>> Poezi dashurie <<

  Share
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 18/3/2008, 18:23

  hahahahhahahaha shkodrane... puci puci folt folt
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 19/3/2008, 10:32

  aty ku eshte zemra te kam fshehur thelle
  si deti boten ujore
  te kam perplasur nga dhimbjet
  se nuk te perplas dot
  brenda si ne kafaz te egersirave
  pres rreze drite te me gjallerojne
  si pranvera qe lulezat neper dege
  i cel aty ku humbet shpirti i dashuruar
  i mbeshtjelle nga petku i blerte
  dhe zemra flet me flladin pranverore
  dhe pret ,,,,,pret,,,,,
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 22/3/2008, 19:59

  :puc:
  avatar
  maca
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 453
  Mosha : 28
  Vendi : macedonia --shkup
  Data e rregjistrimit : 20/11/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga maca prej 23/3/2008, 14:04

  Sad Sad Sad
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 23/3/2008, 14:06

  maca pse Sad

  avatar
  shaban cakolli
  Pena e arte
  Pena e arte

  Numri i postimeve : 4940
  Data e rregjistrimit : 01/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shaban cakolli prej 23/3/2008, 18:52

  Dashuria e sinqertė
  i ngjanė fushės
  sė blertė
  po e trajtove ndryshe
  kujtohu mirė,se e vyshke!!
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 24/3/2008, 07:54

  Djemt jan hajna
  E ta vedhin jeten
  Me ne fund te thone
  Tung se e kam tjetren
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 24/3/2008, 07:58

  Mé the [hr]
  Mé the I LOVE YUO mu duk fjal pa kuptim,
  Mé the TI AMO mu duk mashtrim,
  Mé the ICH LIEBE DICH syt mi qérrove,
  Mé the Té DUA zemrén ma gézove. :D :D
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 24/3/2008, 20:32

  she she kush paska qene ky maj
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 25/3/2008, 07:47

  gjyshi mer :D :D kush tjeter?...
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 25/3/2008, 11:36

  :ui: sa gjyshin romantik e paske ti moj blerta
  kinezi the gje ti?
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 25/3/2008, 16:39

  ehe po ke fillu mos me me nigju Sad
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 26/3/2008, 11:24

  uaaaaaaaaaaa kinezi me rafte pika mu jarabil ca the ti ?ma perserit edhe nje here
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 28/3/2008, 23:57

  ehhhhh e harrova ene une tashi Sad
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 4/4/2008, 13:31

  mosssssssssssssssssss Sad
  avatar
  MiLaN
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 4051
  Data e rregjistrimit : 29/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga MiLaN prej 4/4/2008, 21:04

  po pra po... po mire qe nuk jam vetem se edhe ti po harron shume Sad
  avatar
  Bardh
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 403
  Data e rregjistrimit : 09/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Bardh prej 8/4/2008, 10:26

  Shocked :roll: .


  Edituar pėr herė tė fundit nga Bardh nė 8/4/2008, 10:46, edituar 1 herė gjithsej
  avatar
  Bardh
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 403
  Data e rregjistrimit : 09/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Bardh prej 8/4/2008, 10:46

  Lumi yt
  nė lumin timė
  nuk kanė pore
  as pushim.....
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 8/4/2008, 14:26

  Mos e kerkoni
  puthjen!
  S’keni per ta gjetur,
  ketu,
  thelle
  e kam tretur…!
  Mos e kerkoni
  ndjenjen,
  kyēur
  nė shpellen
  e mungeses!
  Mos e kerkoni
  arsyen!
  Shtate pashė nen dhe,
  ka mbetur…
  Mos e kerkoni
  moshen!
  Me zero
  e kam shumezuar.
  Mos e kerkoni
  Dashurine.
  Ju ka harruar...!!!

  Musafir
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Musafir prej 8/4/2008, 14:41

  Ē’bote e mpleksur!
  Telefoni im ra dje..
  Dikush me quajti shpirt,
  Uf! e shtyva me dore tutje..
  (pse valle, na duan ata qe si duam?)
  Nje telefoni tjeter i bie une sot
  me vjen ti them ‘zemer".. dhe ngrij
  Po sikur te me shtyje
  tutje me dore mua, ajo?
  Ē’bote e mpleksur!

