>> Poezi dashurie <<

  Share
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 21/5/2008, 21:46

  eeeeeeeeeeee cben dashuria

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 22/5/2008, 06:20

  stavri shkruajti:eeeeeeeeeeee cben dashuria
  eeeeeeeeeeeeee ca bo re ? thjesht vargje jan :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 22/5/2008, 16:35

  dashuria te bene ket gje

  qe dhe pse jane vargje i shpreh me ndjenj dhe ato sjan vargje por jan fjalet qe dalin nga shpirti njesoi sikur do tja thoje ati personi qe te ka bo kshu

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 22/5/2008, 18:41

  Nje zemer e vetmuar
  po pikon gjak
  prej mungeses tende
  po digjet flak
  nje puthje e jotja
  me kishte ndihmuar
  Zemren time per
  ta sheruar
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 22/5/2008, 18:44

  Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
  A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
  Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
  tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
  avatar
  Shpirti-Shejt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 228
  Mosha : 32
  Vendi : kam humb rrugen
  Loisirs : shkilja vrapit
  Data e rregjistrimit : 17/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Shpirti-Shejt prej 22/5/2008, 19:33

  A more stavri qun per shpi
  ti mu zemren ke fillu me ma shkri
  me ma shkri e mem dopsu
  dit e nat per ty tuj mendu
  as gjumin n'sy se kam vu
  vallai jeten ma ke shkrumu

  Laughing Laughing
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 22/5/2008, 19:35

  hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm T_3nt ngaterrove adres mi goce

  sepse une i kame hasem poezit

  mossssssssss cta hodha posht gjith ket dashni per ate njeri
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 22/5/2008, 19:36

  hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm T_3nt ngaterrove adres mi goce

  sepse une i kame hasem poezit

  mossssssssss cta hodha posht gjith ket dashni per ate njeri
  avatar
  Shpirti-Shejt
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 228
  Mosha : 32
  Vendi : kam humb rrugen
  Loisirs : shkilja vrapit
  Data e rregjistrimit : 17/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Shpirti-Shejt prej 22/5/2008, 19:38

  hahaha hedhe mer haha se mos merzitna une bre
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 22/5/2008, 19:40

  sikur u merzita une iher

  po dhe po u merzite ti te kalo mi te kalo

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 23/5/2008, 17:01

  Ne zemer te kam
  ne zemer te ruaj
  edhe pse je larg
  per ty po vuaj
  a dot vi dita
  qe te vish tek une
  qe te them te dua
  te dua te dua
  shummmmmm.

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 23/5/2008, 20:35

  Mos i kerko diellit te linde dy her
  nuk mundet se eshte nata
  mos i kerko njeriut te linde dy her
  nuk mundet se eshte vdekja
  MOS ME KERKO TE"T LE SE NUK MUNDEM

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 23/5/2008, 20:43

  nje dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
  se dikush tjeter do te tregoj se sjam
  me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
  pyet si jetova,pyet si me shkuan
  ditet qe pa ty i kalova

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 23/5/2008, 21:02

  Nese prej meje mendja s'te hiqet,
  Nese per mua zemra te digjet,
  Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
  Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

  ---------------------

  Te puth buzen qe te flejsh embel,
  Te puth syrin qe te shofish enderr,
  Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
  Me 1000 puthje te them naten e mir.

  ---------------------

  Tė dua, pėr ty vuaj!
  Tė dua, pėr ty shkruaj!
  Tė dua, pėr ty ėndėroj!
  Deri nė vdekje ty s’tė harroj!

  -----------

  Njė ditė Zoti po mendonte,
  diqka zemrės time ti dhuronte..
  te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
  dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 24/5/2008, 08:47

  Hapi krahėt lartė nė qiell,
  ti pėr mua je diell,
  por i lumtur prap nuk jam,
  se TY afėr nuk tė kam!
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 24/5/2008, 08:53

