Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan

  Share
  avatar
  sihana
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 111
  Mosha : 32
  Vendi : atje ku nata te me zere
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Miss Shqiperia 2007 ne Elbasan

  Mesazh nga sihana prej 2/7/2007, 20:16

  Stilistja e Paris Hillton vesh misset shqiptare

  Mbetet surprizė, prezantuesja e spektaklit “Miss Shqipėria 2007”


  Misset
  shqiptare do tė vishen nga stilistja e Paris Hillton. Janė vajzat
  pjesėmarrėse nė konkursin “Miss Shqipėria 2007”, ato qė do tė kenė
  mundėsinė tė provojnė shijet e stilistes sė famshme shqiptare Ema
  Savahl, qė prej vitesh jeton jashtė vendit dhe tė cilės i kanė besuar
  emrat e njohur tė skenės ndėrkombėtare si multimiliarderja Paris
  Hillton, kėngėtarja Paula Abdyl, Tyra Banks, etj. Kėtė fakt e bėjnė tė
  ditur organizatorėt e “Miss Shqipėria”, tė cilėt kanė marrė kontaktet e
  para dhe miratimin e stilistes, qė nėse nuk do tė jetė e pranishme do
  tė dėrgojė dizajnimin e veshjeve. Gjatė viteve tė qėndrimit nė Shqipėri
  Ema Savahl (Koja) ka qenė volejbolliste dhe ndoshta asnjėherė nuk do e
  kishte menduar, qė nė vitin 2000 do tė shpallej stilistja mė e mirė nė
  Paris. Ndėrkohė do tė jetė qyteti i
  Elbasanit, qė do tė presė vajzat konkurrente. Ashtu si nė gjashtė
  edicionet e fundit tė kėtij evenimenti edhe kėtė vit ky konkurs bukurie
  do tė zhvillohet nė fund tė muajit tė ardhshėm, ndėrkohė, qė nė datat
  10, 11 dhe 12 qershor nė Qendrėn Ndėrkombėtare tė Kulturės do tė bėhet
  seleksionimi paraprak i vajzave, qė do tė pranohen nė garė pėr kurorėn
  e “Miss Shqipėria 2007”.
  Sipas organizatorėve tė kėtij
  evenimenti “Deliart Asociation”, deri tani janė regjistruar 140 vajza,
  tė cilat do tė pėrzgjidhen jo vetėm nė bazė tė bukurisė fizike, por
  edhe nė bazė tė inteligjencės sė tyre, duke u mbėshtetur mbi testet
  pėrkatėse tė dėrguara nga mbajtėsit e patentave tė ndryshme tė
  evenimenteve ndėrkombėtare. Natyrisht ėshtė ende herėt pėr tė dhėnė tė
  detajuar gjithė skemėn e spektaklit, megjithatė organizatorėt e kėtij
  aktiviteti premtojnė surpriza tė shumta, jo vetėm nė nivelin e
  konkurrenteve pjesėmarrėse, por edhe pėr elementė tė tjerė tė
  spektaklit. Kėtė vit, “Miss Shqipėria” do tė zgjidhet nė qytetin e
  Elbasanit, ndėrsa ēmimet e tjera do tė ndahen nė spektakle mė tė vogla,
  qė do tė zhvillohen nė qytete tė ndryshme tė vendit, si Durrės, Pėrmet
  dhe Tiranė, duke u pėrpjekur tė pėrfshihet thuajse i gjithė vendi.
  ==============================
  Keto jane dhe vajzat qe do marrin pjese
  31 vajza nga gjithė Shqipėria dhe diaspora

  • Shpresa Vitia, 19 vjeē Angli
  • Kristina Neranxi, 19 vjeē Greqi
  • Adela Zeza, 19 vjeē Tiranė
  • Adelina Mirakaj, 19 vjeē Gjakovė
  • Alba Gjanaj, 16 vjeē Kukės
  • Alba Xhixha, 18 vjeē Fushė-Krujė
  • Argjirula Shkėmbi, 17 vjeē Tiranė
  • Arsona Vasili, 18 vjeē Pėrmet
  • Bora Panajoti, 16 vjeē Tiranė
  • Dajana Ndreu, 17 vjeē Tiranė
  • Denisa Osmanaj, 15 vjeē Elbasan
  • Diana Nuzi, 17 vjeē Tiranė
  • Djola Aliaj, 17 vjeē Fier
  • Elona Molgeci, 17 vjeē Tropojė
  • Erisa Mancellari, 17 vjeē Tiranė
  • Ermelinda Mezini, 20 vjeē Tiranė
  • Erviola Mezini, 17 vjeē Vlorė
  • Igena Qypi, 17 vjeē Pėrmet
  • Irsa Demneri, 17 vjeē Tiranė
  • Johana Bici, 18 vjeē Korēė
  • Klodiana Dervishi, 19 vjeē Gramsh
  • Afėrdita Dreshaj, 20 vjeē SHBA
  • Efi Tatou, 17 vjeē Greqi
  • Lorela Dervishi, 19 vjeē Berat
  • Olta Sulejmani, 16 vjeē Durrės
  • Oriada Xhuxhi, 17 vjeē Itali
  • Oriola Musa, 17 vjeē Tiranė
  • Reina Steva, 19 vjeē Berat
  • Xhulia Elezi, 16 vjeē Tiranė
  • Arita Fejzullai, 19 vjeē Norvegji
  • Viola Gaxhenji, 18 vjeē Durrės


  Miss Shqipėria 2007 kurorezohet bukuroshja 17 vjeēare nga Tirana , IRSA DEMNERI

  Shoqeruese e Pare e Miss-it u shpall bukuroshja modele AFERDITA DRESHAJ, ndėrsa Shoqeruese e Dyte bukuroshja korcare DIENA NUZI.
  Irsa Demneri nga Tirana merr titullin Miss Shqiperia 2007

  Aferdita Dreshaj nga Malesia e Malit te zi shoqeruesja e pare e missi shqiperia 2007

  Diena Nuzi nga Korca shoqeruesja e dyte e missi Shqiperia 2007

   Ora ėshtė 18/6/2018, 11:32