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 8/4/2008, 15:34

  Naki shkruajti:Ē’bote e mpleksur!
  Telefoni im ra dje..
  Dikush me quajti shpirt,
  Uf! e shtyva me dore tutje..
  (pse valle, na duan ata qe si duam?)
  Nje telefoni tjeter i bie une sot
  me vjen ti them ‘zemer".. dhe ngrij
  Po sikur te me shtyje
  tutje me dore mua, ajo?
  Ē’bote e mpleksur!
  :silent: :silent:
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 8/4/2008, 19:47

  aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii keq puna ktuuuuuuuuuuuuuuu
  mos moooo ket situate e kam po dhe njeher para ca kohesh :D
  avatar
  shkodranja_yll
  Princes
  Princes

  Numri i postimeve : 2162
  Mosha : 32
  Vendi : verdall
  Puna : pak nga te gjitha:P:P:P
  Loisirs : sdi
  Data e rregjistrimit : 20/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga shkodranja_yll prej 9/4/2008, 10:01

  pse keshtu stavri????????cfare fotot se vure aty po hiqe stavri se mu cu mishi kokerr :D
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/4/2008, 11:18

  e ka ven per mua moj shkodrane :D
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 9/4/2008, 17:20

  Pėr ty I Dashura Jetės i dhash Fund

  [?]..Sot tė gjithė janė mbledhur
  -[?]..Por nuk ėshtė ditė gėzimi
  --[?]..T’gjithė janė te pėrlotur
  ---[?].. Pėr t’mė quar tek Varri..
  ----[?]..
  -----[?]..Sikur t’kisha mundesin
  ------[?]..Edhe t’ju tregoja
  ------[?]..Se pa te Dashurin Tim.
  ------[?]..Nuk munda te jetoja.
  -----[?]..
  ----[?]..Mjaft mė o Babi
  ---[?]..Mos ma laj trupin me lot
  --[?]..Me dėshir time vendosa
  -[?]..T’ja jap fundin jetės sė kot.
  [?]..
  [?]..Me njė cop letėr ta sqarova
  [?]..Dhe njė Amanet Babi ta kėrkova
  -[?]..Te Dashurin tim ju te e lajmron
  --[?]..Dhe pėr vdekjėn time tė i tregoni.
  ---[?]..
  ----[?]..Ju lutem Babi atė mos mallkoni
  -----[?]..Nuk ėshtė ai qė jetėn time morri
  ------[?]..Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
  ------[?]..Vdekjėn ja kerkova, se jetėn sun e ballafaqoja.
  ------[?]..
  -----[?]..Tash dalngadal mė mbuloni me dheh tė zi
  ----[?]..Dhe e di se mė kthim mbrapa s’ka me gjet
  ---[?]..O Babi im tė lutem mos mė qaj
  --[?]..Se nė tjetrėn botė lumturin do ta gjaj.
  -[?]..
  [?]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
  [?]..Dhe ja fali kėtė pikėllim
  [?]..Zemra ime nuk mund mė tė rrah
  -[?]..Dhe ndjehem mė mirė sepse dhimbje mė s’ka
  --[?]..
  ---[?]..O Babi te lutme falma kėtė gabim ----[?]..por vetvrasja ma dha Lirinė
  -----[?]..Ajo ishte gjėja qė frymėn ma ndali
  ------[?]..Sepse Jeta vetėm pikėllim mė fali.
  ------[?]..
  ------[?]..Kam arritur nė kėtė vend me lule
  -----[?]..Dhe gjithmonė do ta pres Te Dashurin Tim.
  ----[?]..Ai do tė martohet dhe do ta harron emrin tim
  ---[?]..Mirepo unė do ta pres qė ta takoj nė qiellin tim.
  --[?]..
  -[?]..Atėher do t’i them: " Pėr ty I Dashur Jetės i dhash Fund ''
  [?]..Isha shumė e re dhe tė doja shumė
  [?]..Nuk pendohem aspak qė kėtė jetė pėr ty e dhurova
  [?]..Sepse shumė tė kėrkova dhe mė nė fund ne parajsė tė takova

  Sponsored content

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 21/6/2018, 18:18