  Unazen e dikujt tjeter ne gisht po e mbaj
  SA her qe e shoh me mall per ty qaj
  Ti me mungon krejt cka je
  Une te kerkoj por askunds`je
  Tjetrin ne krah e ty ne zemer
  Jam mbush me mekate qe s`ju ve dot emer
  Po mekati me i madh per mua mbete ti
  Po si cohet jeta me kto marrezi
  Tjetri me puth buzen e me perqafon
  Une mbyll syte mendja tek ti shkon
  Rruges e shoqeruar kur dal me ate
  Zemra ndalon rrahjet s'dua te shoh asgje
  Une te dua ty me tjeter jetoj
  Ai me flet mua, une emrin tend shqiptoj
  Pse qenka nda me hile keshtu kjo bote
  Ne moshen me te bukur me jetu me lot
  Nese un do vdes me mbulon dheu i zi
  Mbi varrin tim do te shkruaj te kam dashur vetem ty
  Thikat i pranoj , plumbat i duroj
  Por te ndahem nga ti as qe e mendoj:))))
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 24/5/2008, 16:39

  Bashke jemi te lumtur,
  sikur ne parajse te na kene futur.
  Une dhe ti, kalojme shume mire,
  dhe shpesh here qeshim si femije.

  Eh, sa e bukur eshte jeta,
  kur une ate me ty e kaloj,
  sa te bukura jane castet kur ty te perqafoj.

  Faleminderit, shpirti im, jetes time
  i ke dhene nje kuptim,
  e ke mbushur ate plot gjalleri,
  eh sa shume te dua, as vete s'e di!
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga kiss_today prej 27/5/2008, 17:02

  Dua ti rikthehem jetes
  Ta jetoj nga e para serish
  Te ndreq gabimet e mia
  Dhe pse e di qe ka te njejtin finish

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 27/5/2008, 23:58

  si ndihesh sonte kur afer s'me ke ?
  si te kalon nata kur mua s'me sheeh
  si te rrine te qeta buzet e'tua
  si te shkon kjo jete ty :hart: zemer pa mua


  per shoqen time kjo eeee e di ajo

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 28/5/2008, 06:57

  ALEX shkruajti:si ndihesh sonte kur afer s'me ke ?
  si te kalon nata kur mua s'me sheeh
  si te rrine te qeta buzet e'tua
  si te shkon kjo jete ty :hart: zemer pa mua


  per shoqen time kjo eeee e di ajo
  :puc: :puc:

  Vizitor
  Vizitor

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Vizitor prej 28/5/2008, 07:06

  Ti je engjell e me mbrone
  Ti je drite e me ndricon
  Ti je gjake ne venat e mia
  Me ty jeton gjithe Dashuria

  (per ALEX)
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 28/5/2008, 07:57

  JET E HIDHUR

  Sa rėndė e shqiptoj kėtė fjalė
  Dora mė dridhet kur e shkruaj.
  Me shpirt, njėrit, duhet besuar
  Se jeta nuk ka lindur pėr tu hidhėruar.

  Sa fjalė tė buta ka nė jetė
  Sa zemra rrahin pėr tė mirė.
  Edhe shumė njerėz gabojnė
  Ata qė zemrėn e hidhėrojnė.

  Sa mirė do ishte gėzimi
  Nė sy do tė lexohej mirėsia,
  Nė zemėr do tė vėrehej butėsia
  Hidhėrimin nuk e duron njerėzia.
  avatar
  kiss_today
  Anetar
  Anetar

  Numri i postimeve : 1792
  Mosha : 33
  Vendi : Tirane
  Puna : Studente
  Loisirs : Duhet te mendohem gjate per kete
  Data e rregjistrimit : 31/05/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga kiss_today prej 28/5/2008, 10:21

  Krahet e nje engjelli rrahin ne ajer
  Jeta me ndalet per nje cast
  Vec nje vegim kam kohe para ikjes sime
  Dhe AI je ti o zemra ime :hart:
  avatar
  ``Blerta``
  moderator
  moderator

  Numri i postimeve : 3352
  Mosha : 33
  Vendi : london
  Loisirs : ca esht kjo me?:D
  Data e rregjistrimit : 03/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga ``Blerta`` prej 28/5/2008, 16:46

  sa bukurrr i shkruani dashnis o zot :D
  avatar
  stavri
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi

  Numri i postimeve : 5787
  Vendi : verdall anej kenej
  Data e rregjistrimit : 24/06/2007

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga stavri prej 28/5/2008, 16:46

  eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

  vec ne dy moj njona smesum qe smesum kurr poezi te tilla

  Sponsored content

  default Re: >> Poezi dashurie <<

  Mesazh nga Sponsored content


   Ora ėshtė 18/6/2018, 12:58