Sofra kosovare..

  Share
  avatar
  Shpirti-Shejt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 228
  Mosha : 32
  Vendi : kam humb rrugen
  Loisirs : shkilja vrapit
  Data e rregjistrimit : 17/06/2007

  default Sofra kosovare..

  Mesazh nga Shpirti-Shejt prej 18/6/2007, 23:05

  Pasi nuk paska noj sofer ketej per me ngop barkun buk,,,po them te hap une sofren time,,ku ju sherbejm flija,,por nga ato et vertetat se ato flija qe njof une haah nuk jan per juve se jeni minoren:x :x :x


  hajdeni bejrum miq e mikesha,,ca doni vetem porositeni gishtezen ose nakin ose trinitin pasi jan zotrit e ketij forumit,,hehe ata le te pagujn prej gjepit te vet:x :x :x :x

  triniti te pres me nje tepsi flija si thu zemra:lol: Laughing 8) 8) Laughing :P
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga triniti prej 19/6/2007, 00:28

  sa do e thosha shpirt, per mua do gatuash ti apo jo ??? :D:D:D
  avatar
  Shpirti-Shejt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 228
  Mosha : 32
  Vendi : kam humb rrugen
  Loisirs : shkilja vrapit
  Data e rregjistrimit : 17/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga Shpirti-Shejt prej 19/6/2007, 21:37

  triniti shkruajti:sa do e thosha shpirt, per mua do gatuash ti apo jo ??? :D:D:D


  vetem flija tjeter gjo nuk di:lol: Laughing Laughing
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga triniti prej 21/6/2007, 16:15

  mire mi edhe flija sme ngel qejfi mua :D:D:D
  avatar
  kecka
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 192
  Mosha : 39
  Vendi : as vete nuk e di
  Puna : kecke
  Data e rregjistrimit : 10/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga kecka prej 25/6/2007, 12:55

  e ca jan flijat? ta dime se mos na japin alergji :D
  avatar
  Bardh
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 403
  Data e rregjistrimit : 09/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga Bardh prej 30/8/2007, 10:25

  S'paske ndėgjuar pėr flijat !!
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 30/8/2007, 11:00

  na e jep pak shpjegimin per kete fjale te lutem Bardh


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/1/2008, 13:17

  shpjegim pėr flijat!
  Nuk kam gatuar,por i kam parė gratė duke gatuar,thjesht ulja e brumit nė njė enė,pėrzierja e tij e mirė deri nė hollėsinė qė e quajnė qullė,pastaj pėrzierja me produkte tė qumshtit,gjizė,mazė, lyerja e tepsisė me njė sasi vaji,nuk e di saktė,sipas nevojes,pjekja e rendeve,pastaj rendi i pjekur lyhet me kėtė produkt qumėshti,mbi te hudhet rendi tjetėr i qullit,dhe kėshtu rend pas rendi deri sa tė shihni qė ėshtė e mjaftueshme.Pasi tė piqet e tėra,lihet dhjetė minuta tė ftohet,kėshtu ajo e lyar mirė dhe e pjekur mirė,shkėputet rend pas rendi,kėto rende i quajnė petulla flije,ėshtė ushqim i mirė,dhe me jogurtėshtė mė e shishme.
  Unė mendoj se pregatitja ėshtė e thjeshtė,ndoshta ėshtė edhe e komplikuar,po nuk e keni shijuar luteni ndonjė nga kosovaret,bėjnė flija tė mira.Pa frikė janė tė lehta,nuk janė alergjike.
  avatar
  Bardh
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 403
  Data e rregjistrimit : 09/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga Bardh prej 4/2/2008, 02:54

  Paske pyetur ku ta dish se kur Gishteza pėr fli Kosove, ja po ta sjell njė foto pėr tė parė se si duket.  qe edhe saēi me tė cilin e pjekim.

  avatar
  Shpirti-Shejt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 228
  Mosha : 32
  Vendi : kam humb rrugen
  Loisirs : shkilja vrapit
  Data e rregjistrimit : 17/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga Shpirti-Shejt prej 22/5/2008, 18:50

  hahaha ca ka nodh ktej mer,,
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga stavri prej 22/5/2008, 20:40

  ?

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga Vizitor prej 22/5/2008, 21:13

  aman se na futi gazepin ajo sofer e mrekudhushme
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 22/5/2008, 22:12

  pershendetje kosovaaa qa je ka bani bre :P
  avatar
  e pamposhtura
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 154
  Data e rregjistrimit : 24/09/2009

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga e pamposhtura prej 8/10/2009, 14:14

  Pershendetje Shqiperija, ju lutem te mos qesheni me sofren kosovare se ajo eshte nje sofer shume e pasur dhe me tradit te lashte, me sofren Kosovare ngelen te kenaqur te gjith ata qe e shijojn, pra te gjith ju qe skeni pas rastin qe ta shijoni ju preferoi ta vizitonia Kosoven dhe pastaj te flitni per te dhe te jepni mendimin e juaj.
  avatar
  >> TeLi <<
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1820
  Data e rregjistrimit : 18/08/2009

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga >> TeLi << prej 8/10/2009, 14:26

  Ne , kombi shqiptar ndonese te shperndare ne shume shtete kemi nje tradite te pasur por nese kalojme te "sofra kosovare" e di vetem nje gje se ajo dallon nga sofrat e viseve jasht Kosoves, nuk po them se eshte me e mire apo te kunderten nga te tjerat por mire e ka than e pamposhtura, e din ata qe vizituan Kosoven dhe lum ata qe do te ken rastin ta shijojne ate, eshte mrekulli e paparė, ajo qe ne ne Kosove kultivuam padyshim qe me ben edhe krenar.

  Sofra kosovare mirepret vellezerit e motrat shqiptare nga te gjitha trojet shqiptare.
  Mire se vini

  Sponsored content

  default Re: Sofra kosovare..

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 27/5/2018, 11:43