shqetėsime nga frymat e liga

  Share
  avatar
  **GISHTEZA**
  Founder & Administratore

  Numri i postimeve : 3718
  Vendi : andej ,kendej
  Data e rregjistrimit : 27/05/2007

  default Misteri i botes se xhindeve

  Mesazh nga **GISHTEZA** prej 1/6/2007, 08:44

  :!: Mbase disa nuk i besojne . Si do qofte cdo kush ka te drejten e mendimit .
  Po e filloj kete diskutim duke treguar dicka qe kam degjuar per xhindet .
  Kam degjuar se xhindet e kane orgjinen prej zjarrit dhe kane fuqi te shnderrohen ne forma te ndryshme .
  Sic kane mundesi te futen edhe ne trupin e njeriut .
  A nuk u ka qelluar ndonjehere ne gjume kur je ne nje gjendje ndermjet gjumit edhe zgjimit kur bllokohesh fare nuk leviz dot as nuk i hap dot syte te duket sikur dikush te ka bllokuar ?


  _________________
  █║▌│█│║▌║││█║▌║█
  E   S.H.T.R.E.J.N.T.Ė

  █║▌│█│║▌║││█║▌│║║█║│█
  N.U.K    B.L.I.H.E.M     D.O.T
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga triniti prej 1/6/2007, 14:36

  Jo, dhe sinqerisht shpresoj mos me ndodh ndonjer :D:D:D
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga MiLaN prej 1/6/2007, 19:19

  kam pare nje film dje... une nuk para i besoj... po me cme kane treguar thone se me te vertete existojne
  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga shaban cakolli prej 21/6/2007, 21:29

  Nė librin e shejtė thuhet se frymat e liga ekzistojnė.Por fuqia e tyre ėshtė e kufizuar tek njerėzit e devotshėm.Thuhet se perendia i lejoj frymat e liga,ato u dėnuan nė kohėrat e pėrmbytjeve nga qielli dhe u hudhėn nė tokė.Ato ishin engjuj,por lakmitarė me tė cilėt perendia ishte nė kundėrshtim:Gjigantėt ishin engjuj tė fuqishėm,atakishin krah,fluturonin nė qiell dhe vėshtronin nė tokė,kur panė femra tė hijeshme ata lakmuan,zbritėn nė tokė duke marrur trupa fizik dhe duke bėrė jetė seksuale me femra.Njėri nga krijesat frymėliga ėshtė Satana Djalli-burim i gjitha tė kėqijave.Njerėzit e devotshėm po sa hynė nė thelbin e devotshmėrisė ,shqetėsohen ngafrymėrat e liga,zėra tė demonėvei tundojnė me qėllim braktiseje tė feve tė vėrteta.Libri thot se kėta fryma largohen duke iu ofruar perendisė nė lutje,bile lutjet duhen tė bėhen nė zė.
  Frymat e liga pėrpiqen tė tėrheqin me ndonjė lloj karremi,andaj duke u shmangur nga qdo lloj falli e spiritizmi,me devotshmėri u bėnė ballė dhe i largon frymat e liga.
  avatar
  xheladin
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 170
  Vendi : rahovec
  Data e rregjistrimit : 13/06/2007

  default Re: shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga xheladin prej 22/6/2007, 10:10

  Nė suren e fundit tė Kur'anit EN NAS, e qė ėshtė 114-ta thuhet:

  114.Suretu En Nas

  Me emrin e All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėbėrėsit!

  1. Thuaj: “Mbėshtetem nė Zotin e njerėzve!
  2. Sunduesin e njerėzve,
  3. Tė adhuruarin e njerėzve,
  4. Prej tė keqes sė cytėsit qė fshihet.
  5. I cili hedh dyshime nė zemrat e njerėzve,
  6. Qoftė ai nga xhinėt ose nga njerėzit”.


  Pra, xhinėt ekzistojnė dhe hynė nė brendi tė shpirtit tė njeriut.
  avatar
  dano
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 56
  Mosha : 35
  Data e rregjistrimit : 02/02/2008

  default Re: shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga dano prej 3/3/2008, 06:04

  shaban cakolli shkruajti:Nė librin e shejtė thuhet se frymat e liga ekzistojnė.Por fuqia e tyre ėshtė e kufizuar tek njerėzit e devotshėm.Thuhet se perendia i lejoj frymat e liga,ato u dėnuan nė kohėrat e pėrmbytjeve nga qielli dhe u hudhėn nė tokė.Ato ishin engjuj,por lakmitarė me tė cilėt perendia ishte nė kundėrshtim:Gjigantėt ishin engjuj tė fuqishėm,atakishin krah,fluturonin nė qiell dhe vėshtronin nė tokė,kur panė femra tė hijeshme ata lakmuan,zbritėn nė tokė duke marrur trupa fizik dhe duke bėrė jetė seksuale me femra.Njėri nga krijesat frymėliga ėshtė Satana Djalli-burim i gjitha tė kėqijave.Njerėzit e devotshėm po sa hynė nė thelbin e devotshmėrisė ,shqetėsohen ngafrymėrat e liga,zėra tė demonėvei tundojnė me qėllim braktiseje tė feve tė vėrteta.Libri thot se kėta fryma largohen duke iu ofruar perendisė nė lutje,bile lutjet duhen tė bėhen nė zė.
  Frymat e liga pėrpiqen tė tėrheqin me ndonjė lloj karremi,andaj duke u shmangur nga qdo lloj falli e spiritizmi,me devotshmėri u bėnė ballė dhe i largon frymat e liga.
  shaban desha te te pyes dicka sa fe jan te verteta sipas teje? se sot ne bot ka shum fe dhe nuk po e kuptojne njerezit se cila eshte feja e vertet edhe e pranuar tek Zoti.
  avatar
  triniti
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 3390
  Vendi : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
  Puna : realiste :D:D:D
  Loisirs : ca o kjo me, se njef muve kte
  Data e rregjistrimit : 28/05/2007

  default Re: shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga triniti prej 19/3/2008, 20:27

  feja e vertete o dano eshte brenda nesh, nuk e gjen me asgjekundi, as ne prift e as ne hoxhe, thjesht brenda vetes dhe besimit tend
  avatar
  dano
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 56
  Mosha : 35
  Data e rregjistrimit : 02/02/2008

  default Re: shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga dano prej 19/5/2008, 15:42

  triniti shkruajti:feja e vertete o dano eshte brenda nesh, nuk e gjen me asgjekundi, as ne prift e as ne hoxhe, thjesht brenda vetes dhe besimit tend
  Triniti me thuj icik si e gjen brenda vetes tate ti fene? Mos je gje njeri i shenjte ti edhe nuk dim gje ne?:D Po te ishte kshu sic thua ti lal atehere sdo kishte fe lal edhe as do kishte dal feja!

  Sponsored content

  default Re: shqetėsime nga frymat e liga

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 16/7/2018, 04:57