vjersha per femije

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default vjersha per femije

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/6/2007, 11:41

  Koha ka kaluar por keto vjersha nuk harrohen


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/6/2007, 11:41

  bu bu baba bu
  Merre kalin shko per drru
  prite prite se po vjen
  bishti kalit po kercennnnnnnnn
  --------------------------------

  abetare fort te dua
  me ato shkronjat e tua
  dora ime u mesua
  mendja ime u ndricuar
  se tani di te lexoj
  shkruaj mire dhe recitoj
  dhe partine ta gezoj :D


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/6/2007, 11:41

  Xhepi im i vogel
  cfare kerkon nga mua?
  Nje shami te paster
  per hundet e tua.

  Kur se ke me vete
  dukesh i shmetuar
  kur e ke me vete
  dukesh i zbukuruar :D


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/6/2007, 11:42

  Per nje M qe ti se ve,
  fjala Mik behet ik
  per D qe ti se ve,
  fjala Dere behet ere
  ca ben keshtu more Besnik,
  a i thuahet mikut ik?

  --------------------
  Mace mace pis pis pis
  Cka dollapi qe leviz
  Eshte miu kocomiu
  Gjithe pjatat i lepiu.
  -------------------------
  Vogelushja jone Elone
  Ditelindjen sot feston
  Vine shoke shoqe vine
  Mbushin plot me gaz shtepine.
  Edhe lulja e shqiponjes
  Duket sikur i thot Elones
  Ja nje gjethe po e shtoj...
  Sic me shtohet mua blerimi
  Ty Elon tu shtoft gezimi!!


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/6/2007, 11:42

  Daurt tona punetore
  vizatojne ne fletore
  bejne pune,bejne mur
  duar tona s'lodhen kurre...

  e kam harru...:p


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/6/2007, 11:43

  Cim Cim Caku nga Shijaku
  Hengri buk sa i dhimte barku

  Vajti ora per ne shkoll
  Cim Cim Caku loz futboll

  Vajti ora per ne msim
  Cim Cim Caku ben pushim


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 21/6/2007, 11:43

  vogelushja jone Mimoze dite lindjen sot feston
  vijne shoket shoqet vijne
  plot me gaz mbushen shtepine

  sot dhe lulja e shqiponjes
  me duket se i thote Mimozes
  per ditelindje te uroj
  ja nje gjethe po ta shtoj


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga shaban cakolli prej 3/7/2007, 13:38

  vjersha per femije

  NĖ VRESHTĖ

  BACA BEQĖ PUNONTE N“VRESHTĖ
  LUSHI ZURI T“I BUZĖQESHĖ.

  -ĒFARĖ QESH ASHTU;MOR LUSH
  -BACA BEQĖ MĖ JEP PAK RRUSH
  URDHĖRO MERR SA TĖ DUASH.
  LUSHI SHPEJT VAJTI TE RRUSHI
  FĖT E FĖT GRUSHTAT I MBUSHI
  POR TĖ NESĖRMEN MORI VES
  NĖ VRESHTĖ U DUKT ME THES.

  ĒFARĖ TĖ DUHET;OR I MJERĖ
  DO TĖ BĖSH EDHE TI VERĖ?
  IK LARGOHU PA VONESĖ
  NĖ DAQ VERĖ-PUNO NĖ VRESHTĖ.

  Sponsored content

  default Re: vjersha per femije

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 24/5/2018, 02:22