet tona nuk po vjen thuaj
    avatar
    kiss_today
    Anetar
    Anetar

    Numri i postimeve : 1792
    Mosha : 33
    Vendi : Tirane
    Puna : Studente
    Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
    Data e rregjistrimit : 31/05/2007

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga kiss_today prej 12/4/2008, 17:47

    per ty ishte o Kinez, mos bej si qeveri me vete kot. Se ti je kandidati dhe madje i qenke lut kaq shume sa ... s'ke lene teme forumi pa iu pergjeruar per dashuri shkodranes. ndaj mos bej kot tani. Thuaj qe ia paske arritur qellimit. Me behet qejfi. Hajd ia kalofshi sa me mire

    Sponsored content

    default Re: LeTeR DaShUrIe

    Mesazh nga Sponsored content


      Ora ėshtė 21/5/2018, 07:00